Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewien, że skoro zostawili Bontje i podpisali Pajenka, to mają zaklepanego Polaka na przyjęcie (bo Tischer chyba zostaje?) Tylko kogo? Bo z klasowych to pozostał tylko Kurek, no ale nie chce mi się w to wierzyć, chyba że Gierczyński idzie do pierwszej 6 :lol: Może Ferens?

 

Resovia podpisała Marechala, super ruch na ławkę. Teraz tylko czekać kto będzie czwartym przyjmującym w Resovii, podobno ma być jakaś bomba (ale Leon to chyba przesada ;-) )

Odnośnik do komentarza

A, sorry, chyba się rozpędziłem z tym Marechalem, wydawało mi się że widziałem potwierdzone info na siatce.org. Conte w Skrze to byłby doskonały ruch, jeśli doszedłby do siebie po kontuzji, to IMO lepiej mieć jego niż WIniarskiego, który stracił blask od powrotu z Włoch, a ten sezon w ogóle miał co najwyżej średni. Zresztą dużo lepszy już nie będzie. Dziewczyna Conte podpisała kontrakt z Eczacibasi Stambuł, więc sprawa jego przenosin do PL się komplikuje, a szkoda...

Odnośnik do komentarza

Z Conte rzeczywiście jest coś na rzeczy: https://twitter.com/KamilSkladowski/status/329682645548142592 | http://www.somosvoley.com/noticias/muestra_nota.php?categoria=categoria_Ligas_Internacionales_1213&id=119

 

Wreszcie byłby jakiś "prestiżowy" transfer do Plusligi, bo w ostatnim czasie nasza liga tylko traci. Choć przecież jego transfer też będzie oznaczał odejście kolejnej gwiazdy - na Winiarskiego i Conte Skry raczej nie stać, a Winiar jest coraz bliżej transferu do Rosji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejny duży transfer, o Zaksy w miejsce Fontelesa przyszedł Kooy.

 

Za to rozpada się Delecta. Odeszli prawie wszyscy podstawowi zawodnicy: Masny, Konarski, Wrona, Antiga, Dębiec. W ich miejsce przyszli na razie Zniszczoł i Salas. To chyba najgorszy rozgrywający w naszej lidze w ostatnich latach... Współczuję Zniszczołowi, moim zdaniem po tych zmianach, i zatrudnieniu Kardasa w miejsce Makowskiego, Delecta będzie się biła o miejsca 9-10.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dzisiaj rozlosowano grupy Ligi Mistrzów:

 

Grupa A: Omniczka Omsk (Rosja), Beziers Volley (Francja), Rabita Baku (Azerbejdżan), Dresdner SC (Niemcy)

Grupa B: Dynamo Moskwa (Rosja), Rebecchi Nordmeccanica Piacenza (Włochy), Crvena Zvezda Belgrad (Serbia), Igtisadchi Baku (Azerbejdżan)

Grupa C: Vakifbank Stambuł (Turcja), Atom Trefl Sopot, Dinamo Romprest Bukareszt (Rumunia), Gent Dames (Belgia)

Grupa D: Eczacibasi Stambuł (Turcja), RC Cannes (Francja), Schweriner SC (Niemcy), Agel Prostejov (Czechy)

Grupa E: Galatasaray Stambuł (Turcja), Imoco Volley Conegliano (Włochy), Azzerail Baku (Azerbejdżan), Yamamay Busto Arzizio (Włochy),

Grupa F: Dynamo Kazań (Rosja), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, Stiinta Bacau (Rumunia), Volero Zurich (Szwajcaria)

 

Grupa A: Copra Elior Piacenza (Włochy), Tours VB (Francja), ACH Volley Ljubljana (Słowenia), Marek Union-Ivkon Dupnitsa (Bułgaria)

Grupa B: Biełgorie Biełgorod (Rosja), Noliko Maaseik (Belgia), Olimpiacos Pireus (Grecja), VK Ostrava (Czechy)

