Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Polska - Dania 3:0 i dobrze, ze wygrali chociaz to co wyprawial w pierwszym secie Swiderski to n/c. Nie serwujac z wyskoku trafia w pol siatki w dodatku przy kazdej akcji byl blokowany. Gral jakby od niechcenia heh troche Rasiaka przypominajac w meczu z Serbia. Zobaczymy na co ich stac w jutrzejszym spotkaniu z Belgia i finale mam nadzieje z Finlandia. Gdyby grali w turnieju w Portugalii z Czechami, Francja, Niemcami, Portugalia watpie by wygrali tam.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie wspomina o Pucharze Świata, rozgrywanym w Japonii. Godziny transmisji może dziwne, ale dzisiaj się przekonałem, że warto nie pójść do szkoły, by pokibicować.

 

Rosjanie przegrali 2-3 z Bułagrią i na sam koniec turnieju mocno skomplikowali sobie sprawę awansu na Igrzyska. Co w obronie wyprawiał Salparov się w głowie nie mieści :o. Nie był to mecz drużyn, które olśniewają wirtuozerią swych akcji, ale na takie gwoździe jakie w parkiet wbijał Volkov miło się patrzy. Berezko w 3 secie na czystej siatce miał piłkę na setową dla Rosjan i... uderzył w aut :rotfl:. Od tego zaczęły się problemy Sbornej. Są kolosem na glinianych nogach, a niech odbiciem całej reprezentacji będzie Poltavsky- starczyły dwa-trzy bloki, żeby zaczął się gubić.

 

Teraz Rosji zostały dwa najtrudniejsze mecze na turnieju- z Brazylią i USA. Starczy im przynajmniej jedno zwycięstwo i pojadą na IO. Z całego serca będę kibicował USA, bo zbudowali naprawdę mocną i pięknie grającą reprezentację. A poza tym miło patrzeć, jak Ruscy dostają po dupce, nawet jeślibyśmy musieli się spotkać z nimi spotkać w innym turnieju eliminacyjnym. Wychodzę z założenia, że jeśli nie mamy nic osiągnąć na tych Igrzyskach, to lepiej nie pojechać na nie i przyszykować się do MŚ w 2010.

Odnośnik do komentarza
Teraz Rosji zostały dwa najtrudniejsze mecze na turnieju- z Brazylią i USA. Starczy im przynajmniej jedno zwycięstwo i pojadą na IO. Z całego serca będę kibicował USA, bo zbudowali naprawdę mocną i pięknie grającą reprezentację. A poza tym miło patrzeć, jak Ruscy dostają po dupce, nawet jeślibyśmy musieli się spotkać z nimi spotkać w innym turnieju eliminacyjnym. Wychodzę z założenia, że jeśli nie mamy nic osiągnąć na tych Igrzyskach, to lepiej nie pojechać na nie i przyszykować się do MŚ w 2010.

No nie wiem czy dobrze prawisz :> Owszem, Rosja nie jest u nas specjalnie lubiana, ale już lepiej żeby awansowali teraz (najlepiej razem z Bułgarią), żebyśmy się z nimi nie spotkali na eliminacjach kontynentalnych (które i tak będą mocne). USA i tak czy tak awansują na IO, ponieważ na swoim kontynencie nie mają sobie równych.

Tyle, że ja wychodzę z założenia, że lepiej jechać na Igrzyska, nawet jakbyśmy mieli nie być w 4 ;]

Odnośnik do komentarza

No brak Francji w Izmirze jest sporą niespodzianką. Nie wiem czy to ich już całkowicie eliminuje z IO, ponieważ w tym systemie nie idzie się połapać, ale gdyby tak było to wielka szkoda. Francuzi grają piękną siatkówkę i na pewno ucierpi na tym atrakcyjność meczów.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy przyjmujący PLS wraca do kadry :jupi: Mówię oczywiście o Gierczyńskim :>

Dawid Murek i Krzysztof Gierczyński znaleźli się w 22-osobowej kadrze siatkarzy na turniej kontynentalny w Izmirze (7-13.1), który będzie kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Pekinie

 

Dawid Murek zrezygnował z występów w reprezentacji w 2006 roku ze względów zdrowotnych. Nie grał m.in. w mistrzostwach świata w 2006 roku, gdzie Polska zdobyła srebrny medal oraz tegorocznych mistrzostwach Europy.

 

Krzysztof Gierczyński rozegrał w 1997 roku 26 meczów w reprezentacji seniorów. W ostatnich latach był uważany za jednego z najlepszych polskich siatkarzy, jednak nie chciał być w kadrze, tłumacząc swoją decyzję wiekiem. Tym razem 31-letni zawodnik Wkręt- Metu Domexu AZS-u Częstochowa dał się przekonać trenerowi Raulowi Lozano.

 

W Izmirze zagra osiem zespołów (Polska, Turcja, Włochy, Serbia, Holandia, Niemcy, Finlandia i Hiszpania). Zwycięzca awansuje do igrzysk olimpijskich.

 

Kadra siatkarzy:

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło, Bartłomiej Neroj

Atakujący: Mariusz Wlazły, Grzegorz Szymański, Robert Prygiel, Bartosz Kurek

Środkowi: Daniel Pliński, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Łukasz Kadziewicz, Wojciech Jurkiewicz

Przyjmujący: Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Piotr Gruszka, Michał Bąkiewicz, Marcin Wika, Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński

Libero: Krzysztof Ignaczak, Piotr Gacek, Paweł Rusek

 

Przed turniejem w Izmirze kadra rozpocznie zgrupowanie 26 grudnia w Spale. Do świąt Bożego Narodzenia rozegrane zostaną trzy kolejki Polskiej Ligi Siatkówki - 8, 15 i 22 grudnia.

