Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Bez obrazy ale żadna z podanych taks mi nie podeszła tzn. albo przegrywam wysoko albo przynoszą mizerne skutki, a jak na ironię najlepsza jest z poprzedniej edycji gry zrobiona przez Anderwaliusa (GalactUnia wersja na dom jeśli dobrze pamiętam) i chciałbym mu za to baardzo podziękować. A jakie jest uzasadnienie ? Przejąłem po 2 miesiącach od początku sezony zespół Grimsby Town był na miejscu 17 po 1 miesiącu awansowałem na 5 a co za tym idzie pełne zufanie klubu i kibiców. Anderwaliusie mistrzu taktyk czy planujesz coś wydać nowego ?

Odnośnik do komentarza

Zdjecia tzn zrzuty ktore zrobilem nie sa zbyt dobre format ten sam co wlinku wiec proponuje zaladowac takse i sprawdzic mysle ze to nie jest zbyt uciazliwe. Taksy jak taksy byly robione pod zawodnikow a nie pod nazwe klubu.

 

Jack Ryan- dlategi mysle ze najpier zobacz co masz czym dysponujesz i okresl jak chcesz grac offensive defensive.

 

Andre- bledy to ludzka rzecz, lubie krytyke-konstruktywna, nie bede siedzial i pisal ze slowniczkiem ortograf zeby sie spodobac na forum, Jesli zerkniesz na ewolucje jezyka zrozumiesz- taki maly off top. Jako krajanowi z Zamoscia wybaczam :D

Odnośnik do komentarza

A jedna nauka pisania po polsku a nie "po polskiemu" świadczy o kulturze wypowiedzi użytkownika. Nie nie usprawiedliwiaj się "ewolucją języka", bo to żaden argument. Degradacja języka w internecie to nie "ewolucja", ale równanie w dół. Poza tym przeczytaj sobie zasady "netykiety", które wkleił na forum Icon. Nie zrobił tego po to żeby sobie wisiało, tylko żeby użytkownicy przestrzegali zasad kultury wypowiedzi. Nie każdy ma ochotę rozszyfrowywać o co danemu użytkownikowi chodziło.

Odnośnik do komentarza

Druga część testu taktyki M8_Pl Link do taksy na zespole Aston Villa.

Mając szybszych zawodników taktyka pokazuje pazurki.

Plusy: świetna gra skrzydłami (co zastanawiające nie wrzutki a podania skrzydłowych są ich najmocniejszą stroną ,która powoduje dużo sytuacji podbramkowych), skuteczność napastników i doskonałe prostopadłe podania pomocników powodują że gra jest bardzo emocjonująca. Poprawna gra defensywy, opierająca się na szybkich zawodnikach (akurat boczni [Mellberg i Bouma] nie są bardzo szybcy ale linia obrony i tak jest cofnięta więc spokojnie sobie radzą z odbiorem. Dobrze ustawione SFG zarówno w defensywie jak i ofensywie (3 bramki strzelone z rożnych).

Minusy: brak defensywnego pomocnika powoduje że środkowi obrońcy grają 1 na 1 z napastnikami; środkowi pomocnicy przeciwnika mają dużo okazji do strzelania. Gra jest otwarta i oba zespoły ogólnie dużo strzelają.

Terminarz

Tabela ligowa

Piłkarze

takim najczęściej grałem składem

Zmieniłem tylko rozegranie rożnego w pole bramkowe i ewentualnie w końcówce przesuwałem obu środkowych pomocników na pozycję defensywnych pomocników ze strzałką do przodu.

Podsumowując: taktyka dobra dla zespołów z szybkimi zawodnikami. Mają wtedy oni możliwość jak najlepszego realizowania taktycznych poleceń w taktyce. Trzeba pamiętać że bardzo dużo zależy od odgrywającego (zarówno dużo strzela jak i asystuje); jeśli jest szybki zespół daje radę. Sprawdzało się to zarówno w Odrze Opole (grał Szarnecki, później kontuzjowany na 3 miesiące i zespół przestał grać) jak i w AV (Agbonlahor a później jak został kontuzjowany to Harewood).

Więc jeśli lubisz grać systemem 4-4-2 i masz szybkich zawodników polecam.

Odnośnik do komentarza
"Taktyka z POprawną politycznie nazwą"

 

Postanowiłem podrzucić Wam swoją taktykę. To zmodyfikowana wersja taktyki z FM-a 2007.

