Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym przedstawić wam moją taktykę 2-2-2-3-1_zenekrolnik . Taktyką grałem w średniej klasy zespole Man City ( Taktyka dla klubów klasy średniej ). Na 8.0.2, . ( Pierwszy sezon to gra na "szkielecie" tej taktyki 4 miejsce). Drugi sezon to już gra na tej taktyce, wyniki są b.dobre :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f0f425cc2415638.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16fedf15367657cb.html

 

Ustawienie drużynowe :

 

Jest to typowa taktyka ofensywna (Nastawienie, swoboda, podana i gra na przeciwnika, odbiór - zawodnicy mają ustawione indywidualnie. ). Jej głównym założeniem jest spokojne i wolne rozgrywanie piłki które umożliwia konstruowanie skutecznych akcji. Akcje wykańcza głownie napastnik ale również skrzydłowi którzy schodzą do środka. Szerokość gry jest ustawiona na normę ( łatwiej się bronić wąską, łatwiej atakować szeroko ). Linia obrony jest ustawiona na norma ( 1 w lewo). Aby odległości między formacjami były odpowiednie. Podania są środkiem ponieważ w taktyce używam rozgrywającego. Krycie, tutaj cała drużyna oprócz bocznych obrońców ma Strefowe. Podania na odgrywającego na dobieg ( jeżeli gramy niskim szybkim napastnikiem) na głowę ( wysoki, dobrze gra głową).

 

Stałe fragmenty gry, to najskuteczniejsze ustawienie jakie znalazłem i przetestowałem.

 

Ustawienie na boisku:

 

Bramkarz: Standardowa gra ( wychodzenie do piłek, obrońcy zawsze mogą podać do bramkarza itp )

Boczni obrońcy : Oni mają za zadanie przede wszystkim skutecznie powstrzymywać szarzy rywali na skrzydłach ( Stąd odbiór agresywny, i krycie 1 na 1 ). A na dodatek muszą włączać się w akcje ofensywne, i pomagać skrzydłowym.

Obrońcy ( Libero) : Ich głównym zadaniem to zabezpieczenie tyłów, i nie dopuszczanie aby przeciwnicy wchodzili w pole karne.

Defensywny pomocnik z prawej : To typowy piwot, odbierający, i nie pozwalający skutecznie rozgrywać piłki drugiej lini przeciwnika.

Defensywny pomocnik z lewej : Nazywam go "mini rozgrywającym" ponieważ to on wyprowadza piłkę z pola karnego. Również nie zapomina o zadaniach defensywnych. To taki typowy pomocnik środka pola.

Ofensywny pomocnik środek : Rozgrywający, mózg zespołu, to od jego podań zależy czy trójka kończących akcje ( NŚ,OPP,OPL ) strzeli bramkę, strzela z dystansu, podaje, stara się odebrać, najważniejsza postać w zespole.

Ofensywny pomocniczy boczni ( Skrzydłowi ) : Oprócz tego ze dośrodkowują, kiwają na skrzydłach to również wchodzą w pole karne kończąc akcje.

Napastnik ( Odgrywający ) : Typowy napastnik, często dostaje prostopadłe piłki na 1 na 1 , lub dobija strzały, lis pola karnego.

 

Jak gramy przeciwko rywalowi :

4-4-2 (Ze skrzydłowymi) - Wymuś zagranie słabszą nogą ( wszyscy ), Pressing ( Skrzydłowi ) , Ścisłe krycie ( Skrzydłowi )

Ma to za zadanie wyłącznie skrzydłowych, zawsze doskakuje do niego obrońca boczny, defensywny pomocnik i skrzydłowy.

4-2-3-1 ( Lub inne z OPL i OPP ) - Zabieramy rajdy bocznym obrońcą. Wymuś zagranie słabszą nogą ( wszyscy )

Odnośnik do komentarza
Witam!

Chciałbym przedstawić wam moją taktykę 2-2-2-3-1_zenekrolnik . Taktyką grałem w średniej klasy zespole Man City ( Taktyka dla klubów klasy średniej ). Na 8.0.2, . ( Pierwszy sezon to gra na "szkielecie" tej taktyki 4 miejsce). Drugi sezon to już gra na tej taktyce, wyniki są b.dobre :

 

A jakieś osiągnięcia indywidualne? Chodzi mi o strzelców bramek, asysty, jak to się przedstawia?

