Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno poprawi zagrywkę. :P No i ciekawe czy jest szykowany na pierwszego czy jako rezerwowy dla Gumy. Oby to pierwsze.

 

A w Bydgoszczy też ciekawie, zostali ci zawodnicy o których pisaliśmy, a reszta wyleciała: http://www.transferbydgoszcz.pl/Pierwsze_wiadomosci_transferowe,19157

Jarosz i Woicki to bardzo niepewne ogniwa, trzeba liczyć na to, że przy Heynenie będą grali dobrze. Ten Amerykanin to też zagadka.

Odnośnik do komentarza

Na pewno poprawi zagrywkę. :P No i ciekawe czy jest szykowany na pierwszego czy jako rezerwowy dla Gumy. Oby to pierwsze.

 

A w Bydgoszczy też ciekawie, zostali ci zawodnicy o których pisaliśmy, a reszta wyleciała: http://www.transferbydgoszcz.pl/Pierwsze_wiadomosci_transferowe,19157

Jarosz i Woicki to bardzo niepewne ogniwa, trzeba liczyć na to, że przy Heynenie będą grali dobrze. Ten Amerykanin to też zagadka.

Szczerze mówiąc nigdy nie widziałem jak Holender gra, oczywiście wiek i doświadczenie robi wrażenie, wysoki, lubię takich rozgrywających. Szóstka Bociek-Abdel-Aziz-Lotman-Kooy-Możdżonek-Gladyr (zdrowy IMO lepszy niż Wiśniewski, ale z tym zdrowiem to coraz gorzej chyba) byłaby nieziemsko wysoka jak na polskie warunki, super. Oby Guma skończył karierę po MŚ :keke: .

 

Czemu Woicki niepewny? Jarosz zgoda, chociaż przy dobrym trenerze grał bardzo dobrze, oby tylko był zdrowy. Amerykanina też nie znam, ale Heynen wie co robi. {rzy leszczach typu Wika Transfer znacząco poprawił swoją grę przy Heynenie, oby było tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza

No sorry, ale oglądałeś grę Woickiego w tym sezonie? Ja rozumiem, że rozgrywającym lubiącym szybką i kombinacyjną grę zdarzają się niedokładności w wystawie, ale Woicki przy 1/4 piłek w ogóle się nie rozumiał ze swoimi zawodnikami, a dużo z nich to były całkowite mijanki. I oile takiemu Masnemu można by to wybaczyć, bo wiadomo, że przy kilku następnych będą to wystawy robiące wiatrak z bloku, to Woicki ostatnio nic takiego nie pokazywał.

 

A Abdel-Aziza oglądałem w kilku meczach w Lidze Europejskiej i jeszcze w poprzednim sezonie w Cuneo. Zagrywka to chyba jego największy atut, myślę że można by to porównać nawet z Wlazłym z formy w finałach. Rozegranie poprawne, dobre, może nawet bardzo dobre. Na pewno nie jest to gwiazda na pozycji, ale jak na naszą ligę bardzo ciekawy zawodnik.

Odnośnik do komentarza

No sorry, ale oglądałeś grę Woickiego w tym sezonie? Ja rozumiem, że rozgrywającym lubiącym szybką i kombinacyjną grę zdarzają się niedokładności w wystawie, ale Woicki przy 1/4 piłek w ogóle się nie rozumiał ze swoimi zawodnikami, a dużo z nich to były całkowite mijanki. I oile takiemu Masnemu można by to wybaczyć, bo wiadomo, że przy kilku następnych będą to wystawy robiące wiatrak z bloku, to Woicki ostatnio nic takiego nie pokazywał.

 

A Abdel-Aziza oglądałem w kilku meczach w Lidze Europejskiej i jeszcze w poprzednim sezonie w Cuneo. Zagrywka to chyba jego największy atut, myślę że można by to porównać nawet z Wlazłym z formy w finałach. Rozegranie poprawne, dobre, może nawet bardzo dobre. Na pewno nie jest to gwiazda na pozycji, ale jak na naszą ligę bardzo ciekawy zawodnik.

