Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Całą frustrację z tytułu bredni o "chwalonej" przez przedsiębiorców tarczy wynagrodził mi głośny śmiech dwóch cudzoziemców, którzy tydzień temu przy "zamkniętych" granicach przyjechali na legalu do Polski, jutro wracają i po świętach przyjeżdżają znów, tak jak sporo ich kolegów z firmy, w reakcji na tłumaczenie słów Morawieckiego o podtrzymaniu ściśle zamkniętych granic. :lol: 

Ale ciemny lud to kupi.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, schizzm napisał:

A z moich ulubionych "zarobię, ale się nie narobię" - to przypadek jednej tłumaczki, która do jednego filmu po prostu spisała napisy z istniejącej już oficjalnie wydanej wersji dvd :D (nie jej autorstwa). I to akurat zostało wyłapane przypadkiem - nie przeze mnie, tylko osobę po mnie, która akurat dany film posiadała w wersji płytowej ;) 

 

To prawie jak ja na ćwiczeniach z tłumaczenia. W dzien oddania prac przypomnialo mi sie, ze mam do przetlumaczenia odcinek Friendsów. Doszedlem do wniosku ze nie dam rady, wiec sciagnalem 2 tlumaczenia z napiproject (ale sie kiedys sciagalo :D) i polaczylem oba, zeby mialy sens. Pech chcial, ze jeden z nich posiadala moja babka od cwiczen (a przy komediach i specyficznym przekladzie "smiesznych rzeczy" mozna to szybko zauwazyc). Po, mimo wszystko, milej rozmowie ("wie pani, to bylo trudne, chcialem sobie troche pomoc itp ;)") dala mi inny temat i tego juz nie sciagnalem z neta :keke: 

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś miałem jakieś bzdurne ćwiczenia przez jeden semestr i na ich koniec trzeba było napisać jakiś tekst (nie wiem co to było, coś związanego z prawem autorskim chyba - o ironio). Okazało się, że z kumplem skopiowaliśmy ten sam z neta xd.

 

No ale stwierdził, że cwaniactwo też czasem trzeba promować i dał nam obu po 3.

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, schizzm napisał:

Szumowski wczoraj:

 

"Gdyby nie podjęte środki ochrony, mielibyśmy już 16. tys. chorych" - mówi Szumowski."

 

Szumowski dzisiaj:

 

"Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział: - Powoli będziemy poluzowywać restrykcje w gospodarce; pracujemy, by zrobić to w sposób najbezpieczniejszy. Dodał też, że gdyby nie obostrzenia "mielibyśmy 25 tys. zakażeń koronawirusem, czyli pięć razy więcej niż aktualnie"."

 

Ile będzie jutro? :)

 

#instytutdanychzdupy

 

 

Dzień dobry

 

Bez kozery powiem pincet!

 

"- Nasze dotychczasowe działania na razie sprawdzają się - zapewnił premier. - Zdajemy sobie sprawę, że ten okres izolacji jest uciążliwy. Ale mamy analizy, które pokazują, że gdybyśmy tego nie stosowali, to mielibyśmy może nawet 40 tys. zachorowań".

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Vami napisał:

Gratulacje :)

Tak sobie czytałem ostatnio o roli enganche i postanowiłem sklecić taktykę z jego udziałem:

 

9aMmH5L.png

 

Na dzień dobry zmiażdżyliśmy Chile, ale graliśmy do tego:

+ work ball into box

+ play through the middle

+ GK a nie SK

+ positive a nie attacking

 

Na Urugwaj chcę zagrać jeszcze odważniej.

 

Podoba mi się gra bez napastnika, ja bym chciał jakoś płynniej w ofensywie grać, ale cały czas znajduje taką młodzież dosyć sztywną taktycznie :roll: może teraz, po wygraniu LM będzie ciekawiej, bo już mój największy wonderkid, o dziwo, olał ofertę Barcelony. Pierwszy raz mi się zdarzyło. Ale zanim zacznę kombinować to chce przynajmniej raz wygrać Prem.

 

Btw od paru wersji gram tylko SK. Zauważyłem jakiś czas temu i czytałem też, że SK na Supporcie jest lepszy od Gk nawet jeśli zawodnik się w teorii nie nadaje bo jak masz w miarę sprawnego gk to i tak ważne, że podejdzie wyżej do rozegrania z obroną, czego nie robi w ogóle GK.

Odnośnik do komentarza

Zwracacie uwagę na te kwadraty przy analizie "zajęcia się" strefami boiska? Mnie zawsze drażni, gdy gdzieś jest kolor brązowy, o czerwonym nie wspomnę, a mocno ogranicza mi to inwencję w tworzeniu taktyk ?  I czy ma to duży wpływ na spójność i skuteczność taktyki, gdy gdzieś mamy mocno brunatny kolor? Bo też i ubzdurałem sobie, że jeśli ładnie, zielono, mam pokolorowane kwadraty w okolicach własnej linii obrony, czy defensywnego pomocnika, to trzeba grać z kontry, bo bronienie się jest wtedy naszą mocną stroną.

Odnośnik do komentarza

A startowaliśmy z budżetu 17 baniek. Odkąd przejąłem klub to tylko raz prezes dokładał do kasy i budżet transferowy był ponad stan konta. Od dwóch lat mam do wydania ponad 200 baniek w każdej chwili, a z FPP jesteśmy na plusie jakieś 600 milionów. Mam nadzieję, że jak dobijemy do 500 baniek to mi pozwolą zbudować nowy stadion bo 54 tysiące na przyszły najlepszy klub w historii Anglii to trochę nyndza.

Zrzut ekranu 2020-04-9 o 21.14.28.jpg

Ano i sprzedałem piłkarzy już za 1,47mld, gdzie kupiłem w całej karierze za około 800. A gra nie wlicza w to klauzul % raczej :-k

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Mój ulubiony gdański pub Pułapka w taki sposób sprzedaje piwo na wynos XD 

Szanuję 

@Vami @beeres

 

 

Zgodnie z polskim prawem niemożliwa jest sprzedaż alkoholu na odległość, dlatego zdecydowaliśmy się zaoferować Wam w pełni legalną usługę cateringu piwnego - dostarczenia piwa (lub ewentualnie innych produktów niebędących alkoholem) na przyjęcia zamknięte organizowane w czasie i miejscu wyznaczonym przez klienta (zgodnie z art. 18.1 pkt. 4 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi). Dla zasadności takiej imprezy nie ma znaczenia ilość osób w niej uczestniczących (wystarczy, że np. jesteś to Ty ze swoim partnerem/partnerką). Natomiast zgodnie z ustawą musimy zawrzeć prostą umowę. Do jej wypełnienia potrzebne są dane, o które prosimy w formularzu, czyli
1) Data oraz godzina wydarzenia
2) Miejsce imprezy/wykonania usługi,
3) Powód organizowania imprezy/Nazwa imprezy.
Na koniec przywieziemy razem z piwem dwie kopie umowy do podpisania.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...