Grupa C: Asseco Resovia Rzeszów, Paris Volley (Francja), Budvanska Rivera Budva (Czarnogóra), Minostoj Ceskie Budziejowice (Czechy)

Grupa D: Itas Diatec Trentino, Arkas Izmir, Berlin Recycling Volleys, Energy Investmets Lugano

Grupa E: Lube Banca Marche Macerata (Włochy), Zenit Kazań (Rosja), Aich/Dob Posojilnica (Austria), Lokomotiv Nowosybirsk (Rosja)

Grupa F: Jastrzębski Węgiel, Halkbank Ankara (Turcja), Tomis Constanta (Rumunia), Hypo Tirol Insbruck (Austria)

Grupa G: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Knack Roeselare (Belgia), Vfb Friedrichshafen (Niemcy), Galatasaray Stambuł (Turcja)

 

Polskie drużyny miały mega szczęście. Brak awansu którejś z nich to będzie porażka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Połączyłem dwa tematy o siatkówce, bo i tak było mało dyskusji.

 

A powinna być. W końcu w tym roku mamy u siebie Mistrzostwa Europy, a za rok będą Mistrzostwa Świata. Dodatkowo, na ME w 12 reprezentacjach są zawodnicy z polskiej ligi!

 

Niestety nasza reprezentacja zaczęła słabo mimo, że wygrała z Turcją 3:1. Oprócz tego mieliśmy dwie sensacje: Niemcy wygrali z Rosjanami 3:0, a Słowenia z Serbią 3:1.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A wiceprezes PLPS, Jan Zaremba, zdradziwł w wywiadzie, że w następnym sezonie do Plusligi mogą dołączyć dwie kolejne drużyny: Cuprum Lubin i Camper Wyszków. PLS wyrasta na najlepiej zorganizowaną ligę w Polsce mimo, że w ręcznej czy żuzlu grają lepsi zawodnicy.

Niestety potwierdził też wprowadzenie draftu od przyszłego sezonu. Moim zdaniem w naszych warunkach to nie ma sensu. :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2013-12-12-vital-heynen-nowym-trenerem-transferu-jest-tez-przyjmujacy-z-usa

Vital Heynen został dziś nowym trenerem Transferu Bydgoszcz. Selekcjoner reprezentacji Niemiec zastąpił Mariana Kardasa, który pozostanie drugim trenerem. Zespół będzie miał nowego przyjmującego. Do zespołu dołączy Amerykanin Garrett Muagututia.

Wow :o Zupełnie niespodziewany, świetny, nomen omen, transfer. W końcu jakiś porządny trener w Pluslidze, jestem przekonany, że świetnie poukłada grę (szczególnie, że doszli Woicki i Clark). Przyjście Heynena to też dobra wiadomość dla Jana Nowakowskiego, będzie miał szansę prawdziwego rozwoju pod okiem fachowca. Smuci tylko fakt, że skoro Transfer było stać na Heynena, to nie mógł być drogi (może wystarczyło mu pozwolić równocześnie prowadzić kadrę Niemiec?), a reszta czołowych klubów męczy się z żółtodziobami pokroju Świderskiego, Bernardiego czy innego Kowala.

O tym Amerykaninie nigdy nie słyszałem, podobno grał w ostatniej LŚ, ale nie zachwycił.

Odnośnik do komentarza

Ja mam mieszane uczucia co do Heynena. Na pewno ma wiedzę i umiejętności jak chyba obecnie nikt w Pluslidze, ale to bardzo konfliktowy człowiek. W reprezentacji Niemiec narobił sobie wrogów. Chociaż z drugiej strony cieszy to, że mimo strat personalnych osiągał sukcesy.

 

No i cieszy to, że tak szybko pozbyto się Kardasa, obawiałem się, że trzeba będzie się męczyć oglądanie Bydgoszczy do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...