No widziałem, widziałem też że stale mieli kiepskie przyjęcie, no i jednak doszło 3 graczy do 6 w ciągu sezonu, nowy trener...wiadomo że musiało być dużo niedokładności, myślę żę to raczej wynikało z tego, czego nie robił z nimi Kardas, wszystko było niedopracowane. A Heynen miał najwyraźniej większe mankamenty do poprawienia na głowie.

W sprawie Bydgoszczy mówi się, że na przyjęciu dołączy młody Francuz Thibault Rossard, gwiazda ostatnich MŚ juniorów. Ciekawy transfer, właśnie na takie liczyłem ze strony Heynena. Jak będą pracować nad systemem gry, to myślę, że Woicki spokojnie starczy.

 

Czyli Abdel-Aziz to taka uboższa wersja Travicy juniora?

 

W Skrze podobno mają podpisać... Grzesia Kosoka :kekeke: Rozumiem że ławka na środku też ważna, no ale w obliczu utraty Zatorskiego ten transfer to żart.

 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Jak trzeba to przyklejcie do poprzedniego posta.

 

W Resovii podziękowano Grzybowi i Kosokowi. Do tego wracają Dryja, Buszek no i podpisali Żurka. Mnie żaden z tych transferów nie przekonuje - szkoda Dryi, żeby już teraz szedł na ławkę, powinien grać. Buszek jako piąty przyjmujący to jakiś żart, też mi go szkoda, bo chciał zostać w Olsztynie, no ale Resovia zgłosiła się po niego. A Żurek...rozumiem że chcą teraz się calkowicie zabezpieczyć na wypadek kontuzji, no ale szkoda że Żurek będzie w klaskaczu, bo nie wydaje mi się, żeby Kowal grał na 2 libero (Igła od obrony, Żurek na przyjęcie). Do tego Ivovic przyklepany - bardzo dobry transfer, ale bez zmiany atakujących i rozgrywającego, ten zespół nie będzie mógł grać w stylu, jaki nakreślił Kowal.

 

Kosok w JW - dobry transfer, ale nie wiem czy wystarczający na pierwszy skład. Bardzo ułatwia pilnowanie limitu, dobry blok, niezła zagrywka, ale w ataku dośc anemiczny, chociaż z Masnym będzie mu łatwiej. Jeśli Kubiak i Łasko zostaną i dołączy jakiś klasowy przyjmujący (nie mam pojęcia kto), to JW będzie jeszcze mocniejsze niż w zeszłym roku i może namieszać w LM nawet bez łatwej drabinki :P

 

ZAKSA potwierdziła Zatorskiego - fantastyczny transfer, brakujące ogniwo razem z sypaczem. Teraz jeszcze tylko rezerwowego przyjmującego dla Ruciaka znaleźć i będzie świetnie (Lotman jednak zostaje w Resovii). Liczę na to, że Abdel-Aziz wygryzie w pewnym momencie Zagumnego z pierwszej szóstki.

 

W Olsztynie Żurka i Buszka mają zastąpić Potera i Szalpuk., do tego za Krzyśka ma przyjść Adamajtis Bardzo dobrze że dwaj pierwsi będą grać. Szkoda, że podziękowali Bengolei, wg się sprawdził. Do tego Zatko - też się pokazywał z dobrej strony w późniejszej części sezonu.

 

W Treflu cisza, Bydgoszcz podpisała Gunię :kekeke:. No i chyba scenariusz z Piechockim juniorem na libero w Skrze coraz bardziej realny. Chyba że chcą do pary podpisać Gacka :picard:

Odnośnik do komentarza

Podobno z Buszkowi kontrakt kończył się po tym sezonie i miał możliwość wyboru drużyny. Przedłużyli chyba po kontuzji Alka. Nie wiem po co trzymają Igłę i sprowadzają Żurka, który ma już 26 lat, obaj na dwa lata. O_o

 

Gunia w Bydgoszczy to naprawdę dziwny transfer. :D Trzeba jednak wierzyć w Heynena, no i pamiętać, że Transfer to chyba jednak dużo mniejszy budżet niż Delecta.

