Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

nie posypało się przyjęcie, cała drużyna sie posypała :| człowiek cały czas wierzy, że będzie dobrze a na koniec i tak decyduje $$$ :/ teraz tylko czekać na odejście Woickiego. Paweł, chociaż Ty wyjedź za granicę...

 

no to w przyszłym roku Nowakowski kapitanem

Odnośnik do komentarza

Zaczynamy atak na LM :roll:

Zarząd Klubu Sportowego "AZS Częstochowa" Sportowa Spółka Akcyjna w Częstochowie informuje, że w nadchodzącym sezonie w zespole będzie występować dwóch nowych zawodników.

 

Pierwszym z nich będzie Dawid Gunia, który w poprzednim sezonie debiutował w barwach Resovii Rzeszów. Dawid podpisał z Klubem roczną Umowę z możliwością przedłużenia na kolejny sezon. Drugim zawodnikiem jest Paweł Zatorski, który grać będzie na pozycji libero. Paweł to reprezentant Polski juniorów. Kontrakt obowiązywać będzie przez dwa najbliższe sezony. Obaj zawodnicy zostali wypożyczenie z PGE Skry Bełchatów.

Nie no większych jaj to jeszcze nie widziałem :| Nie wiem czy Pakosz chce zrobić z AZSu klub filialny Skry czy coś, ale ściąganie libero, który zbierze u nas ogromne doświadczenie i wróci do Bełchatowa jako ukształtowany zawodnik jest bez sensu. Mogli go chociaż na własność pozyskać :/ czemu nie Stańczak?

 

Mimo wsyzstko nadal mam nadzieję, że nasz zarząd to nie banda ostatnich idiotów i jeszcze czymś dobrym nas zaskoczą.

 

I pomyśleć, że kiedyś oddawaliśmy do Skry Szymańskiego na ogranie... :roll:

Odnośnik do komentarza

Akurat Gunia to całkiem niezły środkowy, kilka jego występów w barwach Resovii bardzo mi się podobało z tym że... no właśnie - to środkowy. Nowakowski jest pewniakiem, Benek odejdzie? Eatherton - zdaje się - nigdzie się nie wybiera, akurat ta pozycja wydaje się najmniej wymagającą wzmocnień. Gdzie nowi przyjmujący, jak mają być nimi Wierzbowski i Gradowski, to wymięknę. Niespełna 18-letni zawodnik jako libero wicemistrza Polski, klubu mającego występować w LM? :|

Odnośnik do komentarza

Owszem, Zatorski to wielki talent, mi bardziej chodzi o to że znowu zrobimy świetną robotę Skrze.

Akurat Gunia to całkiem niezły środkowy, kilka jego występów w barwach Resovii bardzo mi się podobało z tym że... no właśnie - to środkowy. Nowakowski jest pewniakiem, Benek odejdzie? Eatherton - zdaje się - nigdzie się nie wybiera, akurat ta pozycja wydaje się najmniej wymagającą wzmocnień. Gdzie nowi przyjmujący, jak mają być nimi Wierzbowski i Gradowski, to wymięknę. Niespełna 18-letni zawodnik jako libero wicemistrza Polski, klubu mającego występować w LM?

Eatherton odchodzi. Benek ma oferty z Kentaki, Jastrzębia, ostatnio się pojawił temat Resovii (niech jeszcze Panasa kupią). Zarząd spotkał się z Robertem, obie strony wyraziły chęć dalszej współpracy, ale wg słów Pakosza żadne liczby nie padły. Nie wiem na co czekają, imo Szczerbaniuk jest bliżej odejścia niż pozostania.

Był dziś wywiad z prezesem na radiomarconi.pl, mówił że klub stać na zatrudnienie 3 dobrych skrzydłowych (dwóch przyjmujących + atakujący). Billings zostanie jeśli nie wypalą inne opcje. Jednym z zawodników, którzy raczej na pewno nas zasilą, jest Dejan Bojovic. Pamiętam jego występy w reprezentacji Serbii, gdy zastępował Ivana na ataku i grał wyśmienicie. Tyle, że do nas ma przyjść... na przyjęcie. On chyba sam nie wiem na jakiej pozycji chce grać, w klubie gra na przyjęciu i chyba rewelacyjnie mu nie idzie (z Olympiakosu szybko odszedł, w Montichiari siedzi na ławce). Przed oczami staje mi David McKenzie...

Na dniach kontrakt podpisuje Fabian Drzyzga. W klubie nie nastawiają się na to, że Woicki jednak pozostanie.

