Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To może teraz ja podziele sie z wami moim wiekopomnym dziełem :)

 

Taktyka

 

Wygląd może wydawać się nieco dziwni ale taktyka ta sprawuje się doskonale. Testowałem ją w:

Liverpool - I miejsce, Torres 37 bramek w lidze

At. Madryt - II miejsce

Shalke - I miejsce i 1/4 LM

 

Całość opiera sie na spokojnym rozegraniu, prostopadłych podaniach i strzałach z dystansu. Gole strzela właściwie cała drużyna z asystami jest podobnie - więc nie opiera się ona na jednym konkretnym zawodniku. Exploit z rożnymi ustawiony jest w miare zbalansowanie.

 

Statystyki 1

 

Statystyki 2

 

link

Edytowane przez jasonx
Nie wklejamy obrazkow tylko same linki do nich / Fenomen
Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem, gram Nottm Forest, awansowałem o jedną klasę rozgrywkową po bardzo dobrym sezonie (zwycięstwo w Coca Cola L1), gram taktyką Kita 32, próbowałem także wcześniejszych, 23,24,25 taktyk, jednak miałem i mam ogromny problem z wykańczaniem akcji przez napastników, oddaje w meczu od 15 do 20 strzałów na bramkę, z tego ok 3-4 w światło bramki i zdobywał jednego lub zero goli! Tak co mecz... Jedyne gole jakie zdobywam to z rzutów rożnych...Zawodnicy potrafią z metra nie trafić do pustej bramki.Mam dobrych napastników pokroju Bogdana Stancu, Davida Clarksona czy Nathana Tysona. Moi zawodnicy spełniają wszystkie wymagania co do pozycji na jakich grają...Trening mam na maksymalną liczbę gwiazdek...Co mogę zmienić w taktyce aby lepiej wykańczali akcje? Gram na patchu 8.0.2 z fixem...

Odnośnik do komentarza
Witam, mam problem, gram Nottm Forest, awansowałem o jedną klasę rozgrywkową po bardzo dobrym sezonie (zwycięstwo w Coca Cola L1), gram taktyką Kita 32, próbowałem także wcześniejszych, 23,24,25 taktyk, jednak miałem i mam ogromny problem z wykańczaniem akcji przez napastników, oddaje w meczu od 15 do 20 strzałów na bramkę, z tego ok 3-4 w światło bramki i zdobywał jednego lub zero goli! Tak co mecz... Jedyne gole jakie zdobywam to z rzutów rożnych...Zawodnicy potrafią z metra nie trafić do pustej bramki.Mam dobrych napastników pokroju Bogdana Stancu, Davida Clarksona czy Nathana Tysona. Moi zawodnicy spełniają wszystkie wymagania co do pozycji na jakich grają...Trening mam na maksymalną liczbę gwiazdek...Co mogę zmienić w taktyce aby lepiej wykańczali akcje? Gram na patchu 8.0.2 z fixem...

Powyłączaj strzały z dystansu, prostopadłe piłki i crossy. Może ogranicz trochę kreatywność. Powinno pomóc.

 

U mnie jest odwrotnie - napastnicy strzelają jak szaleni, a obrońcy i bramkarz grają jak patałachy i zawsze muszą coś puścić.

Odnośnik do komentarza

Właśnie w tym problem, jak nawet moi napastnicy postrzelają to obrona potrafi w ciągu paru minut puścić dwa razy więcej bramek, obrońcy i bramkarz momentami nie istnieją...Zdarza się nawet tak że obrońca staje w miejscu z piłką, podbiega przeciwnik zabiera mu piłkę i strzela gola, po prostu szlag człowieka trafia...Obrońcy grają beznadziejnie, a są takimi obrońcami o których po pół roku gry u mnie biją się naprawdę dobre kluby...

Odnośnik do komentarza

Jejku mógłby ktoś podpowiedzieć coś co zrobić aby nie tracić ogromnych ilości bramek??? Boże już dostaje na głowę przy tym managerze...Strzele 5 bramek to przeciwnik strzela 8!!! Po prostu już nie wiem co robić.Obrońcy zachowują się jak by pili herbatę na boisku a nie grali w piłkę, tracą piłkę metr przed polem karnym, podają do przeciwnika, a praktycznie każda wrzutka kończy się golem dla drużyny przeciwnej! Jedna wielka masakra. A moi obrońcy są reprezentantami swoich krajów!!! Czyli nie jakieś tam fajtłapy...