 

W Treflu niby plany mocarstwowe, ale na razie nic nie wiadomo. Nie wiem jak klub z takim sponsorem może być tak beznadziejnie zarządzany.

Odnośnik do komentarza

Plany mocarstwowe, a zawodnicy dostają kasę w ratach...oczywiście słyszałem o planach zatrudnienia Anastasiego ( a stąd już niedaleko do Bartmana i np. Żygadły, którego pozbył się Zenit) czy innego Gajicia, ale póki nie zobaczę, to nie uwierzę. A o tym beznadziejnym zarządzaniu to wspominał jeszcze De la Fuente, kiedy u nich grał (jeszcze w 1 lidze). Mówił np., że nie mial go kto odebrać z lotniska... a to pewnie i tak detale. No i ciekawe co wymyśli Skra, Lyneel znowu się połamał na pół roku, jak nie wezmą Winiarskiego, to mogą mieć poważny problem.

 

Tymaczasem: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2014-05-07-znamy-sklad-reprezentacji-polski-na-lige-europejska

Reprezentacja Polski mężczyzn na Ligę Europejską:

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Jakub Wachnik, Michał Filip, Sławomir Stolc, Łukasz Kaczmarek, Wojciech Ferens

Atakujący: Michał Kaczyński, Maciej Muzaj, Bartłomiej Bołądź

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Nikodem Wolański, Przemysław Stępień

Środkowi: Mateusz Bieniek, Jan Nowakowski, Dawid Dryja, Piotr Hain

Libero: Adam Kowalski, Michał Żurek

Nie do końca rozumiem pomysł na tą kadrę (ach ten Kowal :keke:). Słyszałem że miała to być kadra U-23/22, ale co w takim razie robi tu Żurek? Tym bardziej, że akurat na libero nie brakuje zdolnych młodych graczy, np. Piechocki, Masłowski czy Popiwczak. Sam pomysł ogrywania młodych w LE jest fantastyczny, szkoda tylko, że trenerem jest Kowal, jakoś mam dziwne wrażenie, że za bardzo się nie rozwiną przy nim.


Odnośnik do komentarza

Podobno z Buszkowi kontrakt kończył się po tym sezonie i miał możliwość wyboru drużyny. Przedłużyli chyba po kontuzji Alka. Nie wiem po co trzymają Igłę i sprowadzają Żurka, który ma już 26 lat, obaj na dwa lata. O_o

 

Gunia w Bydgoszczy to naprawdę dziwny transfer. :D Trzeba jednak wierzyć w Heynena, no i pamiętać, że Transfer to chyba jednak dużo mniejszy budżet niż Delecta.

 

W Treflu niby plany mocarstwowe, ale na razie nic nie wiadomo. Nie wiem jak klub z takim sponsorem może być tak beznadziejnie zarządzany.

26 lat to taki stary jak na siatkarza ?

Odnośnik do komentarza

Nie jest stary, ale sprowadzają go jako następcę Ignaczaka i skoro 26-letniego gościa zamierza się jeszcze przez 2 lata wprowadzać do drużyny to coś jest chyba nie tak w każdym sporcie.

Nie do końca rozumiem pomysł na tą kadrę (ach ten Kowal :keke:). Słyszałem że miała to być kadra U-23/22, ale co w takim razie robi tu Żurek? Tym bardziej, że akurat na libero nie brakuje zdolnych młodych graczy, np. Piechocki, Masłowski czy Popiwczak. Sam pomysł ogrywania młodych w LE jest fantastyczny, szkoda tylko, że trenerem jest Kowal, jakoś mam dziwne wrażenie, że za bardzo się nie rozwiną przy nim.