Opiera się na agresywnej grze linii obrony połączonej z dość ofensywnym nastawieniem ogólnym.

Od kilku wersji FM-a stawiam na agresywny odbiór piłki, ścisłe krycie 1 na 1, cofniętą linię obrony i zapędzających się pod pole karne bocznych pomocników.

Żeby kompletnie zmylić przeciwnika dodałem do tej mieszanki kontrataki.

Wersja tej taktyki sprawdziła się w FM-ie 2007. Sprawdza się też jak na razie w FM-ie 2008.

Do tej pory rozegrałem nią sześć meczów w lidze. Pięć wygrałem, jeden zremisowałem. Bramki 19 -7.

Tabela

Sam nie wiem czy to zasługa taktyki, czy zawodników Polonii Warszawa.

 

 

Motorem Zagrałem 6 meczów ligowych plus sparingi. O sparingach rozpisywał się nie będę, ale wspomnę, że zaczęło się świetnie (wygrana z Wisłą Kraków 1:0, potem dużo słabiej). Wszystkie mecze ligowe przegrałem, bilans bramkowy- 3:14. Niektórzy mogą mi zarzucić, że za mało meczów zagrałem, że zawodnicy się nie zgrali itp. Ale widać gołym okiem, że to nie jest taksa pod słabiaki, praktycznie nie zauważyłem pozytywów. Pressing był zabójczy dla moich zawodników, nie wytrzymywali do końca meczu.

Najbardziej rzuciła mi się w oczy fatalna gra bloku defensywnego.

West Hamem zagrałem 12 meczów ligowych (sparingi grał za mnie asystent). Gra wyglądała sporo lepiej w ofensywie, ale postawa defensywy była słaba, dużo goli straconych (w każdym meczu minimum jeden). Bilans spotkań 2-4-6, a goli 20:30.

 

Plusy jakie dotąd zauważyłem na podstawie meczów WHU:

- sporo strzelonych goli;

- dobrze przedentują sie formacje ofensywne;

- rajdy skrzydłowych są bardzo groźne, gole najczęściej padają po ich dośrodkowaniach;

- bardzo groźne kontrataki;

- często prostopadłe podania od PŚ i OPŚ otwierają drogę do bramki Nś;

- dobry odsetek czasu posiadania piłki- 50-60%

- gra dobrze wygląda ze słabszymi od nasz rywalami.

 

Minusy:

- duzo straconych goli;

- duża dziura między obroną a pomocą;

- pressing słabo sie sprawdza, nasi piłkarze się tylko szybko męczą, a rywale i tak łatwo podchodzą pod nasze pole karne;

- brak DM, nikt przed obrońcami nie stoi i nie likwiduje kontrataków. Strata w środku boiska bardzo często kończy sie golem z kontry;

- bardzo cofnięta defensywa sprzyja bombardowaniu naszej bramki strzałami z dystansu, nasi rywale na 25 metrze maja sporo swobody;

- brak podłączanie się bocznych defensorów w akcje ofensywne;

- nie sprawdza sie z silniejszymi od nas rywalami;

- słaba gra defensywy;

- słabo wyważona taktyka (4 zawodników od celów defensywnych, a 6 od ofensywnych

 

Wnioski: taksa nie nadaje sie do średniaków ligowych.

 

Rady:

- wysuń trochę defensywę, bo rywale wchodzą w pole karne z łatwością;

- daj bardziej ofensywna mentalność i częstsze rajdy bocznym obrońcom;

- zawodnikowi na PŚ daj polecenia DM i strzałkę do tyłu, zakaż rajdów z piłką. Będzie wówczas likwidował kontry;

- zastosuj pressing tylko do połowy boiska, marny efekt to daje, a zawodnicy potwornie sie męczą. Na całe boiska radzę dawać na ostatnie 30 minut meczu, gdy wynik nie jest korzystny

 

Dobiegł końca drugi i ostatni etap testów taktyki Wujka Przecinaka. Jej opis znajduje sie na początku posta.