Odnośnik do komentarza
A jakieś osiągnięcia indywidualne? Chodzi mi o strzelców bramek, asysty, jak to się przedstawia?

 

Fakt, o tym zapomniałem wspomnieć . Na początek powiem ze piłkarzy mam dość przyzwoitych, więc łatwiej im to przychodzi. Ale najwięcej bramek strzel napastnik ( odgrywający ) następnie rozgrywający a później skrzydłowi ( jeżeli mają dobre atrybuty strzału z dystansu to bardzo dobrze ).

Najwięcej asystuje rozgrywający oraz skrzydłowi.

 

Praktycznie za strzelanie bramek odpowiedzialna jest 5 piłkarzy ( nie mówię tutaj o stałych fragmentach gry ).

Odnośnik do komentarza

Chciałem przedstawić Wam moją taktykę 3-1-4-2_by_dorszu.Taktykę przedstawiałem kilka postów wcześniej ale ponieważ chce żeby była przetestowanato muszę się zastosować do regulaminu :lol: .Taktykę tę testowałem min. na Wiśle czyli zespole mocnym (Potrójna korona w 1 sezonie, w drugim 1/8 pucharu UEFA).Następnie testowałem ją na sepołach średnich-Man.City i Portsmouth.(Man.City drugie miejsce w lidze-zaraz pokażę) Portsmouth niestety po 23 meczach w sezonie save nie chciał mi się ponownie wczytać(zajmowałem 4 miejsce w lidze).

 

Tutaj jest ustawienie i polecenia drużynowe .Jest to taktyka ani zbytnio ofensywna ani defensywna - mniej więcej po równo.Polega ona na włączeniu się 2 środkowych pomocników i 2 skrzydłowych do wąskiego ataku pozycyjnegoktóry ma za zadanie podać prostopadle napastnikom w lukę obronną albo też strzelić z dystansu.Dodatkowo dwóch bocznych obrońców często wspomaga w konstruowaniu akcjii i dośrodkowywaniu.Jej mocną stroną jest częste wymienianie podań w środku pola lub podaniu na skrzydło dzięki zemu łatwo wypracować sobie sytuacją podbramkową.Słaba strona to ataki przeciwników ze skrzydeł przez które możemy stracić bramkę.

 

Kluczowi zawodnicy to dwaj środkowi pomocnicy którzy w głównej mierze przyczyniają się do stworzenia sytuacjii podbramkowej oraz dwaj boczni obrońcy którzy stwarzają przewagę liczebną w ataku(są oni ofensywnie nastawieni - efektowna gra niestety przypłaca też czasami stratą bramki ze skrzydła.

 

Tutaj jest tabela końcowa sezonu oraz wyniki:

http://img55.imageshack.us/img55/9964/manc...ancitytedj4.png

http://img383.imageshack.us/img383/7100/ma...ancitytehp6.png

http://img383.imageshack.us/img383/1895/ma...ancitytevs3.png

http://img395.imageshack.us/img395/711/bar...leaguetaik7.png

 

Tutaj jest taktyka do pobrania: http://s008.wyslijto.pl/index.php?file_id=...139074007223415

Mam nadzieję że opis nadaje się do tego aby przetestować takse, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Gram od pewnego czasu w FM 08 i mam problem tzn. przeciwnik niemal w każdym meczu ma przewagę w posiadaniu piłki, nawet gdy gram silnym zespołem np. Chelsea bardzo często jest tak ,że kluby ze średniej półki biją mnie w tym elemencie na głowę... Więc co mam zrobić, aby to się zmieniło i mój zespół miał przewagę i częściej utrzymywał sie przy piłce?

Odnośnik do komentarza
Gram od pewnego czasu w FM 08 i mam problem tzn. przeciwnik niemal w każdym meczu ma przewagę w posiadaniu piłki, nawet gdy gram silnym zespołem np. Chelsea bardzo często jest tak ,że kluby ze średniej półki biją mnie w tym elemencie na głowę... Więc co mam zrobić, aby to się zmieniło i mój zespół miał przewagę i częściej utrzymywał sie przy piłce?

