Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

A w Olsztynie już na samym początku okresu transferowego dzieje się sporo. Nowym rozgrywającym został Hiszpan Guillermo Hernán. Jak na możliwości Olsztyna to poważne wzmocnienie. Liczę na kolejne ruchy kadrowe w ten deseń, bo chyba nikt nie chcę przeżywać ponownie tak beznadziejnego sezonu. Natomiast z aktualnym składem specjalnie dużych szans na czołowe miejsca w Pluslidze nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i mamy w Resovii Tichacka i Nowakowskiego. Po nieudanym eksperymencie z Baranowiczem Tichacek to najlepsze rozwiązanie jakie rzeszowscy działacze mogli wymyślić. W VFB preferował szybkie i kombinacyjne granie, tego samego możemy spodziewać się teraz. Na pewno dużym plusem będzie to, że grał już z Grozerem i na linii rozgrywający-atakujący nie powinno być żadnych nieporozumień.

Inną sprawą jest, że Resovia 5 sezon z rzędu będzie miała innego podstawowego rozgrywacza ;) imo największym błędem było rok temu czekanie na decyzję Zagumnego i puszczenie Redwitza...

Piotrek Nowakowski po 5 latach opuszcza Częstochowę i wydaje się to dla niego najlepszą decyzją. Pieniądze nieporównywalnie większe, szansa rywalizowania o najwyższe cele w PlusLidze. Mimo nie najlepszego ostatniego sezonu spokojnie powinien być opcją nr 1 na środku siatki w Resovii.

Zobaczymy kogo ściągną w miejsce Cernica.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe tez kogo PGE sciagnie w miejsce Antigi i Novotnego? Francuza troche szkoda, ale prawda jest taka ze wiek zaczyna robic swoje i w ostatnim czasie Stephan nie byl juz tak wazny dla druzyny jak na poczatku swojej przygody w Belchatowie.

Odnośnik do komentarza

Tichacek jeśli dobrze się zaaklimatyzuje może zostać nawet najlepszym rozgrywającym Plusligi (tak!). Gra bardzo szybko, kombinacyjnie, do tego jest doświadczony, sporo już osiągnął (nie powinien spalać się psychicznie jak Baranowicz) i świetnie rozumie się z Grozerem. A Nowakowski nie jest dla mnie jakimś wielkim wzmocnieniem. Nad Millarem góruje jedynie w kwestii... paszportu.

 

Innym świetnym wzmocnieniem będzie (prawdopodobne) przyjście Rouziera do ZAKSY. Właśnie takich siatkarzy potrzebuje Plusliga.

 

No i warto obserwować co się dzieje w Skrze :>. Po odejściu Antigi Bełchatów powinien zadbać o transfer naprawdę wielkiej gwiazdy. Nawet po to, żeby trochę odświeżyć formułę. Choć kilka miesięcy temu liczyłem bardziej, że to Falasca odejdzie i przyjdzie ktoś mocny na jego miejsce.

Odnośnik do komentarza

Transferowej karuzeli ciąg dalszy. Do Skry nie przyjdzie ani Dante, ani Murillo. Obaj poszli do RJX Rio de Janeiro. Za to Resovia sprowadziła na przyjęcie Czarnogórca z PAOKu - Marko Bojicia. Szczerze mówiąc to o nim niezbyt wiele słyszałem, ale może klub liczy na to, że powtórzy się sytuacja z Achremem i Bojić od razu zostanie wyróżniającym się zawodnikiem?

Odnośnik do komentarza

Też nic o Bojiciu nie słyszałem, jedynie że został wybrany MVP ligi greckiej w minionym sezonie. Ciekaw jestem czy poszukają jeszcze kogoś na przyjęcie czy zostaną z Akhremem, Bojiciem, Miką i Buszkiem :-k

Jakby Skra ściągnęła Murilo to :szok: Lepszego gracza już się nie da wymyślić, bo taki po prostu nie istnieje :)

Odnośnik do komentarza

A w Pluslidze kobiet coraz bliżej finału Atom. Kibicuje dziewczynom nawet nie z tego względu, że są z Trójmiasta, ale po prostu to jeden z nielicznych zespołów, który grając w LM może sporo namieszać i ściągnąć gwiazdy (zresztą już w tym sezonie pokazali, że na rynku transferowym powoli wyrabiają sobie mocną pozycję). Lepiej żeby takie zespoły zdobywaly mistrzostwa i puchary. W sumie podobnie w Pluslidze mężczyzn; niech już nawet Skra wygrywa (choc wolałbym Resovie ;] ), bo chociaż wiadomo, że mogą coś w europejskich pucharach osiągnąć. To nie piłka że za trofeami idą wielkie pieniądze i - z całym szacunkiem - taka np. Delecta byłaby średnią wizytówką.

Odnośnik do komentarza

A tymczasem brakuje już tylko oficjalnego potwierdzenia transferu Antonin Rouziera do Kędzierzyna-Koźla. Świetny zawodnik, który pod warunkiem szybkiej aklimatyzacji może stawać w szranki z Wlazłym i Grozerem o miano najlepszego młotka PlusLigi. Bardzo dobry ruch prezesa Pietrzyka, największa dziura w składzie ZAKSY została załatana.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Nie interesuję się zbytnio siatkówką, ale lubię oglądać mecze polskiej kadry zwłaszcza na takich imprezach jak LŚ. I tu moje pytanie, czy ktoś wytłumaczy mi brak w kadrze takich zawodników jak Wlazły, Pliński czy Winiarski :> w necie znalazłem tylko jakieś dziwne komentarze i odnoszę wrażenie, że Ci zawodnicy są zdrowi :>

Odnośnik do komentarza

Zagumny to sytuacja jak Winiarski czy trochę Wlazły, chciał po prostu odpocząć. No i o ile Pilińskiego rozumiem, Wlazłego i Winiarskiego nie lubię, tak Zagumny to nie dość że wspaniały zawodnik to jeszcze wydawało mi się, że na prawdę w porządku facet. Nie mam pojęcia od czego albo po czym miałby odpoczywać. Przecież jeszcze taki stary nie jest.

Odnośnik do komentarza

Niestety bez Zagumnego nasze rozegranie jest słabiutkie. Woicki i Żygadło nawet razem wzięci nie osiągną jego klasy. No i tradycyjnie serwis leży i kwiczy, ale kiedyś potrafiliśmy to nadrobić np. blokiem. Dzisiejszy mecz z Rosją i tak był najlepszy w finale LŚ w tym roku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...