Muszę przyznać, że miałem sporo problemów wynikających ze słabego opisu tego tworu. Autor nie dał żadnych wskazówek pod jakie zespoły się sie nadaje, nie pisze jakie dawać polecenia na piłkarzy rywala przed meczem. Nic nie wspomina o modyfikacjach w trakcie spotkania w zależności od rozwoju sytuacji, brak wskazówek jakie modyfikacje robić pod różnej klasy rywali. A są to ważne rzeczy jeśli taktyka ma być sprawdzona rzetelnie. W dodatku autor mi zdradził, że to taktyka "baza", która jest często modyfikowana pod rywala. W takiej sytuacji dobry opis jest niezbędny, a takowego nie otrzymałem. A teraz do rzeczy.

Kolejnymi zespołami jakie wziąłem na warsztat były ekipy z Francji. Rennes (dobry ligowiec z solidnymi zawodnikami jak na L1) i Olympique de Marseille (silny zespół, jeden z faworytów do mistrzostwa, mający bardzo dobrych zawodników).

 

Rennes było typowane na 6 miejsce i po 20 meczach byłem właśnie na 6 pozycji. Bilans spotkań- 9-4-7, goli- 27:25. Ogólnie gra wyglądała całkiem dobrze, z przodu bardzo ofensywnie, dominowaliśmy praktycznie z każdym, stwarzaliśmy dużo okazji podbramkowych. Gra z tyłu to praktycznie same minusy, błędy tej formacji powodowały wielokrotnie, że przegrywaliśmy wygrany mecz. Dużo zależało od defensywy i bramkarza, jeśli byli w formie i nie popełniali błędów wygrywaliśmy. Jednak mało było spotkań, gdzie tył grał bardzo pewnie. Rennes na tej taksie miało bardzo niestabilną formę. Jednego dnia potrafiłem rozmieść w pył na wyjeździe Lyon, by za 3 dni po beznadziejnym meczu przegrać u siebie z Metz. Ogólnie lepiej nam szło ze słabszymi rywalami.

 

Marsylia typowana była na 2 miejsce i oczekiwałem wysokiej pozycji. Ale bardzo sie zawiodłem, po 20 meczach byłem 16 i zarząd groził mi zwolnieniem. Bilans spotkań- 5-4-11, goli- 25:33. Gra nie wyglądała źle, dominowaliśmy praktycznie każdym meczu, ale zabójcze były kontry rywali, a nasze ataki były jak bicie głową w mur. Praktycznie wszystkie mecze powinniśmy wygrać, ale przez fatalną postawę obrony. Wygrywałem tylko z ogórkami, a z kimś mocniejszym tylko jeśli bezbłędnie zagrali obrońcy i bramkarz.

 

Może w skrócie opiszę ta taktykę żebyście mieli jakiekolwiek pojęcie z czym tu mamy do czynienia.

Polecenia zespołowe: mentalność ofensywna (ok 14), swoboda norma, podania krótkie, tempo norma, szerokość gry norma, GPP całe boisko, gra na czas mieszane, linia obronna cofnięta na maxa, odbiór agresywny, ścisłe krycie, kontrataki.

Niektóre polecenia indywidualne:

- boczni obrońcy maja polecenia jak stoperzy;

- jeden stoper ma polecenia jak PŚ (ofensywne z częstymi rajdami);

- skrzydłowi rajdy często, z piłką mieszane, mentalność ofensywna (14);

- PŚ i OPŚ prawie identyczne polecenia, tylko PŚ ma strzały z dystansu mieszane, a OPŚ często.

 

Plusy:

- skrzydłowi stwarzają duże zagrożenie w ofensywie;

- kontrataki dają dużo okazji do zdobycia gola;

- prostopadłe podania od PŚ i OPŚ często otwierają NŚ drogę do bramki;

- dobry odsetek czasu utrzymywania się przy piłce (50-65%);

- dużo stwarzanych okazji podbramkowych;

- duży odsetek celnych podań (średnio 75%);

- gra dobrze wygląda ze słabszymi od nasz rywalami.

