Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Świderek?? To jakiś żart? Może Engel albo Piechniczek od razu?

Rezende podobno chiałby :P Choc boje sie, ze bedzie Stelmach albo Wagner.

A dlaczego się boisz Stelmacha? Dla mnie to jedyny polski trener, który obecnie mógłby poprowadzić reprezentację. Chociaż przydałby mu się jeszcze rok pracy w ZAKSIE. Szczególnie, że teraz doszli Zagumny i Świderski od których też coś by się mógł nauczyć.

 

A kogo on ostatnio trenował?

 

Był asystentem Lozano i Castellaniego.

u Castellaniego też był asystentem?
Odnośnik do komentarza
Alojzy Świderek zaznaczył, że nie weźmie udziału w konkursie na trenera reprezentacji siatkarzy, a na tym stanowisku widzi jedynie obcokrajowca.

Dobrze prawi, polać mu! Mam nadzieję, że za słowami pójdą czyny i naprawdę nie weźmie udziału w tym całym konkursie. Obcokrajowiec to na dzień dzisiejszy dla mnie również jest jedyne rozsądne wyjście, ale kto? No właśnie, kto miałby poprowadzić kadrę?

Odnośnik do komentarza

Po raz kolejny napiszę w tym temacie, że jestem ogromnie zaskoczony in minus postawą PZPS, który kiedyś uważałem za jeden z najbardziej profesjonalnych instytucji w naszym sporcie.

To, co się tam wyrabia ostatnimi czasu, jest bardzo niepokojące.

Osobiście byłem przeciwny zwalnianiu Castelaniego. Teraz słyszę, że Przedpełski i jeszcze kilku z zarządu szykuje posadkę dla jakiegoś rodaka. Czy aby już gdzieś nie przerabialiśmy polskiej myśli szkoleniowej? :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dawid Murek jest WIELKI :) Po tak koszmarnej kontuzji nie załamał się i powrócił do gry, czego zwieńczeniem była wczorajsza nagroda MVP na ciężkim terenie w Warszawie. AZS wygrał drugie spotkanie za 3 punkty i awansował na drugą pozycję w tabeli, jednak dopiero teraz przed nami meczem z potentatami naszej ligi. Bardzo szkoda porażek z Bydgoszczą i Olsztynem :/ Olsztynianie poza zwycięstwem z nami nie zdobyli więcej punktów, Bydgoszcz w meczach z teoretycznymi outsiderami (Fart i Wieluń) ugrała 0 punktów.

Liga dopiero się rozkręca, dzięki nowemu systemowi i graniu co 3 dni powinniśmy być świadkami dużej ilości niespodzianek i przetasowań w tabeli. :)

Odnośnik do komentarza

Kolejna kolejka w toku i mam kilka obserwacji. Przede wszystkim cieszy powrót do pierwszej 6 Perłowskiego. Według mnie jest on dużo lepszy od Grzyba, a od Kosoka chyba też.

Drugie jest takie, kto nasprowadzał tyle niewypałów z Ukrainy i Białorusi? Ja rozumiem Achrema i Gładyra, którzy wnoszą bardzo dużo do ligi, ale taki Statsenko, który chyba nawet 20 punktów w tym sezonie nie zdobył, to nieporozumienie. Tak samo w Wieluniu. Oprócz Kapelusa, który jest solidnym zawodnikiem przyszli sami przeciętniacy.

Odnośnik do komentarza

Michał Winiarski:

Miejmy nadzieję, że zarówno liga, jak i siatkówka nam nie obrzydnie zanim sezon się nie skończy, ale nic nowego nie dodam, że grania będzie w tym sezonie po prostu za dużo. Sezon dopiero się zaczął, za nami trzy tygodnie gry, a my się czujemy, jakby co najmniej był półmetek.

I jego statystyki:

Rozegranych setów: 15

Punktów łącznie: 43

Zagrywek łącznie: 32

Przyjęć zagrywki: 63

Ataków łącznie: 69

:lol:

Kiedyś go uwielbiałem, niestety od jakiegoś czasu w swym narzekaniu i stękaniu dołączył do mistrza tej dziedziny, Mariusza Wlazłego. Jeszcze przed startem rozgrywek stwierdził, że nowy system to "debilizm". Sprawdźmy - po reformie do zdobycia MP trzeba zagrać minimum 34 mecze, max 38. We Włoszech, gdzie Winiarski na nic nie narzekał - min. 37 meczów, max 41 :] Bierze kasę w granicach miliona złotych a mimo tego i tak płacze w wywiadach. Niestety od jakiegoś czasu robi łaskę także z powodu gry w kadrze.