Odnośnik do komentarza

Wiecie co? :D mam prośbę zróbcie taki ruch:

- weźcie taktykę Kit070 (najnowszą to chyba 32) i .............. w 5 minucie meczu zmieńcie (po prostu przestawcie) prawego pomocnika w miejsce napastnika (obok tego, który już jest) - licząc miejsca w napadzie od lewej to 4 "koszulka" i nie zmieniajcie nic po za tym.

 

u mnie powoduje to totalne zagubienie przeciwnika i jakoś zespół gra ładniej zarówno w ataku jak i obronie. Obawiałem się, że spowoduje to wielką dziurę po prawej stronie ale tak nie jest a O P normalnie gra o wiele lepiej (jakby wiedział, że teraz od niego duuużo zależy). W ataku także wygląda to całkiem całkiem. Może w tym tkwi źródełko stworzenia killer taktyki, jakby to ując w pewnym niezsynchronizowaniu. :D

Odnośnik do komentarza

nastu dzięki czegoś takiego właśnie szukałem do mojego Turku, bo One się rozstrzelał i znów będę grał na dwóch napastników. Myślę, że One będzie dobrym odgrywającym, bo ma aż 198 cm. Ogólnie dobra taksa po Euro ją sprawdzę. Też mam spore braki w obronie mam nadzieję, że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Tomalq jakim klubem grasz?? bo jak Manchasterem czy innym dobrym klubem to nie dziwie się, że gra tak dobrze się uklada. W Wiśle jakbym zrobił taki manewr to by nic nie dalo (tak myśle)

 

Benfica a to raczej nie jest potęga europejska :D

 

Myślę, że One będzie dobrym odgrywającym, bo ma aż 198 cm.

 

wzrost to cyferki kosmetyczne, w walce o górne piłki liczą się skocznośc + siła + gra głową.

Odnośnik do komentarza
nastu jak na razie taktyka spisuje się fantastycznie. 3 mecze -3 zwycięstwa...Ale mam pytanie czy zmieniasz coś pod koniec w ustawieniach zespołowych??Pytam bo pod koniec zawsze robi się gorąco...Typu czy cofasz linię obronną czy coś takiego? Wielkie dzięki za takse...

 

Jeśli wygrywam 2-0, 3-0 to po prostu gram na czas. a jak jest remis bądź przegrywam to Szturm na maksa i przeważnie się sprawdza :P

 

nastu dzięki czegoś takiego właśnie szukałem do mojego Turku, bo One się rozstrzelał i znów będę grał na dwóch napastników. Myślę, że One będzie dobrym odgrywającym, bo ma aż 198 cm. Ogólnie dobra taksa po Euro ją sprawdzę. Też mam spore braki w obronie mam nadzieję, że będzie dobrze.

 

Lepiej mieć niskiego skocznego, silnego, dobrze grającego głową napadziora niż dryblasa przypominającego kłodę :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Witam.Po kilku analizach innych taktyk stworzyłem własną taktykę pod mocniejsze kluby(w polsce legia i wisła)

testowałem na obu,z wisła zdobyłem potrójną koronę w 1 sezonie, w 2 sezonie w uefa wygrałem dwumecz z

rangers (2-3 na wyjeżdzie i 5-3 w domu)wcześniej odpadłem z LM następnie w grupie wygrałem z

panathinaikosem 2-1-wyjazd, 4-2 atalanta-dom,3-3 everton-wyjazd i 1-2 marsylia-dom (pomimo miazdzacej

mojej przewagi) następmnie pokonałem w dwumeczu spartak moskwa(3-1 u siebie i 4-2 na wyjezdzie)

niestety pozniej trafilem na tottenham,przyszlych zwyciezcow uefa-przegralem z nimi 2 razy po 2-3.Legią

wygralem podwojno korone-mistrzostwo i puchar ekstraklasy(w pucharze polski nieszczesliwie odpadlem z

wisla) w grupie uefa po wczesniejszym wyeliminowaniu dnipro w dwumeczu 7-3.W grupie przydarzyła się

plaga kontuzji i zajalem 4 miejsce.Oto ustawienie a tu polecenia drużynowe zapraszam do testowania: oto link http://s008.wyslijto.pl/index.php?file_id=...775213165356564 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, a mianowicie czy taktyka o numerze "24" sprawdza się na łatce 8.0.2 czy trzeba jednak trochę z nią pokombinować oraz gdzie mogę się spotkać z innymi taktykami Kita070 ? Widziałem tutaj gdzieś była mowa o numerze "32". Wydaje mi się, że coś ze strzałami kombinowali w tej łatce, ponieważ dostałem od Celticu 1:2 u siebie przez 2 mocne strzały z dalekiej odległości.