 

Minusy:

- duża odległość między formacjami defensywy i pomocy;

- bardzo cofnięta defensywa ułatwia rywalom dostanie sie pod nasze pole karne i bombardowanie naszej bramki strzałami z dystansu;

- zawodnicy szybko się męczą;

- cofnięci obrońcy czekają aż rywal podejdzie blisko bramki, dopiero wtedy atakują;

- boczni obrońcy nie wychodzą pod skrzydłowych rywali aby utrudnić im przyjęcie piłki i odegranie;

- ścisłe krycie kiepsko sie sprawdza, a nasi zawodnicy nie wytrzymują trudów spotkania;

- jeden OŚ dość często zapędza się do przodu i robi się dziura w obronie;

- ostry odbiór powoduje, że zaliczamy sporo fauli, czerwonych kartek, a w polu karnym daje to karniaki za free rywalom;

- słaba postawa defensywy przy stałych fragmentach gry;

- często PŚ i OPŚ dublują się pozycjami (są w tym samym miejscu lub zbyt blisko siebie przez co przeszkadzają sobie);

- mało przechwyconych piłek przypada na jednego obrońcę- 10-15 ( w mojej taktyce to ok 20);

- nasi napastnicy są często łapani na spalone;

- łatwy do przewidzenia styl przeprowadzania akcji (zbyt schematycznie);

- efektowny styl gry nie przekłada sie na efektywność;

- dużo straconych goli;

- brak podłączanie się bocznych defensorów w akcje ofensywne;

- nie sprawdza sie z silniejszymi od nas rywalami;

- nie ma kto likwidować kontr (brak DM).

 

Odczucia:

Nie są zbyt pozytywne, bo i efekty jakie nią osiągnąłem nie są powalające. Żeby odnosić sukcesy nie wystarczy rzucić do ataku 6 zawodników, nawet najlepszych w lidze, trzeba mieć też dobrze poustawiany tył. Gołym okiem widać, że to taktyka bazowa, trzeba robić modyfikacje pod każdego niemal rywala. Jeśli chce ktokolwiek grać na tej taksie bez żadnych zmian, zalecałbym zakup takich zawodników: Casillas, Ramos, Puyol, Terry, A. Cole (czyli fantastycznych obrońców i bramkarza).

 

Rady (na początek):

- wysuń trochę defensywę, bo rywale wchodzą w pole karne z łatwością;

- daj bardziej ofensywna mentalność i częstsze rajdy bocznym obrońcom;

- zawodnikowi na PŚ daj polecenia DM i strzałkę do tyłu, zakaż rajdów z piłką. Będzie wówczas likwidował kontry;

- zastosuj pressing tylko do połowy boiska, marny efekt to daje, a zawodnicy potwornie sie męczą. Na całe boiska radzę dawać na ostatnie 30 minut meczu, gdy wynik nie jest korzystny;

- absolutnie konieczny jest zawodnik, który będzie miał zadania DM, bez tego ani rusz.

 

Finito.

 

Pozdrawiam i bez urazy.

Odnośnik do komentarza

witam

mam do zaproponowania taktykę do słabych lub średnich klubów;

jest to schemat 1-4-1-4-1 z ustawieniem gry z kontry oraz na odgrywającego;

taktykę stosuje od kilku sezonów z drobnymi modyfikacjami- ta wersja jest finalna;

wygląd

ustawienia druzynowe

tą taktyką osiągnąłem cel-utrzymanie najpierw w L1 a potem w CH w Anglii

podczas gry stosuję modyfikacje takie jak:

cofnięcie strzałek o "pół długości" gdy prowadzę, lub w przypadku remisu, aby "wciągnąć" głębiej rywala na swój teren

dla większej skuteczności gry w obronie czasem wyłączam "rajdy z piłką" bocznym obrońcom

w przypadku gry w niskich ligach:3,4 , w ustawieniach indywidualnych cofam "suwak o połowę"

jeżeli, ktoś będzie zainteresowany wyślę taksę na PW

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałbym dziś zamieścić moją taktykę, o dźwięcznej nazwie Green Cartophel. http://rapidshare.com/files/84798033/Green..._2009_.tac.html

Ustawienie prezentuje się tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a66d0dfaf15616b.html, a polecenia drużynowe tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/456a99345d01bc39.html

