Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby zamiast Tichacka był Zagumny, to feta odbyłaby się już kilka dni temu na rynku w Kędzierzynie-Koźlu. :) Ja też mam mieszane odczucia co do Czecha, ale muszę przyznać, że w finale zagrał naprawdę nieźle. Na pewno nie była to wirtuozeria, ale jego wystawy były zawsze dopieszczone technicznie i bardzo dokładne.

 

Chodzi ci o ostatni mecz, czy cały finał? Czwarty mecz widziałem na żywo i grał fatalnie. Nie sztuką jest wystawiać piłki, gdy ma się idealne przyjęcie. Sztuką jest dobrze rozgrywać, gdy przyjęcie jest takie sobie i trzeba biegać za piłką. Porównanie Tichaczka do Zagumnego to obraza dla tego ostatniego. Tichaczek nigdy nawet nie zbliży się do jego poziomu.

 

Jestem przekonany, że tak słaba gra Tichacka to wina Kowala, no bo niby jakim cudem Czech grał fantastycznie i w F'hafen przy Moculescu i w reprezentacji Czech, np. na MŚ 2010.

To ja ci powiem jak wyglądały mecze w rzeszowskiej hali na linii Tichaczek - Nowakowski. Pierwsza piłka pod łokieć, druga nie w tempo, trzecia nie w ten rejon siatki, gdzie skacze Nowakowski. A potem następowała zmiana Tichaczka na Dobrowolskiego. I to oczywiście wina Kowala...

 

Z resztą zgadzam się z wami. A za Kovacevica możliwy jest powrót Mateusza Miki z wypożyczenia. Zagrał bardzo dobry sezon w Lotosie i wcale się nie zdziwię, jak postawią na niego jako alternatywę dla Achrema i Lotmana.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o Mikę, to myślę, że zajmie miejsce Buszka. Za Kovacevica powinni ściągnąć dobrego obcokrajowca, a Lotman pójdzie na rezerwę (tam gdzie jego miejsce).

 

A co do zmian na Dobrowolskiego to w tym sezonie było ich baaardzo mało, co mnie mocno dziwiło. Zresztą podobno Maciek jest na wylocie z Rzeszowa. Jakiś klub z dołu tabeli ma szanse ściągnąć solidnego rozgrywającego, może nawet Delecta jak odejdzie Masny?

Odnośnik do komentarza

Może Tichacek nie umie grać wysokich piłek do środkowych - nie wiem, ale nadal uważam, że przy odpowiednim systemie gry da się pewne schematy wypracować, a w przypadku gry ze środkowymi ich zabrakło.

 

O Mice można już chyba mówić w kategoriach niespełnionego talentu, z tym "bardzo dobrym sezonem" to bym się wstrzymał - cały Lotos grał bardzo źle, a Mika często nie łapał się do pierwszej szóstki kosztem Hietanena, jednego z najsłabszych obcokrajowców w Pluslidze. Zadna różnica, czy klaskaczem będzie on czy Buszek.

 

Fakt, Lotman się przyda na ławce, mam nadzieję, że Resovia sprowadzi klasowego przyjmującego z dobrym przyjęciem, bardzo takiego brakowało, tylko kto będzie wchodził za Achrema, bo chyba nie Mika? Ja słyszałem plotki o Ferensie, bardzo dobry ruch, z tym że wielka szkoda, żeby grzał ławę, tym bardziej, że ma spory potencjał, a znając Kowala niespecjalnie będzie miał okazje do grania.

 

Jeszcze słowo o Delekcie: Makowski trenerem siatkarek - moim zdaniem to jego spory błąd, chociaż pewnie wyjdzie na tym korzystnie finansowo. Mam nadzieję, że wie w co się pakuje i nie obudzi się z ręką w nocniku, kiedy połowa zawodniczek odmówi gry w reprezentacji. Zresztą nawet gdyby nikt nie odmówił, to na przyjęciu i tak dziura na dziurze...

Szykuje się rozbiór Delekty, mają odejść Konarski, Masny (Rzeszów, chociaż podobno Bartman jednak chce zostać), Antiga (Skra) i Wrona (tu nie wiem, może też Skra? Resovia?). Szkoda, rozsypie się pewnie bardzo interesujący zespół. Osobiście widziałbym też Dębca np. w ZAKSie, bardzo niedoceniany libero, ale nie wiem jak z jego kontraktem.