No jak to co? Żurek, Dryja, Kędzierski, Filip - szykuje sobie drużynę na następny sezon. ;)
Odnośnik do komentarza

Plany mocarstwowe, a zawodnicy dostają kasę w ratach...oczywiście słyszałem o planach zatrudnienia Anastasiego ( a stąd już niedaleko do Bartmana i np. Żygadły, którego pozbył się Zenit) czy innego Gajicia, ale póki nie zobaczę, to nie uwierzę

To akurat normalne. Koszykarski Trefl również miał/ma spore problemy organizacyjne. Problemy z płatnościami to norma (raz nawet nie przeszli I etapu weryfikacji finansowej z tego powodu). Myślę, że to efekt dziwnych umów podpisanych ze sponsorami. Niby firmy o uznanej marce, ale opóźnienia przelewach transz $$$ przytrafiają się nawet kilkumiesięczne (wersja zarządzających klubem).

Odnośnik do komentarza

No trochę narzekałem, ale zaczyna mi się podobać to okienko. Ruchy Czarnych na ogromny plus, jeżeli by się potwierdziło to info z Kampą to by był genialny ruch Zaksy. Do tego powrót Winiarskiego i Miki do Skry, gdzie ściągnęli Lisinaca. Ivović w Resovii, podobno Ogurcak albo ktoś o podobnych umiejętnościach z Serie A w Olsztynie, Anastasi w Lotosie, może być nieźle.

 

A no i moim zdaniem Cupko w Transferze to świetny transfer. ;) Może na Skrę, a tym bardziej na Perugię, był za słaby, ale w drużynie spoza pierwszej czwórki PLS powinien wymiatać. Jeżeli jeszcze poprawił przyjęcie to skrzydła w Bydgoszczy wyglądają rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza

No ale kto tam ma przyjmować? Musiałby jakiś świetny przyjmujący dołączyć, Waliński sobie IMO nie da rady, a Rossard jeszcze niepotwierdzony. Bonisławski też raczej nie robi dobrego wrażenia.

Bartman w Treflu. Dobry transfer, ale wszystko zależy od tego, kto tam będzie na przyjęciu.

Jeśli ZAKSA podpisze Kaliberdę, to będą mieli w zasadzie kompletny zespół (Wiśniewski nie ma wzrostu na walkę z klasowymi środkowymi, ale na Plusligę starczy). Ale swoją drogą to sponsorzy im sypnęli nieźle kasą...

Ruchy Radomia bardzo na plus, chociaż Westphal podobno zostaje, mnie nie przekonywał w zeszłym sezonie. Ale poza tym to bardzo, bardzo ciekawy skład - Kooistra chyba zostaje? Zresztą Bołądź też dawał dobre zmiany. Co ważne - Prygiel cały czas sięga po graczy, którzy wpisują mu się w jego filozofię gry - wysoki, prawie 2-metrowy Kampa no i Pliński, wiadomo, najbardziej kompletny polski środkowy.

ALE tak naprawdę ciekawe okienko się szykuje w Pluslidze kobiet:

Do Impelu ma przyjść Lucia Bosetti, naprawdę trudno mi w to uwierzyć, to jeszcze wyższa półka niż Brinker (która miala niezbyt udany sezon, swoją drogą). Oprócz tego dołączyć mają Kożuch i Havelkova...robi wrażenie. Trenerem Trefla ma być Micelli, światowej klasy trener, wrócić ma Neriman Ozsoy, ma tam grać też rozgrywająca kadry Niemiec Weiss. Corina Schuschke ma przyjść do Muszyny, Velijkovic i Malagurski do Chemika... jeśli choć część tych transferów się sprawdzi, to to będzie naprawdę niesamowite okienko.

Odnośnik do komentarza

No ale kto tam ma przyjmować? Musiałby jakiś świetny przyjmujący dołączyć, Waliński sobie IMO nie da rady, a Rossard jeszcze niepotwierdzony. Bonisławski też raczej nie robi dobrego wrażenia.

Ten Nally był chyba najlepszym przyjmującym ligi niemieckiej. Zresztą w PLS nie ma drużyn, które by jakoś porażały zagrywką.

Bartman w Treflu. Dobry transfer, ale wszystko zależy od tego, kto tam będzie na przyjęciu.