Polega ona na powolnym rozgrywani piłki środkiem i całkowitego zdominowania tej strefy boiska, nie zapominając o twardej grze w defensywie i asekuracji. Środkowi obrońcy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff48bae0745424c6.html odpowiedzialni są za odbiór piłki i oddalenie niebezpieczeństwa. Ze względu na brak bocznych obrońców, boczni pomocnicy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89663ee250fd8315.html są odpowiedzialni w dużej mierze za grę w destrukcji. Co do moich defensywnych pomocników, jeden jest usposobiony trochę bardziej za konstruowanie akcji i wspieranie gry ofensywnej http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a27f170c8c9ee7a.html, drugi zaś go asekuruje i rozbija kontrataki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fafa8ae612dd6ce7.html. Ofensywny pomocnik http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c507a3412a67ee4f.html zaś m wolna rękę i robi niemal wszystko, co zechce. Musi być to gracz błyskotliwy, który potrafi dograć kolegom lub też samemu strzelić, i stworzyć "coś z niczego'". Co do napastników http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/def0054c74e8e613.html jest to typowe ustawienie i przynosi ono zabójcze rezultaty. Grając tą taktyka w różnych klubach nie mogę powiedzieć, aby mnie kiedyś zawiodła, zawsze byłem choć trochę wyżej, niż zakładałem w planie minimum. Zachęcam wszystkich do testowania i komentowania mojej taktyki, gdyż chcę ją jeszcze znacznie ulepszyć.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem zaprezentować moją taktykę, na której gram jak na razie z powodzeniem na Leeds, wcześniej z malutkimi przeróbkami fantastycznie spisywała się w Realu. Ktoś może powiedzieć, że nie jest sztuką osiągać sukcesy na Realu, zgadza się. Tylko niech ktoś pobije moje rekordy z 1 sezonu (12 goli straconych w lidze, ponad 60 meczów z rzędu z bramką, tylko 3 remisy w całym sezonie w lidze, a reszta wygrane). Leeds przegrałem tylko jeden mecz spośród ok 45 i to z zespołem z Premiership, w lidze byłem liderem po 14 kolejkach mimo ujemnych 15 punktów na starcie, dotarłem do 1/4 FA Cup. Ta taktyka to TDI final Leeds kv 26, jest ona oparta na moim ulubionym ustawieniu 4-4-2, a wygląda TAK. Jest to ustawienie pod zespoły dość dobre jak na swoją ligę, w miarę dobre technicznie i przede wszystkim wytrzymałe. Bez odpowiednich wykonawców taktyka nie da tak dobrych efektów jakie ja osiągam.

Kilka słów o niej. Stosując ja powinniśmy mieć więcej sytuacji bramkowych od rywali przy sporo mniejszym posiadaniu piłki (35-55%). Mnie interesuje by styl gry był efektowny i efektywny, posiadanie piłki mnie nie interesuje, co z tego, że rywal ma ją częściej, skoro 2-3 razy rzadziej strzela na nasza bramkę. Stwarzając więcej sytuacji mamy większe szanse na zdobycie gola- to chyba oczywiste.

 

Kluczowa rolę odgrywają szybcy skrzydłowi, którzy powinni być szybcy, wytrzymali i mieć dobry atrybut dośrodkowań.

Jeden z napastników powinien być wysoki- to ten z prawej strony (głównie wykańcza akcje, dobija strzały- nastawienie 18), a drugi potrafiący rozegrać piłkę (bardzo dużo asyst), ten jest ustawiony mniej ofensywnie (17).

Ważni są również boczni obrońcy, którzy podłączają się do akcji ofensywnych i stwarzają przewagę w ataku.

Pomocnik środkowy ze strzałką do tyłu spełnia rolę DM w obronie, a w ataku jest rozgrywającym, rozdziela piłki i wbiega przed pile karne wyczekując okazji do strzałów z dystansu. Ważne żeby miał dobry odbiór, podania, strzały z dystansu i wytrzymałość.

 

Polecenia zespołowe:

- Mentalność- ofensywna (13), to ma był piłka ładna dla oka, ale i skuteczna;

- Swoboda taktyczna norma (11), wiekszą swobodę mają PP/L i OPŚ.

- Podania mieszane, zawodnicy sami wybierają jaki styl im najbardziej odpowiada, nie narzucam im tego.

- Tempo norma (11) nie forsuje ich zbytnio, bo zbyt szybko by się męczyli, ale w zespołach z wyższej półki można dać nawet 14, ale trzeba mieś silidnych zmienników.

- Szerokość gry spora (13-14), rozszerzając pole gry powodujesz, że jest mniejsze zagęszczenie rywali, twoi piłkarze maja więcej swobody, a rywale muszą więcej biegać.