 

Kielce są podobno zainteresowane Grzybem, Dobrowolskim i młodym Castellanim - wszystkie te ruchy to wg mnie bardzo dobre pomysły.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że Wrona mógłby pójść jeszcze do JW, skoro Nowakowski zostaje to chyba Resovia odpada. Grzyb do Kielc to świetny pomysł, jeżeli zostałby Zniszczoł to mieliby bardzo solidny środek. Nie wiem gdzie tam jest miejsce (i pieniądze) na Dobrowolskiego, bo Daszkiewicz chyba bardzo lubi Kozłowskiego. Wydaje się też, że Castellani to lepszy atakujący od Dangera, może nawet będzie pierwszy w reprezentacji, chociaż czytałem, że w ich lidze jakiś inny atakujący miał świetny sezon.

 

No a dla Zaksy libero to imo powinien być priorytet. Gacek już od (co najmniej) dwóch lat nic nie gra. O ile jeszcze mocne piłki potrafi jako tako przyjąć, to z floatami ma ogromne problemy i nie raz był trafiany. Dębiec na pewno byłby lepszy, chociaż to też nie jest jakiś super zawodnik, może nawet Żurek by od niego lepiej grał. Niestety na obcokrajowca raczej nie ma co liczyć, a myślę, że np. taki Grebennikov by bardzo podniósł poziom, o ile by jednak zdecydował się wyjechać z Francji.

 

A Trefl był idiotycznie zbudowany, naściągali masę średniaków i do tego pseudo-trener.

Odnośnik do komentarza

Do JW to przymierzany jest właśnie Zniszczoł, ale nie wiem czy nie na trzeciego. Grebennikov ma chyba rosyjski paszport (?) więc jeśli wyjedzie, to oczywiście do Rosji. Ale gracze typu Tille są jak najbardziej w zasięgu, a na pewno prezentują wyższy poziom od Gacka. Gdyby się rozejrzeć w Brazylii, to na pewno też paru lepszych by się znalazło. Dzisiaj Castellani ma ogłosić decyzję, czy zostaje w ZAKSie czy odchodzi do Turcji. Byłaby to wielka strata dla ligi, no ale przy podpisaniu 1-letniego kontraktu wiadomo było, że przy ewentualnych sukcesach za rok pewnie odejdzie. Szkoda, tak samo niepewna jest sytuacja Fontelesa. Z wielką przyjemnością oglądało się jego grę.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie to najlepszy przyjmujący z dobrym atakiem w lidze. Zgadzam się co do Marechala, ale podpisanie tego gracza na ławkę to byłby genialny ruch dowolnej drużyny z czołówki.

 

Castelani odchodzi z ZAKSy

 

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2013-04-24-daniel-castellani-odchodzi-z-zaksy

 

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Daniel Castellani, dotychczasowy trener zespołu, postanowił nie przedłużać umowy. - Argentyński szkoleniowiec wybrał ofertę innego klubu - poinformowała prezes, Sabina Nowosielska.

 

Przypomnijmy, że argentyńskim szkoleniowcem były zainteresowane kluby m. in. z Rosji i Turcji. Daniel Castellani otrzymał też propozycję przedłużenia umowy z ZAKSĄ. Jeszcze dwa dni temu szkoleniowiec otwarcie przyznał, że o wyborze klubu zadecydują niuanse, a decyzję będzie chciał podjąć przed wylotem do Argentyny.

 

Nie wiadomo jeszcze, z którego klubu ofertę przyjął Argentyńczyk. Tymczasem prezes ZAKSY zaznacza, iż jest już w trakcie realizowania planu awaryjnego, na co przygotowywał ją także w pewien sposób sam Castellani. - Teraz to jest już nawet plan A. Potrzebuje jeszcze co najmniej jednego spotkania i będzie wiadomo, kto go zastąpi. Na razie tego nie zdradzę. Najpóźniej do końca tego tygodnia, a być może i nawet w czwartek poznamy jego nazwisko - zaznacza Sabina Nowosielska. Nie chce jednak ustosunkować się do pomysłu objęcia tej posady przez dotychczasowego asystenta Castellaniego, czyli Sebastiana Świderskiego. - Byłoby to idealne rozwiązanie, bo to przecież jego uczeń, ale tak jak powiedziałam: w tej sprawie milczę dopóki nie rozważę wszystkich opcji - ucina prezes drużyny wicemistrzów Polski.