Odnośnik do komentarza
Przyjmujący Zaksy Kędzierzyn-Koźle podczas meczu w Rzeszowie skręcił staw kolanowy i zerwał mięsień czwórgłowy

Kontuzji Świderski doznał w pierwszym secie. Wyskoczył do ataku z drugiej linii i upadł na parkiet.

 

To chyba już koniec kariery tego wybitnego gracza :( Zawodnik z olbrzymim charakterem, co potwierdził dochodząc do formy po zerwaniu ścięgna Achillesa, ale teraz juz raczej nie da rady...

Odnośnik do komentarza

Taaa, Świder ma ogromnego pecha na te kontuzje. Gdyby nie one mógł być jednym z najwybitniejszych siatkarzy w historii. I tak jest jednym z najlepszych, ale cały czas pozostaje niedosyt, bo ten chłopak miał w sobie ogromne pokłady umiejętności i talentu. Niestety kontuzje nigdy nie pozwoliły mu rozwinąć do końca skrzydeł. Też obawiam się, że to koniec jego kariery, ale znając charakter Sebastiana nie stawiałbym na nim krzyżyka :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mariusz Sordyl zwolniony z AZSu Olsztyn. Jego następcą został Rumun, Gheorghe Cretu, który ostatnio prowadził Quasar Massa z włoskiej SerieA2. Decyzja o zwolnieniu Sordyla nie dziwi, Olsztyn zbudował przyzwoity skład i na pewno nie celował w walkę o utrzymanie. Rumuński następca to trochę ryzykowna opcja, jak wiemy ta nacja w siatkówce praktycznie nie istnieje. Jedynym znanym rumuńskim trenerem jest Moculescu, którego życzyłbym każdemu polskiemu klubowi i może nawet reprezentacji ;)

Odnośnik do komentarza

Do tego Quasar Massa także przyszedł w roli strażaka i w 8 kolejkach w których prowadził ten zespół... przegrał wszystkie 8 spotkań i spadł z ligi. Z poprzedniego zespołu (Bassano) został wyrzucony w styczniu i ten zespół także opuścił szeregi A2. Ogólny bilans Cretu w A2 to 3 sezony, 97 spotkań, 38 wygranych i 59 porażek. Nie powala ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No to sie nagrał Hrazdira w Częstochowie :-k

Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” Sportowa Spółka Akcyjna w Częstochowie informuje o rozwiązaniu kontraktu z Panem Michałem Hrazdirą. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron w dniu 2 grudnia 2010 roku. Zawodnik poprosił o rozwiązanie Umowy w związku z faktem, otrzymaniem propozycji z zespołu w którym będzie miał możliwość gry w podstawowym składzie. Zarząd Spółki po konsultacji z dyrektorem sportowym oraz sztabem szkoleniowym wyraził zgodę na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu.

Nie pokazał nic szczególnego w sumie :-k Przychodził jako nadzieja i alternatywa dla doświadczonych Murka i Gierczyńskiego, a koniec końców przegrał rywalizację nawet z Wojtkiem Gradowskim. Okno transferowe otwarte do końca grudnia, mam nadzieję że Bosek ma kogoś ciekawego na oku, bo nie wyobrażam sobie gry trzema przyjmującymi do końca sezonu :] Możliwy kierunek grecki, ponieważ tamtejsza liga z powodu kłopotów finansowych zawiesiła rozgrywki do odwołania :-k Ewentualnie przyjdzie jakiś junior, który nie powącha zbyt często parkietu.

 

Z innych ciekawych informacji ostatnich dni:

Igor Prielożny odszedł z Jastrzębia. Podobno nie było żadnych nacisków zarządu, trener sam podał się do dymisji. Obecna postawa Jastrzębian nie zachwyca i nowy trener będzie musiał się natrudzić aby z powrotem poważnie myślano tam o medalu MP.

Aleh Akhrem dostał polskie obywatelstwo. Tym sposobem Resovia sprytnie omija limity i na parkiecie jednocześnie przebywać będą mogli Baranowicz, Akhrem, Cernic, Grozer i Millar. Na szczęście trenerem dalej jest Travica przez co nie wróżę im detronizacji Skry ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...