- Gra przy przeciwniku (11, z najgroźniejszymi rywalami do 13) nie ma co biegać za rywale z piłką po całym boisku, zbyt męczące byłoby to, a czekając na swojej połowie nie ryzykujemy, że kilku z naszych kopaczy podejdzie pod obrońców rywali robiąc dziurę w naszych formacjach.

- Linia obronna normalna (10), mają dość szybkich i pewnych defensorów to chyba najlepsze rozwiązanie, nie ma dużej dziury między formacjami. O konsekwencjach źle ustawionej linii def. pisałem w teście taktyki Wujka. Takie ustawienie po części utrudnia oddawanie strzałów z dystansu (z ok 20-25 m) na naszą bramkę.

- Odbiór normalny (10), nie ma co odbierać piłki ostro, rywale sporadycznie dostają kontuzji, za to nasi piłkarze często łapą kartki, delikatny też odpada.

- Podawanie skrzydłami- mając szybkich, dobrze wyszkolonych bocznych pomocników grzech nie wykorzystywać ich dośrodkowań w pole karne.

- Krycie strefowe- nie ma co kryć indywidualnie, bo jeśli przyjdzie nam grać z silnym rywalem (np Arsenalem) to najlepsi zawodnicy potrafią wyrolować naszych kryjących, robiąc lukę dla innego zawodnika, który może wykończyć akcje (Najlepsi zawodnicy typy Henry potrafią wyciągnąć naszego defensora z pola karnego, a w wolne pole wchodzi np Baptista i strzela nam gola). Jeśli maja nam strzelić gola to i tak to zrobią, a krycie strefowe im to utrudni.

- Gra na spalone- zazwyczaj gram z włączoną tą opcją, bo mam szybkich, z dużym przyspieszeniem, dobrze grających głową i zgranych stoperów. ale jeśli przychodzi mi grać przeciw bardzo szybkiemu snajperowi wyłączam ta opcje, wówczas zazwyczaj obrońcy są troszkę bliżej bramki niż snajper. Wtedy maja troszkę więcej czasu na reakcje.

- Kontrataki to standard, chyba każdy je stosuje i nie muszę mówić dlaczego.

 

Przy stosowaniu tej taksy jest ważnych kilka spraw:

- solidni obrońcy;

- dobrze wyszkoleni technicznie zawodnicy;

- wysokie atrybuty szybkości, wytrzymałości i dośrodkowań u skrzydłowych;

- dość wytrzymały kondycyjnie zespół;

- solidni zmiennicy;

- i przed meczem w instrukcjach dot. rywali zawsze wymuszam zagrania słabszą nogą (z wyjątkiem stoperów i bocznych obrońców), skrzydłowym i napastnikom daję pressing cały czas.

 

Najczęściej gram bez żadnych modyfikacji, ale czasem są niezbędne. Jeśli gram ze sporo mocniejszym rywalem robię następujące korekty:

- OP/L zmniejszam o 1 mentalność, o 2 swobodę, rajdy na mieszane, rajdy z piłką na rzadko;

- PŚ defensywnemu zmniejszam mentalność i swobodę o 2, rajdy daję na mieszane, rajdy z piłką i strzały z dystansu na rzadko.

Jeśli gram ze sporo słabszym rywalem daje tylko strzałki bocznym obrońcom na pozycję WO.

Jeśli remisuje lub przegrywam z rywalem, którego gra ogranicza sie do "obrony Częstochowy" i wybijania piłek byle dalej od bramki zwiększam mentalność zespołową o 2, a czasem nawet o 3, a skrzydłowym daję swobodę nieograniczoną (ale nie na maxa).

 

 

 

To chyba byłoby na tyle, jak sobie o czymś przypomnę dopiszę tu.

Zachęcam to testowania, zadawania pytań (KONSTRUKTYWNYCH!) i dzielenia się uwagami.

 

Od razu zaznaczam, że nie jest to taksa kiler. To porządna (moim zdaniem), wyważona i zrobiona z głową koncepcja gry w piłkę.