 

 

Dobrym dryblerom ustaw przetrzymywanie piłki, krótkie podania, gra na rozgrywającego, bardziej ofensywny tryb taktyczny :P

Odnośnik do komentarza

Ja gram Koroną Kielce i zaczołem 3 sezon. Jesli chodzi o 1 sezon to nie będe wspominał ;) moje błędy w przygotowaniu do sezonu i 6 lokata... w 2 sezonie natomiast już mistrzostwo Polski (cały sezon lider w ostatniej kolejce szczęśliwe utrzymanie 1 pkt przewagi). Grałem standardową taktyką 4-4-2 z ofensywnymi skrzydłowymi i szło wszystko ładnie. 3 sezon to awans do LM i jak narazie 1 mecz grupowy za mną i wygrana z Lyonem 1:0 (sam nie wierze), w lidze gorzej 5 miejsce po 8 kolejkach ale wynika to chyba z szukania przezemnie odpowiedniej taktyki na Korone żeby nie ciągnąć dalej tego 4-4-2 którym jak by nie było ciągle gram ale tylko w LM.

Mam natomiast pytanko. Jest jakaś rada na to by te "gwiazdeczki" nie chciały odchodzić z klubu do lepszych klubów w poszukiwaniu sukcesów? Irytuje mnie to gdy 1/3 mojej podstawowej 11 chce odejść. Nawet młokos Paweł Krol który zagrał dopiero pare meczy w seniorskiej drużynie (mój talencik z U-21 :)) już chce iśc do lepszego klubu... Rozumiem że musze wygrać LM żeby im się odwidziło.... lecz jest to jak narazie niewykonalne.

Odnośnik do komentarza

Takie pytanie:

 

Bardzo rzadko zdarza mi się strzelać bramki w końcówkach.

Gram na patchu 8.0.2, taktyka kit'a - lekko zmodyfikowana.

(podania krótkie, tempo wolne, szerokość norma, bez gry na czas, pressing 2/3)

 

Macie pomysł co zmienić w taktyce (strzałki, polecenia drużynowe, indywidualne, zmiana pozycji), żeby gonić wynik?

Powiedzmy przegrywając jednym golem.

 

Ja zazwyczaj przesuwałem bocznych pomocników na atak (skrzydło), obrońcy strzała niemal do końca i polecenia oczywiście.

Tylko właśnie nie wiem czy lepiej grać krótkimi podaniami, czy może spróbować długie piły?

Pressing na całym boisku, czy tylko na swojej połowie?

Odnośnik do komentarza
Takie pytanie:

 

Bardzo rzadko zdarza mi się strzelać bramki w końcówkach.

Gram na patchu 8.0.2, taktyka kit'a - lekko zmodyfikowana.

(podania krótkie, tempo wolne, szerokość norma, bez gry na czas, pressing 2/3)

 

Macie pomysł co zmienić w taktyce (strzałki, polecenia drużynowe, indywidualne, zmiana pozycji), żeby gonić wynik?

Powiedzmy przegrywając jednym golem.

 

Ja zazwyczaj przesuwałem bocznych pomocników na atak (skrzydło), obrońcy strzała niemal do końca i polecenia oczywiście.

Tylko właśnie nie wiem czy lepiej grać krótkimi podaniami, czy może spróbować długie piły?

Pressing na całym boisku, czy tylko na swojej połowie?

Ja grając taktyką kita zabierałem rajdy OPŚ i swuak z tempem przesuwałem na środek.

Odnośnik do komentarza


  1.  

Witam

 

Potrzebuje waszej pomocy gdyz ta gra juz zaczyna mnie powoli denerwować.

 

Gram polska 2 lige GKS Katowice gram taktim ustawieniem oraz polecenia dla druzyny

 

raz graja dobrze raz zle jak strzele bramke to albo zaraz albo pod koniec mecz trace, np mecz z Pisatem prowadzilem 3-0 a skonczylo sie na 3-3 i jak sie tu nie wkurwic.

 

oto wyniki

 

http://i35.tinypic.com/14craeb.jpg 1 sezon ta taktyke wlasnie zaczalem stosowac od mecz z Jastrzebiem

 

 

http://i34.tinypic.com/339o95s.jpg

 

http://i35.tinypic.com/oqarew.jpg 2 sezon

 

 

prosze o jakies porady ew napisanie co moze byc przyczyna ze tak ch****o graja

 

z gory dzieki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...