Choć z perspektywy kibica AZSu nie wiem czy to dobrze, możliwe że przyczyną wieloletniej bardzo dobrej formy Gierka w lidze był właśnie brak gry w kadrze :-k

Odnośnik do komentarza

Również Murek znalazł się w kadrze, ciekawe czy chłopaki dostaną dużo szans na pokazanie się. Swoją drogą turniej w Izmirze wydaje się być bardzo trudny. Mamy ciężką grupę i naprawdę w każdym meczu trzeba będzie zagrać na 100% możliwości.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Siatkarscy kibice nieco przysnęli (a ci z Częstochowy pewnie jeszcze trzeźwieją), a tymczasem AZS odprawił z kwitkiem w 1/8 finału Pucharu CEV Iskrę Odincowo, rosyjską drużynę naszpikowaną graczami światowego formatu: Werbow, Abramow, Kuleszow, czy też sam wielki Giba. No, no. Szczere gratulacje dla akademików spod Jasnej Góry - pokazali kawał świetnej siatkówki i odnieśli niewiarygodny, zdawać by się mogło, sukces...

Odnośnik do komentarza

Miałem pisać relację na gorąco, jednak spanie powstrzymało mnie od tego :)

Byłem na meczu, atmosfera w Hali Polonia miażdżyła (na lidze takiej nie pamietam), gra Akademików także miażdżyła :D Wydaje mi się, że słusznie okrzyknięto ten mecz najlepszym występem polskiej drużyny klubowej w historii. Mostostal, który grał w FF Ligi Mistrzów nie stawał naprzeciw takim gwiazdom :P

Wątpię aby była osoba na hali, która przed meczem wierzyłaby w wyeliminowanie Rosjan. Nawet Woicki przyznał, że chcieli się dobrze zaprezentować a po wygraniu kliku świetnych akcji i seta pomyśleli, że można zagrać o coś więcej.

Trudno kogoś szczególnie wyróżnić w AZS, tak samo jak trudno powiedzieć, że ktoś odstawał od reszty. Najbardziej obawiałem się o Billingsa, ale ten o dziwo skończył bardzo dużo ataków (ale zagrywka u niego dalej kuleje...). Gacek zagrał przyzwoicie w przyjęciu (rosyjskie armaty nie mogły go ustrzelić, choć nie wystrzegł się kilku nie dokładnych odbiorów). W obronie także podbił kilka piłek nie do pobicia :D Marcin Wika może troszke słabiej przyjmował, ale za to w zagrywce i ataku radził sobie świetnie (skończył meczową :*). Gierczyński tradycyjnie był liderem, te ataki które skończył na potrójnym bloku to majstersztyk. Woicki już przyzwyczaił nas do bardzo dobrego rozegrania (Panas, dzięki Ci że posadziłeś Stelmacha na ławce). Środkowi także swoje zrobili, Nowakowski skończył bardzo dużo krótkich (15 pkt!), a Szczerbaniuk skutecznie utrudniał życie Gibie i Abramovowi :D

 

http://pl.youtube.com/watch?v=hLl0BtaDiiM ostatnia akcja :)

 

W ćwierćfinale zagramy ze zwycięzcom dwumeczu Tomis Constanta (ROM) - Hypo Tirol Innsbruck (AUT).

 

AZS Częstochowa - Iskra Odincowo 3:1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:21), złoty set 15:13.

 

AZS: Woicki (1 punkt), Gierczyński (17), Wika (16), Nowakowski (15), Szczerbaniuk (13), Billings (19) oraz Gacek (libero), Gradowski, Eatherton, Wierzbowski (1);

Iskra: Samosnychew (4), Giba (18), Abramow (9), Kuleszow (7), Choroszew (4), Schoeps (14) oraz Werbow (libero), Butko, Kalinin (3), Astaszenkow (8), Geketow (3).

Odnośnik do komentarza

Kadra reprezentacji Polski na zgrupowanie w Spale

 

 

przyjmujący: Michał Winiarski, Piotr Gruszka, Sebastian Świderski, Krzysztof Gierczyński;

 

środkowi: Daniel Pliński, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Wojciech Jurkiewicz;

 

rozgrywający: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło;

 

atakujący: Mariusz Wlazły, Grzegorz Szymański, Bartosz Kurek;

 

libero: Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak.

Odnośnik do komentarza

Czemu nie Kurek? :> Wolisz Prygla? Prezentują podobny poziom w PLS (statystyki), przy czym Dawid jest pokolenie młodszy. Jeśli mamy zaprezentować się dobrze (czytaj wygrać turniej) to i tak w głownej roli muszą wystąpić Wlazły i ew. Szymański, jako trzeciego równie dobrze widziałbym Janczaka( ;)), albo Bartosza Janeczka, kiedy był w formie - w razie katastrofy wszystkich opcji - Gruszkę. :]

Po meczu z Iskrą od razu zamarzyłem o Woickim zamiast Żygadły i Nowakowskim zamiast Jurkiewicza, ale to zamknięta sprawa na ten moment. Wczoraj w świątecznym wydaniu magazyniu "Punkt, Set, Mecz" wspominano coś, że nie najlepiej wiedzie się Winiarskiemu, mam nadzieję, że coach ma to pod kontrolą...

Odnośnik do komentarza

Z tej kadry i tak odpadnie jeszcze 3 zawodników, oprócz jednego libero będzie to zapewne Kurek i Jurkiewicz :) A co do Kurka - możliwości w ataku ma ogromne i cieszy mnie to, że Lozano widzi w nim atakującego. Nie mogę patrzeć jak on się męczy na przyjęciu - to co z nim Skra w niedziele zrobiła pozostawię bez komentarza...

 

Jestem tylko ciekaw jak Gierek się wkomponuje w kadre :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...