Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W Fm2k6 owszem wysarczyło ustawić diament i wszystko się wygrywało, ale w najnowszej wersji jest zupełnie inaczej. Realistyka chłopcze... zobacz na np. taki Real kilka lat temu, mieli wspaniały skład(Beckham, Ronaldo, Zidane) a bez dobrego trenera, taktyki nie potrafili wygraż żadnego trofeum(teraz Bogu dzięki jest inaczej:D) Więc wcale nie uważam że dobrym klubem można wygrywać bez taktyki bo mimo że teraz zarówno ja jak i Kit i inni mamy swoje własne, dobrze sprawujące się u nas taktyki to wygywanie nie jest aż tak proste. Takie moje zdanie

 

Pozatym uważam że jeśli taktyka nie sprawdzi się w dobrym klubie to nie ma sensu testować jej w słabym... zawsze zaczynam testy od mocnej drużyny

Odnośnik do komentarza

Baron, na 20. metrze nie ma podchodzic obronca, tylko defensywny pomocnik, bo inaczej robi sie dziura, wbiega Ci pomocnik i masz bramke na zawolanie. Co do coreya, to sie nie zgodze, ze jak sie w mocnym klubie nie sprawdzi, to slabym tym bardziej - chodzi o polecenia - tak drużynowe, jak indywidualne. IMHO źle corey kombinujesz, tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Co zrobić, żeby moi środkowi obrońcy 'podchodzili' do napastników..

Tracę gole gdy napastnik stoi z piłka na 20-metrze a mój obrońca nie chce do niego podejść, a napastnik albo wykłada piłkę, albo uderza..

Masz kilka możliwości: wysunąć trochę linię obrony, w ustawieniach dotyczących rywala ustawić na napastników pressing zawsze i ewentualnie odbiór ostro.

Odnośnik do komentarza
jesli lubisz typowo defensywnych DP, to rajdy wszystkie na zero, wysoki pressing, defensywne nastawienie i swoboda nie wieksza jak mieszana. Mozesz dodac podania bezposrednie tez.

No wszystko tak miałem, ale jednak nie spisywał się tak jakbym tego od neigo oczekiwał.

Gram zwykłym 4-4-2, może dać jednego PS strzałkę w przód, a drugiemu w tył ?

Odnośnik do komentarza
Moze po prostu zle ustawiles graczy do diamentu? Ja nim gram z powodzeniem.

Nie, dobrze ustawiłem, tyle wiem.. :)

Również grałem z powodzeniem, ale właśnie zaczęła mnie denerwować nieporadność moich zawodników w środku pola i postanowiłem tam trochę zagęścić. Na razie, idzie całkiem nieźle :). Tylko denerwuje, mnie sposób gry moich stoperów.

Odnośnik do komentarza
Miales 4 pomocnikow w linii ? samobojstwo, musisz miec choc jednego zawodnika spelniajacego role DPa.

Dupa dupa dupa.Ja gram 4 pomocnikami w linii, tyle że jeden PŚ na strzałe do przodu, a drugi do tyłu. Oczywiście maja inne polecenia, te ze strzałą do tyłu robi za DM i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Miales 4 pomocnikow w linii ? samobojstwo, musisz miec choc jednego zawodnika spelniajacego role DPa.

Dupa dupa dupa.Ja gram 4 pomocnikami w linii, tyle że jeden PŚ na strzałe do przodu, a drugi do tyłu. Oczywiście maja inne polecenia, te ze strzałą do tyłu robi za DM i nie narzekam.

I ten strzałką do tyłu spełnia rolę DPa, więc mi tu nie "dupuj" :P
Odnośnik do komentarza
ale Ty mi tu twierdzisz, że w linii nie może być, a ja Ci mówię, ze może.

Sam sie przekonałeś chyba grając moja taksą.

Ale faktycznie bez czyściciela przed defensywą w tym FMie chyba nie da sie grać.

1. Chodziło mi o linię bez strzałem, sory jeśli mnie ktoś źle zrozumiał (czyli a'la taktyka Wuja)

2. No i o to mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza

4 pomocników w linii to samobójstwo :>

U mnie w 3. sezonie Korona grając cały sezon 4-4-2 wygrała ligę mimo że miałem dwa razy lepszy skład i grałem jednym defensywnym pomocnikiem.

Sam nie wyobrażam sobie gry choć by bez jednego DPa, ale nie umiem grać zwykłym 4-4-2, nie ma tego ruchu, wychodzenia na pozycje, chodzą w linii i często miałem straty.

Odnośnik do komentarza

Bo w taktyce 4-4-2 nie można grać za ofensywnie środkowymi pomocnikami, takie jest moje zdanie. A teraz pytanie co mam zrobić bo gdy przeprowadzam atak i jestem po bramką rywala piłka chodzi od prawej do lewej i znów do prawej strony zamiast jakaś wrzutka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...