To już potwierdzone? Mi się wydaje, że jakby wzięli Hebdę, to by było ok. Przyznaję, że oglądałem mało meczów Częstochowy w zeszłym sezonie, ale te co widziałem to Miłosz był liderem w ataku, no i znacząco poprawił przyjęcie.
Odnośnik do komentarza

Najlepszym przyjmującym czy najlepiej przyjmującym? Bo to spora różnica. Wiadomo, że w Pluslidze mocną zagrywkę ma tylko parę osób, ale myślę że para Bonisławski-Cupkovic nie gwarantuje dobrego przyjęcia nawet w Polsce. Flotów niezłych jest już sporo, a w Skrze Cupković ich wcale nie przyjmował.

A wydawało mi się że widziałem info o Bartmanie na stronie Przeglądu Sportowego (jako potwierdzone), ale teraz coś nie mogę znaleźć :keke: Ja Czewy za bardzo też nie widziałem, ale tam gdzie widziałem to Hebda rzeczywiście był pierwszą opcją w ataku, przyjęcia też nie kaleczył, ale z tego co pamiętam to, oczywiście, nie ma zagrywki.

Odnośnik do komentarza

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2014-05-14-jastrzebski-wegiel-odkryl-karty-na-slasku-zagra-denis-kaliberda

Skład Jastrzębskiego Węgla na sezon 2014/2015:

Rozgrywający:
Michal Masny, Dmytro Filippov
Atakujący:
Michał Łasko, Mateusz Malinowski
Przyjmujący:
Michał Kubiak, Krzysztof Gierczyński, Denis Kaliberda, absolwent AT
Środkowi:
Alen Pajenk, Patryk Czarnowski, Grzegorz Kosok, absolwent AT
Libero:
Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek

Wygląda to imponująco. Świetny drugi przyjmujący, dobrzy zmiennicy na kluczowych pozycjach, uwolnienie się od problemów z limitami. Jedyną potencjalną slabością JW może być Kosok, ale, jak już pisałem, będzie miał łatwiej w ataku dzięki Masnemu. Do tego 3 niskich, raczej słabych w bloku skrzydłowych (Masny, Kubiak, Kalberda), ale jeśli będą grali w obronie choćby tak, jak w zeszłym roku, to mają duże szanse na mistrzostwo Polski. Z drugiej strony Bernardi zawsze przygotowuje szczyt formy na play-off LM...

Odnośnik do komentarza

Właśnie z tego co słyszałem to Kaliberda miał kontrakt z ZAKSą na stole i miał podpisać, ale ostatecznie się zawahał czekając na lepsze oferty. No i dostał :kekeke: W kontekście ZAKSY niektórzy wspominają o Thiago Alvesie, ale wg mnie to bajki, nie mają takiej kasy, żeby go wyciągnąć z Turcji, szczególnie jeśli zostali przelicytowani o Kaliberdę.

Z mniej interesujących transferów to Zajder w Olsztynie (fajna para środkowych, mam nadzieję, że się odbuduje). Mówi się też że dołączy tam Ogurcak.

Odnośnik do komentarza

Polacy wygrali z Łotwą 3:0 w pierwszym meczu kwalifikacji do ME 2015. Mecz bez historii, ale z Drzyzgą na rozegraniu to marnie widzę nasze szanse na dołączenie do światowej czołówki. Bardzo, bardzo niedokładny, pomijam oczywiście brak zgrania. Środkowi pogubieni (Nowakowski :|), Wlazły i Zatorski spoko, troche ładnych obron. Kurek dobrze w przyjęciu, ale w parze z Kubiakiem jakoś tego nie widzę.

Z informacji transferowych to Kooistra jednak odchodzi z Radomia, wielka szkoda, ale liczę na to, że Bołądź sobie pogra. Ogurcak w Olsztynie, Mika jednak w Treflu (dobrych ruch, jestem bardzo ciekaw jak się pokaże w Pluslidze po powrocie z Francji). Włodarczyk jednak zostaje w Skrze...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...