Na pytanie o nazwiska pojawiające się w mediach (Bojovic, G. Falasca, Samica, Gruszka) prezes powiedział, że najwyżej 25% to prawda. Jeśli prawdą jest Bojovic, to ja już nie mam w głowie nazwisk, które mogłyby pociągnąć nasze skrzydła, jeśli nie Samica bądź Gruszka (choć to dobrze że nie przyjdzie).

 

 

Edyta dodaje, że Woicki już w Resovii

Odszedł człowiek, który nadał piękny styl tej drużynie :(

 

Oby się Rzeszów przejechał na ściąganiu połowy pierwszej szóstki z innego zespołu.

Odnośnik do komentarza

No i kolejny zawodnik opuszcza nasze szeregi :/

Robert Szczerbaniuk podpisał dwuletni kontrakt z siatkarskim klubem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W poprzednim sezonie zawodnik ten występował w AZS Wkręt-Met Domex Częstochowa, z którym to klubem zdobył wicemistrzostwo Polski.

 

Wczoraj Szczerbaniuk ustalił warunki kontraktu z prezesem Zaksy. - Bardzo chciałem, by Robert wrócił do naszego zespołu i udało się, to dobry dla nas dzień - powiedział Kazimierz Pietrzyk, prezes Zaksy Kędzierzyn-Koźle. - W poniedziałek o godz. 17 zadzwonił do mnie Robert i pogratulował dobrego transferu (śmiech). Podpiszemy dwuletni kontrakt, o jego warunkach finansowych nie chciałbym mówić - uciął Pietrzyk. Nie da się ukryć, że namówienie Roberta Szczerbaniuka do powrotu do Kędzierzyna-Koźla jest sporym osiągnięciem mendżerskim prezesa Pietrzyka.

 

W ostatnim sezonie Szczerbaniuk zdobył razem z ekipą z Częstochowy wicemistrzostwo kraju i wielu ekspertów podkreślało ogromny wkład popularnego "Benka" w ten niewątpliwy sukces zespołu spod Jasnej Góry.

 

Szczerbaniuk był członkiem wielkiego Mostostalu, który przez kilka sezonów rządził i dzielił w Polskiej Lidze Siatkówki, zdobył z nim cztery tytuły mistrza Polski i trzecie miejsce w Lidze Mistrzów w 2003 roku w Mediolanie. Nieżyjący Zdzisław Ambroziak mówił o trzech ludziach, na których opierał się wielki Mostostal; oprócz Sebastiana Świderskiego i Pawła Papke wymieniał Roberta Szczerbaniuka, co jest szczególnym wyróżnieniem dla środkowego bloku, bo zawodnicy na tej pozycji rzadko decydują o obliczu zespołu.

 

- Potrzebowałem szybkiego środkowego, klasowego zawodnika i takiego mam, co mnie cieszy - dodaje Pietrzyk, który wczoraj spotkał się także ze środkowym Marcinem Nowakiem. Jemu skończył się w Kędzierzynie-Koźlu dwuletni kontrakt, który nie zostanie przedłużony. - Rozstaliśmy się z Marcinem w bardzo przyjaznej atmosferze. Obie strony doszły do wniosku, że nie ma sensu podgrzewać atmosfery jaka wytworzyła się pod koniec sezonu między Marcinem a kibicami - tłumaczył prezes Pietrzyk.

A o wzmocnieniach nic nie słychać. Po długim weekendzie miały pojawić się jakieś informacje, jednak nadal cisza. Zresztą w Jastrzębiu i Olsztynie też. Podejrzewam, że dopiero 10 maja dowiemy się czegoś więcej, bo wtedy kończy swoje rozgrywki liga włoska.

Odnośnik do komentarza

Cóż, szkoda Benka. Drużyna się już kompletnie rozpadła. W takim układzie bez wahania wziąłbym Marcina Nowaka.

 

Z Mlekpolu odszedł drugi atakujący - Marcin Lubiejewski (moim zdaniem wartościowy zawodnik), nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu, ale podobno załatwione jest przyjście na jego miejsce Tomasza Józefackiego z Resovii. W Czewie pozostanie Janeczek i przyszedł Falasca, czy Billings pożegna się z klubem (chyba jego będzie mi szkoda najmniej z całej drużyny)? No i przyjmujący, oby tutaj były znaczące wzmocnienia, Gruszka czy Samica. W obecnym składzie, to AZS walczyłby o utrzymanie. :-k

 

Ciekawe gdzie wyląduje Kadziewicz, wątpię by Mlekpol wziął na siebie kolejny wysoki kontrakt, kiedy mają Grzyba i Możdżonka. Ktoś musiałby siedzieć na ławie, a to byłoby niekorzystne chociażby dla reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...