Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Gacek napisał:

Gdyby te przepisy nie były tak skomplikowane, to osoby zarabiające godnie pobierałyby niesprawiedliwie rentę, która przecież powinna stanowić dla nich wyrównanie w sytuacji, gdy godnie zarabiać nie mogą, przez co pokrzywdzeni byliby ci naprawdę potrzebujący. A tego przecież nie chcemy, co? ;) 

 

Ale złotówka za złotówkę, która występuje w kilku przypadkach jest moim zdaniem najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem. Czyli do tych 70% przeciętnego możesz dorobić, potem rozliczanie 1:1 i przy 130% czyli de facto zarabiasz lepiej niż przeciętnie to masz rentę zawieszoną. Pewnie nie jestem obiektywny, ale moim zdaniem to najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie, a to co jest teraz pewnie powoduje a) pracę na czarno b) niechęć lub strach osób wykluczonych zawodowo przed podjęciem pracy, dlatego tak dużo osób z niepełnosprawnością nie pracuje w ogóle lub na śmieciówce za grosze.

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, jmk napisał:

 

Ale złotówka za złotówkę, która występuje w kilku przypadkach jest moim zdaniem najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem

Moim zdaniem nie, jeśli weźmiesz pod uwagę, że renta z tytułu trwałej niezdolności do pracy jest przyznawana osobom, które się wykształciły i pracowały, więc ich zarobki wpływają bezpośrednio na jej wysokość. Tymczasem renta socjalna stanowi (w teorii) zabezpieczenie dla osób, które ze względu na stan zdrowia w ogóle nie mogły się w pełni wykształcić i tym samym nie mogły sobie wypracować okresów składkowych dających im podwyżkę renty. Krótko mówiąc ich potencjał na rynku pracy nie został w pełni zbadany ze względu na stan zdrowia.

Zatem jeśli zaczynasz zarabiać godnie (na co w dużej mierze wpływa właśnie szansa kształcenia) to renta socjalna nie powinna się należeć wcale, a nie w wysokości obniżonej. Słusznie IMO nie zrównano sytuacji dorabiania się osób na rencie z tytułu trwałej niezdolności z ludźmi na rencie socjalnej. To jest w mojej ocenie rozwiązanie bardziej sprawiedliwe, choć masz rację - te renty są niskie, tak jak założenia, na których są oparte (czyli granica, po której zawiesza się prawo do renty) i fajnie by było je podwyższyć.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, szramek napisał:

Napisy do Sunderland aż po grób to mistrzostwo świata XD

"Buzzin?"

 

Napisy:

Brzęczysz?

 

XD

Już o tym rozmawiałem z Michem. Jak dla mnie, to Netflix zaczął tłumaczyć maszynowo, bez sensownej korekty, bo głupoty w Sunderlandzie nie są przypadkowe. 

Odnośnik do komentarza

Jest kilka możliwości, tłumaczka jest podpisana - Liliana Reguła. Ona tłumaczyła m.in. Mindhuntera i generalnie tam było dobrze.

IMHO

a) ona sama rzuciła to maszynowo i potem poprawiała, ale nieogarnia tematu piłkarskiego plus bardzo krótki deadline i wyszło co wyszło

b) Netflix puscił maszynówkę (bo deadline) i dał tłumaczom napisy tylko do sprawdzenia - i tu znowu niewiedza tłumaczki i krótki deadline przyniosły efekt

c) tłumaczka "zleciła" to komuś innemu, ten ktoś to zjebał, a że ona ma umowe z netflixem to na się pod tym podpisuje.

d) tłumaczenie było robione bez oglądania filmu (krótki deadline) - w zasadzie ten punkt powinien być dopisany do powyższych ;) 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Gacek napisał:

Moim zdaniem nie, jeśli weźmiesz pod uwagę, że renta z tytułu trwałej niezdolności do pracy jest przyznawana osobom, które się wykształciły i pracowały, więc ich zarobki wpływają bezpośrednio na jej wysokość. Tymczasem renta socjalna stanowi (w teorii) zabezpieczenie dla osób, które ze względu na stan zdrowia w ogóle nie mogły się w pełni wykształcić i tym samym nie mogły sobie wypracować okresów składkowych dających im podwyżkę renty. Krótko mówiąc ich potencjał na rynku pracy nie został w pełni zbadany ze względu na stan zdrowia.

