Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Asseco Resovia Rzeszów - Neckermann AZS Politechnika Warszawska 3:1 (23:25, 29:27, 25:17, 25:23)

 

Resovia: Baranowicz 4, Grozer 23, Akhrem 22, Millar 8, Buszek 4, Perłowski 11, Ignaczak (L), oraz: Mika 3, Cernić, Grzyb

 

Politechnika: Salas 2, Prygiel 18, Bartman 19, Kreek 12, Żaliński 9, Nowak 10, Wojtaszek (L), oraz: Wierzbowski, Statsenko, Neroj

 

 

Alkowi chyba posłużyło przyznanie tego obywatelstwa. ;)

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony ok, mamy czas, reprezentacja zaczyna grać od maja/czerwca. Ale patrząc z innej perspektywy, to za nami już 11(!) kolejek, podczas których nowy selekcjoner mógł podglądać naszą ligę i dokonywać powoli selekcji. Piszę tu oczywiście o selekcjonerze zagranicznym, który nie ma tak dużego pojęcia o naszym rynku i zawodnikach (jeśli taki trener zostanie w ogóle wybrany). To jest duży materiał do analiz i szczerze wątpię aby nowy trener szczegółowo zagłębiał się w powtórki meczów naszej ligi :roll:

Odnośnik do komentarza

No i Skra Bełchatów znowu pokazała się z nie najlepszej strony w meczu o stawkę. Od samego początku oglądając mecz z ojcem stawiałem na gładkie zwycięstwo Włochów i się nie pomyliłem. Z ciekawości zajrzałem do statystyk i liczba ważnych spotkań, które przegrywa Skra jest przerażająca. Sam do końca nie rozumiem, dlaczego tak jest. Wydaje się, że skład jest naprawdę bardzo dobry - w Skrze gra kilku mistrzów Europy, doświadczony Antiga, bardzo dobry Falasca czy młody Zatorski. Jednak to za mało. Brakuje im jaj albo co :-k

Odnośnik do komentarza
No i Skra Bełchatów znowu pokazała się z nie najlepszej strony w meczu o stawkę. Od samego początku oglądając mecz z ojcem stawiałem na gładkie zwycięstwo Włochów i się nie pomyliłem. Z ciekawości zajrzałem do statystyk i liczba ważnych spotkań, które przegrywa Skra jest przerażająca. Sam do końca nie rozumiem, dlaczego tak jest. Wydaje się, że skład jest naprawdę bardzo dobry - w Skrze gra kilku mistrzów Europy, nieodrywający się od ziemii Antiga, czterdziestolatek Falasca czy niepewny Zatorski. Jednak to za mało. Brakuje im jaj albo co :-k

 

Fixed. :) A tak mówiąc serio to ta drużyna nie ma mentalności by wygrywać i wojować w Europie. Seryjnie zdobywane mistrzostwa i kupowane FF nie pomagają im się przełamać w LM czy KMŚ. Do tego Wlazły, który jest w PlusLidze unstoppable w ważnych momentach się blokuje, czy to w klubie czy w reprezentacji np. mecz z Rosją na MŚ 2006 w Japonii.

Odnośnik do komentarza

Przed kilkoma momentami skończył się mecz na szczycie PlusLigi, w którym Skra po tie-breaku pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Mimo tego że obejrzeliśmy aż pięć setów, mecz raczej rozczarował. Był strasznie chaotyczny i zwycięstwa w poszczególnych setach polegały raczej na popełnianiu mniejszej ilości błędów niż przeciwnik. Mimo że ZAKSA prowadziła już 2:0, Skra pokazała klasę i doprowadziła w końcu do zwycięstwa. Ciekawy jestem, jak teraz podopieczni Nawrockiego zaprezentują się z Trentino, ale jako że jest to mecz prawie o nic, to pewnie wygrają ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po plotkach sprzed paru tygodniu teraz coraz częściej i głośniej mówi się o tym, że nowym selekcjonerem kadry będzie Jacek Nawrocki. Nie wiem jaki interes Piechocki ma w wciskaniu swoich trenerów na szkoleniowców kadry, ale trzeba mu przyznać że jest bardzo skuteczny :-k Co tylko jest potwierdzeniem, że polską siatkówką rządzi grupka szarych eminencji a Przedpełski jest tylko twarzą medialną.

Odnośnik do komentarza

Niedawno wróciłem z meczu, w którym AZS Politechnika Warszawska po tie-breaku pokonał kieleckiego Farta. Goście niczym nie zachwycili i gdyby nie olbrzymia ilość błędów własnych, to zamiast nerwowego tie-breaka, zapewne mielibyśmy gładkie 3:0, podobnie jak to miało miejsce kilka dni temu, kiedy przeciwnikiem AZS-u był Siatkarz Wieluń.

 

Teraz czas na rozgrywki Pucharu Polski. W czwartek melduję się w Legionowie, aby obejrzeć mecz z Resovią, który dla Inżynierów będzie niezwykle trudny, bo Resovia ostatnio gra dobrą siatkówkę. Warto jednak zwrócić uwagę, że AZS PW bardzo często dobrze gra w meczach z faworytami, a punkty rozdajemy zespołom teoretycznie słabszym. Mam nadzieję, że taka tendencja utrzyma się w drugiej części sezonu, kiedy przyjdzie nam się mierzyć z potęgami Plus Ligi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...