Odnośnik do komentarza

Test taktyki liptona – „EURO Hol. Tactic”

 

Pierwszy test odbył się na francuskim drugoligowcu – En Avant Guinamp. Jest to zespół ze środka tabeli i chciałem zobaczyć, czy można nim zdziałać coś więcej, jednak raczej nie tą taktyką.

 

Drugi test przeprowadziłem na greckiej Larisie, znanej z występów naszego reprezentanta Macieja Żurawskiego, którego jednak kontuzja wykluczyła z gry i wystąpił u mnie w zaledwie kilku meczach. Taktyka spisała się całkiem obiecującą, żeby nie powiedzieć nadspodziewanie dobrze. Zapewne gdybym grał kilka meczów dłużej, to awansowałbym do dalszej fazy Pucharu UEFA (czyt. wyszedłbym z grupy), a w lidze ściśle trzymałem się czołówki, mój snajper był na ten czas liderem strzelców, natomiast mój pomocnik królem asyst.

 

En Avant Guinamp (prognoza 13. miejsce)

16. miejsce, 15 spotkań ligowych

zwycięstw – 4

remisów – 4

porażek – 7

Ogólnie – 17 meczów

zwycięstw – 5

remisów – 4

porażek – 8

 

Larisa (prognoza 10. miejsce)

4. miejsce, 15 spotkań ligowych

zwycięstw – 8

remisów – 6

porażek – 1

Ogólnie – 22 mecze

zwycięstw – 11

remisów – 6

porażek – 3

 

Ustawienia drużynowe:

-bardzo ofensywna taktyka, suwak jest mocno odchylony w prawo, a w ustawieniu z piłką mamy aż 4 napastników [sic!]

-gra skupiona jest na konstruowaniu akcji krótkimi podaniami, dzięki czemu, mając dobrych pomocników, będziemy przeważać w środku pola

-dodatkowo pressing jest dość duży, a gra na czas nie jest preferowana

-formacja obronna cofnięta do tyłu

-gra z kontrataku

 

Indywidualnie:

-prawy obrońca skupiony jest na defensywie, jego rola w atakach jest mocno ograniczona

-lewy obrońca zawsze podłącza się do ataków, często wchodząc jako 4 napastnik

-środkowi obrońcy to drwale, którzy koszą wszystko, co pod nogami, nie muszą być szybcy

-defensywny pomocnik raczej skupiony jest na konstruowaniu akcji, niż na ich rozmontowywaniu, na co wskazywałaby pozycja, co nie jest jednak wadą

-środkowy pomocnik asekuruje DP, gdy tego za bardzo poniesie fantazja

-dwaj ofensywni pomocnicy konstruują akcje ofensywne, z czeego ten po lewej stronie wchodzi na pozycję napastnika i strzela dość dużo bramek, jego kolega zalicza natomiast asysty

-napastnicy są dwaj, ale ich role są rózne: typowy napastnik to sęp, czekający na piłki i wykorzystujący sytuacje; drugi schodzi z prawego skrzydła, często dośrodkowuje i sieje zamęt w szykach obronnych rywala

 

Plusy:

-bardzo dużo strzelanych bramek

-stałe fragmenty gry są bardzo dobrze ustawione, jednak tylko w ofensywie

-gra do końca, częste wyrównywanie w końcówkach

 

Minusy:

-strzela się dużo, ale i dużo się traci, obrona kuleje

-sfg w defensywie można poprawić

 

Ogólna ocena: 4

 

Taktyka nie sprawdziła się we Francji, ale dobrze spisywały się tam stałe fragmenty gry, toteż za to należy się plus. Natomiast w Grecji było już świetnie i dlatego ocena jest dość wysoka.

 

Zapraszam do testowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Teraz jest za wcześnie, by ta taktyka trafiła do najlepszych, ale czas pokaże.

Odnośnik do komentarza

Mógłbyś przetestować także moją taktykę? Jest pod nr postu 1358 ale trochę jeszcze ją ulepszyłem od tamtego czasu...

 

Najnowsza taktyka By_3MiLL

 

http://rapidshare.com/files/125710347/By_3..._2009_.tac.html

 

Taktyka opiera się na grze bocznych obrońców którzy muszą być dobrzy, defensywnym pomocniku, który musi mieć dobry strzał z dystansu i bombarduje strzałami bramkę przeciwnika i w miarę dobrym rozgrywającym, który zadziwia liczbą asyst...

 

Taktyka została chwalona przed dużą liczbę graczy na tym i innych forach FM

 

Z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...