Zatem jeśli zaczynasz zarabiać godnie (na co w dużej mierze wpływa właśnie szansa kształcenia) to renta socjalna nie powinna się należeć wcale, a nie w wysokości obniżonej. Słusznie IMO nie zrównano sytuacji dorabiania się osób na rencie z tytułu trwałej niezdolności z ludźmi na rencie socjalnej. To jest w mojej ocenie rozwiązanie bardziej sprawiedliwe, choć masz rację - te renty są niskie, tak jak założenia, na których są oparte (czyli granica, po której zawiesza się prawo do renty) i fajnie by było je podwyższyć.

 

A to tak, jakby kwoty były wyższe to jak najbardziej. Bo albo jedno albo drugie zmienić.  Jeszcze to rozliczenie roczne też byłoby rozwiązanie, bo znika problem zmienności tych kwot co kwartał.

 

Kwoty renty są tak niskie, że nie da się nie pracować i nie narażać zdrowia to raz, a dwa kwoty dorobienia też są niskie i niestety chwiejne - kto zmienia z pracodawcą umowę co kwartał? Albo musisz trzymać się tej kwoty z zapasem, ale to hamuje rozwój i powoduje stagnację, bo przekroczenie o 1 zł = zabranie tysiaka renty. W przypadku osób chorych jak ja dochodzą też częste obniżki pensji przez szpital - 70% wtedy dostaję. Ciężko jest w takiej sytuacji komfortowo panować nad budżetem, mając jeszcze choroby na karku. Tak po ludzku.

 

 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, jmk napisał:

Kwoty renty są tak niskie, że nie da się nie pracować i nie narażać zdrowia to raz, a dwa kwoty dorobienia też są niskie i niestety chwiejne - kto zmienia z pracodawcą umowę co kwartał?

Zgaduję, że ktoś, kto chce się załapać na rentę mimo solidnego wynagrodzenia z innej pracy, czyli ktoś, kto tak samo kombinuje jak np. przedsiębiorca dobrze zarabiający, który jako bonus przytuli sobie ulgę na ZUS ;) 

Pochwalam!

Odnośnik do komentarza

Obecna kwota pozwalająca na dorobienie to 2547 złotych na rękę czy to solidne wynagrodzenie? Jest na pewno szklanym sufitem zabijającym chęć rozwoju, gdy perspektywa zarabiania naprawdę więcej bez konieczności renty jest odległa.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ze swojego showmaxowego doświadczenia mogę powiedzieć, że takie przypadki się zdarzały (a przynajmniej udało mi się kilka takich wyłapać, gdy byłem drugim lub trzecim etapem weryfikacji), ale jednak nie były regułą. Tutaj swoją drogą SM można pochwalic, bo - przynajmniej na początku - dość mocno się przykładali do napisów i najczęściej miały właśnie trzy stopnie - tłumaczenie, weryfikacja nr 1 (sprawdzenie z time-stampami, sprawdzenie techniczne, sprawdzenie jakości i trafności tłumaczenia itp itd), weryfikacja nr 2 (głównie skupiona już na tekście polskim i korektach stylistyczno-gramatycznych). Z drugiej strony SM potrafił rozdzielać seriale pomiędzy wielu tłumaczy (3-4), więc potem cały etap zachowania spójności tłumaczenia spadał na etapy weryfikacji, które oglądały całość... (tłumacze w teorii też powinni, ale oczywiście z braku czasu tego nie robili) - to akurat ciężka robota ;).

 

A co do podejścia tłumaczy - zlecanie innym osobom było bardzo częstą praktyką, błyskawicznie idzie wyłapać diametralnie inny styl tłumaczenia, a niby otrzymujesz plik autorstwa tej samej osoby ;) - no ale więcej zleceń, więcej hajsu.