Odnośnik do komentarza

Witam to moj pierwszy post na tej stronie i bardzo prosze o pomoc. W serie FM gram juz dobre kilka lat ale w edycji 2008 nie moge sobie poradzic z taktyka ;/ Gram Portsmouth juz drugi sezon w pierwszym zajelem 15 miejsce;/ Zawodnikow mam dobrych. Moja taktyka : http://images29.fotosik.pl/142/af96e58c502ce58dmed.png

Moje ustawienia : http://images29.fotosik.pl/142/51392f391811ee53.jpg Moj zespol prawie w ogole nic nie gra ;/ mecze sie z najslabszymi a co dopiero z zespolami lepszymi ;/ Jesli ktos bylby łaskawy pomoc podrzucic jakas taktyke badz wskazowki co do ustawien bylbym bardzo wdzieczny. Mam zainstalowanego patch 8.01,

 

PS. Linki Poprawione.

Odnośnik do komentarza

Switek może wypróbuj moja takse, jest zaraz nad Twoim postem, tylko stosuj się do rad i przeczytaj opis.

 

Edyta mówi, że widze kilka wad gołym okiem, oto one: ścisłe krycie, gra przy przeciwniku na całe boisko, tempo szybkie. Zajeździsz swoich zawodników, a efekty będą marne. I odbiór agresywny, obrońcy też mają? Na czerwa nie narzekasz? Jak ostatnio testowałem taksę z ostrym odbiorem to tylko duzo kartek łapałem i rywale mieli sporo sprezentowanych karnych.

Odnośnik do komentarza

Eddie69, przed chwilą puściłem na sezon Real Madryt twoją taktyką i zajęli 3. miejsce w lidze, odpadli w 1. rundzie LM i wygrali CdR.

 

switek, jak na moje oko to zagrał bym znacznie ofensywniej, piszesz masz dobrych zawodników to daj im więcej swobody (norma, lub jedno przesunięcie w prawo), GPP zmniejszył bym, podobnie tempo. Jak oni znoszą taką katorgę :> No chyba że mają wytrzymałość na poziomie 17. 18 każdy. Defensywne nastawienie i wysunięta linia obrony. Dziwne... Wyrównał bym te dwie opcje i wyłączył ścisłe krycie jeśli twoi zawodnicy nie mają skila na tym poziomie minimum 15, 16 :)

Odnośnik do komentarza

Na holideju to se możesz testować. Czy komp zastosował się do moich rad i sugestii? Pisałem, że pod Real mam troszeczkę inną taksę, wygląda identycznie, ale w szczegółach znacznie się różni. Potestuj ją grając zespołem i stosując się do wskazówek to pogadamy.

Przecież jest wrzucona na wrzucaj.pl. Tu masz jeszcze raz http://www.sendspace.com/file/wbxdup

Odnośnik do komentarza

Witam, będzie to mój pierwszy post na tym forum, mimo iż jestem śledzę jego tematu już od dłuższego czasu. Grę w piłkarskiego managera zaczynałem od CM (nie pamiętam już którego, ale pamiętam gracza jakiego zawsze sprowadzałem do teamu - Harasimowicz :P) i tak trwam do dziś.

W pierwszym poście na forum chciałbym zaprezentować swoją taktykę której aktualnie używam w drużynie FC Nantes

(Ligue 2, patch 8.0.1).

FC Nantes Atlantique

 

Info z gry - Screen ->> http://img139.imageshack.us/img139/1287/nantesinfows6.jpg

 

Więc na początek parę spraw podstawowych i własnych zasad których trzymam się w FM 08 (które również tyczyły mojej taktyki, nie musicie się z nimi zgadzać).

- Granie bez nominalnego def. pomocnika to nie granie

- Częsta lub mieszana ilość rajdów bocznych obrońców (z piłką lub bez) to murowana luka w obronie

- 4-3-3 (wraz z różnymi wariacjami tego ustawienia) miażdży w najnowszym FM-ie każde inne zestawienie od Indii po MLS

- Brak doświadczonych liderów w drużynie mocno osłabia jej ogólną siłę

- 2 wysuniętych napastników nie równa się większa skuteczność

I było jeszcze parę ale zapomniałem :P

 

No to do rzeczy:

1 bramkarz :P

4 osobowa linia obrońców

1 def. pomocnik "rzemieślnik lub zabójca" (jak zwał tak zwał)

2 środkowych pomocników

2 skrzydłowych

1 napastnik na szpicy

 

Skład + Ustawienie - Screen ->> http://img401.imageshack.us/img401/9865/nantesskladkl5.jpg

Ustawienia drużynowe - Screen ->> http://img522.imageshack.us/img522/3426/na...tawieniadf2.jpg

 

Gk - Wiadomo

2x OŚ - Defensywnie i nie kreatywnie, standard

OP & OL - Są dosyć defensywnie nastawieni, stawiam bardziej na ich wartość defensywną niż na atak. Zazwyczaj lepsi technicznie i poddawani mniejszemu pressingowi przetrzymują pewnie piłkę i uspokajają grę

DPŚ - Rzemieślnik środka pola, musi być pewnym i inteligentnym zawodnikiem z dobrym odbiorem.