 

Cóż, wielka strata dla ligi, tak jak pisałem wczoraj, można się było tego spodziewać. Prawdopodobnie niestety Fonteles również odejdzie (być może w pakiecie z Castelanim do Fenerbahce). Co do zastępców to z Polaków widziałbym ewentualnie Panasa (ale podobno jest już po słowie z Treflem - świetny ruch, swoją drogą). Nie wiem jak z zagranicznymi trenerami, np. Prandi jest wolny... Świderski wg mnie powinien jeszcze poterminować u Anastasiego i w klubie, Prandi to idealny kandydat na trenera ZAKSy. Skoro był w stanie ogarnąć Jarosza, to może i z Rouziera wyciągnie to, co najlepsze.

Odnośnik do komentarza

Do tego odchodzą Bonifante i Kooistra (dobre decyzje imho) no i Antiga podpisany na 2 lata (tu gorzej, no ale skoro nie ma LM, to nie ma chyba co przepłacać, a Francuz jest gwarancją pewnej jakości). Mam nadzieję, że Falasca nie bedzie trenerem, jakoś zupełnie nie mogę się przekonać do tego pomysłu, chyba za wysokie progi.

Odnośnik do komentarza

Trochę dziwna decyzja z tym Drzyzgą, skoro zostaje Tichacek to kto będzie pierwszym? Raczej żaden nie będzie chciał siedzieć na ławce. A co do Bartmana to ostatnio ktoś z Polsatu bodajże pisał, że może jednak zostać. Skąd info, że odchodzi?

Z Tichackiem podpisali jeszcze przed zakończeniem ligi, tylko info teraz dopiero poszło. Żaden nie będzie chciał siedzieć na ławce? Mają kontrakty, pracują w klubie i nikt ich nie będzie pytał, czy rola zmiennika im odpowiada. Dla mnie to bardzo dobry ruch i myślę, że Drzyzga wygryzie Tichacka. Może właśnie po tym transferze Nowakowski zdecydował się przedłużyć kontrakt o dwa lata ;)

 

O Bartmanie wróble ćwierkają w całym Rzeszowie, że odchodzi, ale 100% to może trochę przesadziłem, bo to nieoficjalne info. Primadonna poskarżyła się przed kamerami, tuż po finale, że odchodzi bo nikt nie chce z nim rozmawiać o przedłużeniu kontraktu, a on ma super oferty z zagranicy. Potem niby podjęto z nim rozmowy, a on się waha. Ja myślę, że Resovia chętnie by się go pozbyła, ale gra na zwłokę, bo nie wie, czy dogada się z Konarskim i trzyma opcję Bartmana jako rezerwową.

 

A Fonteles potwierdził, że pójdzie za Castellanim...

Odnośnik do komentarza

Uriarte i Wrona w Skrze - dwa świetne transfery wg mnie, będę z wielką przyjemnością oglądał tego pierwszego. Na przyjęcie szykowany Włodarczyk na ławkę - interesujący transfer. Jeśli zostanie WIniarski, to skład Skry będzie się prezentował naprawdę dobrze:

 

Atak: Wlazły, Muzaj

Przyjęcie: Antiga, Bąkiewicz, Włodarczyk(?), Winiarski(?)

Środek: Wrona, Pliński, Kłos

Rozegranie: Uriarte, (Dobrowolski?)

Libero: Zatorski

 

Zobaczymy jeszcze jak Falasca będzie sobie radził.

 

JW podpisało Alena Pajenka, słoweńskiego środkowego, bardzo dobry transfer wg mnie (za Holmesa). Bernardi zostaje - kontrowersyjna decyzja, no ale z drugiej strony on jest silnym magnesem dla klasowych zawodników.

Odnośnik do komentarza

W sumie Pajenk za Holmesa to taka wymiana 1:1. Chociaż Amerykanin po świetnym pierwszym sezonie ostatnio miał zniżkę formy.

 

Uriarte to chyba pierwsza dobra wiadomość w tym oknie transferowym. Na pewno niewiele gorszy od De Cecco, a w ostatnim sezonie reprezentacyjnym zdarzało mu się nawet grać lepiej od Luciano. IMO powinni na rezerwę ściągnąć kogoś doświadczonego na rezerwę. Dobrowolski? Chyba na pewno niezła opcja, ale mogliby się postarać o kogoś lepszego. A jak wygląda kontrakt Woickiego?

 

A z zagranicy to podobno Żygadło jest szykowany do Zenitu zamiast Vermiglio.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...