 

A z moich ulubionych "zarobię, ale się nie narobię" - to przypadek jednej tłumaczki, która do jednego filmu po prostu spisała napisy z istniejącej już oficjalnie wydanej wersji dvd :D (nie jej autorstwa). I to akurat zostało wyłapane przypadkiem - nie przeze mnie, tylko osobę po mnie, która akurat dany film posiadała w wersji płytowej ;) 

Odnośnik do komentarza

U nas klasyk, to bylo tlumaczenie jakiegos krotkiego menu, gdzie tlumaczka byla tak leniwa, ze wrzucila to do google translate i odeslala nam z naglowkiem 'Dania' przetlumaczonym jako 'Denmark'.

Ale to fakt, ze podzlecanie jakims studentom za grosze to plaga tej branzy. Mielismy nawet babke, ktora byla wykladowczynia i jak sie domyslalismy dawala im nasze tlumaczenia do robienia na zajeciach, za ktore potem oczywiscie brala hajs.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, schizzm napisał:

Szumowski wczoraj:

 

"Gdyby nie podjęte środki ochrony, mielibyśmy już 16. tys. chorych" - mówi Szumowski."

 

Szumowski dzisiaj:

 

"Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział: - Powoli będziemy poluzowywać restrykcje w gospodarce; pracujemy, by zrobić to w sposób najbezpieczniejszy. Dodał też, że gdyby nie obostrzenia "mielibyśmy 25 tys. zakażeń koronawirusem, czyli pięć razy więcej niż aktualnie"."

 

Ile będzie jutro? :)

 

#instytutdanychzdupy

 

 

Dzień dobry

Właśnie premier powiedział, że gdyby nie izolacja i środki zaradcze to według danych analitycznych mielibyśmy 40 tysięcy :lol: 

 

Licytacja trwa!

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ajerkoniak napisał:

99812257_Zrzutekranu2020-04-9o00_58_30.jpg.8daf866982f7074a492a4cd660b90f41.jpg391112865_Zrzutekranu2020-04-9o01_00_43.jpg.2116928a7bb6cc083c43a854cf63bc07.jpg1519823768_Zrzutekranu2020-04-9o01_02_36.jpg.f74edb8e5ee1d970938487a753c845a8.jpg

 

 

I tak dzień to ja mogę zaczynać :)

Gratulacje :)

Tak sobie czytałem ostatnio o roli enganche i postanowiłem sklecić taktykę z jego udziałem:

 

9aMmH5L.png

 

Na dzień dobry zmiażdżyliśmy Chile, ale graliśmy do tego:

+ work ball into box

+ play through the middle

+ GK a nie SK

+ positive a nie attacking

 

Na Urugwaj chcę zagrać jeszcze odważniej.

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, schizzm napisał:

Szumowski wczoraj:

 

"Gdyby nie podjęte środki ochrony, mielibyśmy już 16. tys. chorych" - mówi Szumowski."

 

Szumowski dzisiaj:

 

"Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział: - Powoli będziemy poluzowywać restrykcje w gospodarce; pracujemy, by zrobić to w sposób najbezpieczniejszy. Dodał też, że gdyby nie obostrzenia "mielibyśmy 25 tys. zakażeń koronawirusem, czyli pięć razy więcej niż aktualnie"."

 

Ile będzie jutro? :)

 

#instytutdanychzdupy

 

 

Dzień dobry

Teraz na konferencji powiedzieli, że byłoby 40tys chorych :D

 

o byłem na poprzedniej stronie i nie zobaczyłem, że już update zrobiłeś w nowym poście :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Gacek napisał:

To jest niewiarygodne, co ten premier wygaduje :lol: chciałbym zobaczyć miny Francuzów, jak usłyszą, że on im oferuje pomoc Polski w walce z chorobą :lol: 

 

Po tym jak ich uczyliśmy jeść widelcem chyba nic ich już nie zdziwi ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...