PŚ 1 - Typowy rozgrywający ze zrównoważonymi umiejętnościami odbioru & podawania i reszty co posiadają zawodnicy typu Deco, Essien, Fabregas itp.

PŚ 2 - Właściwie to ofensywny pomocnik wychodzący bardziej z pola, błyskotliwy i dobrze podający. Dzięki temu że gra na pozycji PŚ drużyna zyskuje więcej spokoju w środku pola, przy dobrych zawodnikach tej formacji dzieli i rządzi na boisku.

OPP - Przebojowy, szybki z nienaganną techniką czyli klasyczny skrzydłowy o których nie trudno w FM

OPL - jw.

NŚ - Pewny łowca bramek z zimną krwią wykorzystujący dogrania od partnerów, ja ich dzielę na dwie grupy - silny, dobrze grający głową i ustawiający/zastawiający się. Lub szybki i zwinny który wychodzi na czyste pozycje i zbiera prostopadłe podania

 

Tak jak wspomniałem, drużyna w której aktualnie używam tej taktyki to FC Nantes. Faworyt do awansu ze swojej ligi w której jest parę drużyn (Troyes, Le Havre, Guingamp, Reims) które przy pomyślnych wiatrach mogą zagrozić drodze do awansu. Mi korzystając z tej taktyki nic takiego się nie przydarzyło, kolejne mecze to tylko formalność, a moje zmartwienia to budowanie drużyny która utrzyma się w Ligue 1.

 

Tabela - Screen ->> http://img184.imageshack.us/img184/3927/nantestabelafp2.jpg

 

Taktyki nie uważam za najlepszą jaka mogła by być. Jestem otwarty na pytania, sugestie i wrażenia z gry chętnych którzy zechcieli ją przetestować. Ustawieniem 4-3-3 gram od początku w FM 08, pierwszy raz wybrałem ją spontanicznie grając OSC Lille, ustawiłem byle jak (mocno inaczej niż ta tutaj) i mimo to dawała radę. W planach jest taktyka wyjazdowa (zawężone pole gry, defensywnie etc.) ale poczekam z nią aż do awansu, bo w L2 praktycznie nie mam po co wychodzić z defensywnym nastawieniem.

 

Download:

Kanarki_-_by_ SLV_(H) http://files.filefront.com/Kanarki+by+SLV+H/;94607

 

sorry za post pod postem, ale nie mogę znaleźć opcji edit oO

działający link do taktyki

http://rapidshare.com/files/84913879/Kanar...LV__H_.rar.html

http://www.sendspace.com/file/sxl7hf

Odnośnik do komentarza
Postanowiłem zaprezentować moją taktykę, na której gram jak na razie z powodzeniem na Leeds

 

Taktyka obiecująca (Nottm CCC; 4-1-1), tylko mój DP (bez wzgledu kto nim jest) ma w 60 minucie kondycje, jakby palił 10 paczek malboro dziennie :kekeke:

U innych graczy zauważalnego spadku kondycji w trakcie meczu nie stwierdzono.

Taktyka bardziej zbilansowana niż Kita. Mniej zależy od formy i umiejetności jednego gracza (NŚ), ale muszę przemysleć ustawienie zespołu podczas meczów z silniejszymi rywalami. 1-5 w lidze z Man City zaboloło.

Na razie tyle. Trudno oceniać takse po 6 meczach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Anderwliusie co do twoich taktyk na razie jadę tę wersję domową i z początku było nieźle awans na 3 miejsce teraz po miesiącu jak cie mogę (stan w grze połowa miesiąca grudnia spadłem na miejsce 7, chciałbym zaznaczyć bez wytycznych przedmeczowych cały czas jadę Grimsby) ale nie oto idzie. Mam pytanie jakie dawałeś wytyczne przedmeczowe piłkarzom. Co do wersji wyjazdowej przyjrzę się jej do srody (przepraszam ale robota).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...