Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do przyjemniejszych tematów: Bolton Wanderers!

 

W trakcie letniego okienka chciałem wymienić boki obrony oraz ewentualnie uzupełniać braki po ewentualnych stratach. Jedyną stratą było odejście rezerwowego napastnika, którego zastąpiłem młodym Portugalczykiem. Bruno Luis okazał się tak dobry, że jest pół kroku od zdobycia miejsca w ataku bądź na prawym skrzydle mimo, że w podstawowej jedenastce grają tam naprawdę dobrzy gracze. Ale ja nie o tym chciałem. Moim "gwiazdkowo" najlepszym i najdrożej wycenianym graczem jest Luiz Henrique, 24 letni środkowy pomocnik z Brazylii. Dostawałem już za niego oferty bliskie 100 milionom euro, ale... odrzucałem je. Po ostatniej propozycji z Liverpoolu Luiz oznajmił, że jest niezadowolony i chce się przenieść na Anfield. The Reds, na szczęście, odpuścili. Okienko w Anglii właśnie się zamyka, czyli będę miał spokój na kolejne 6 miesięcy. Jednak... przed chwilą moim gwiazdorem zaczęła interesować się Barcelona :/ Wiadomo jak to jest z angielskim okienkiem transferowym w FM20, a Luiz Henrique ma w kontrakcie klauzulę odejścia do klubów zagranicznych w wysokości 111 mln Euro.. czyżby powtórka z poprzedniego sezonu, gdy w podobny sposób straciłem gwiazdę na AMR na rzecz Milanu?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
25 minutes ago, stefan1984 said:

autorzy

*Jakub Bierzyński jest socjologiem ze specjalnością statystyki, analizy danych i metodologii badań ilościowych. Doradzał Nowoczesnej, od 2018 doradza Robertowi Biedroniowi

* Rafał Szymczak zajmuje się doradztwem politycznym, crisis management oraz prowadzi blog opowiadane.com analizujący zjawiska społeczne i ekonomiczne.

* Grzegorz Lindenberg. Rocznik 1955. Dr socjologii, menedżer mediów, redaktor i publicysta. Współautor "Toskania i Umbria. Przewodnik subiektywny". Autor książki "Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy". Strona prywatna: www.grzegorzlindenberg.com

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W sumie też bym mógł taki artykuł sobie skrobnąć :-k może napisać, że najlepszym wyjściem jest zarażenie całego społeczeństwa i przetrwanie najsilniejszych?

 

*kolek23 jest inżynierem automatyki, zajmuje się projektowaniem i programowaniem automatyki systemów produkcyjnych. Chuj wie czemu napisał artykuł o epidemii.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, stefan1984 said:

@verlee No dobra, ale 1-  to jest napisane, nawet nie drobnym drukiem. pod artykułem, 2 - tuż za pogrubionymi frazami jest statystyka, analiza danych, i "crisis management". Poza waleniem jak w czambuł w rząd, jest to jakieś spojrzenie z innej strony. 

https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Middle_East_respiratory_syndrome_outbreak_in_South_Korea

 

After the outbreak, South Korea developed a system to rapidly expand testing capabilities during future disease outbreaks. This has been credited as a reason for South Korea's widespread testing and effective response to the 2020 COVID-19 pandemic.[38]

 

To nie jest tak, że infrastruktura do szybkiego i skalowalnego testowania sobie od tak istnieje i można ją w miesiąc zbudować. Korea Płd. miała 5 lat temu fuckup z prawie 10k infekcji i prawie 20k osób pod kwarantanną, zareagowali, nowoczesna infra pozostała, dzisiaj im się spłaca. Kiedy my mieliśmy taką sytuację, żeby to porównywać w ogóle? W sensie, wiadomo, fajnie by było móc wprowadzić to, co działa gdzie indziej, ale też różne rzeczy są realne w różnym tempie w różnych miejscach przez różne konteksty.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, verlee said:

https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Middle_East_respiratory_syndrome_outbreak_in_South_Korea

 

After the outbreak, South Korea developed a system to rapidly expand testing capabilities during future disease outbreaks. This has been credited as a reason for South Korea's widespread testing and effective response to the 2020 COVID-19 pandemic.[38]

 

To nie jest tak, że infrastruktura do szybkiego i skalowalnego testowania sobie od tak istnieje i można ją w miesiąc zbudować. Korea Płd. miała 5 lat temu fuckup z prawie 10k infekcji i prawie 20k osób pod kwarantanną, zareagowali, nowoczesna infra pozostała, dzisiaj im się spłaca. Kiedy my mieliśmy taką sytuację, żeby to porównywać w ogóle? W sensie, wiadomo, fajnie by było móc wprowadzić to, co działa gdzie indziej, ale też różne rzeczy są realne w różnym tempie w różnych miejscach przez różne konteksty.

 

W wielu artykułach było podkreślone, że Chiny i Korea były gotowe na kolejną epidemię przez SARS i MERS. Wiedzieli do czego to może doprowadzić, wiedzieli czego im brakowało i gdzie wcześniej popełnili błędy.

 

We Włoszech na 63k przypadków jest około ponad 6k zgonów.. oto do czego prowadzi przeładowanie i złamanie systemu opieki zdrowotnej :/ 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, krzysfiol napisał:

Mnie najbardziej fascynuje kariera medialna Łukasza Warzechy. Gość wypowiada się na każdy temat, jest przekonany, że wie lepiej, gada regularnie głupoty, a mimo to jest zapraszany jako ekspert do liberalnej bańki medialnej (onet, tvn24, tokfm). Niepojęte jest to dla mnie. 

 

Z Warzechą mam ten problem, że o ile w wielu przypadkach doskonale punktuje głupie i niebezpieczne trendy (miejskich aktywistów, socjal, rozdawnictwo), to z drugiej strony jest strasznym bucem i ostatecznie przestałem go śledzić na Twitterze po tym, jak napisał, że nie ma nic złego w biciu dzieci.

Odnośnik do komentarza

17,5 mln funtów, 17 lat w chwili transferu, zaczął grać bo Ings był kontuzjowany. Najpierw w pojedynkę odprawił Nottingham z Carling Cup prostym hattrickiem. Potem strzelał prawie w każdym meczu. Ostatnio był w gorszej formie, ale i tak na niego stawiałem. Z Birmingham myślałem by go nie wystawiać żeby odpoczął bo Ings dalej kontuzjowany, ale stwierdziłem, że zagra najwyżej niecały mecz. A on rozegrał najlepszy mecz w tej wersji FMa jaki widziałem. 18 latek, na szczęście ma klauzule  w wysokości 86 baniek i taki chuj, że go puszcze za mniej.

Zrzut ekranu 2020-03-24 o 19.15.52.jpg

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

No i to kurwa rozumiem. Ja wiem, że każdy go pewnie kupuje w 20, tak jak Almade (też oczywiście mam, ten ma klauzule 96 baniek, hehe), ale wyjebane, zakochałem się w nim po tym meczu. Jeszcze w styczniu dołączy do mnie taki ziomek i zamierzam go wystawiać od razu:

 

Dobry herbatnik bo obywatelstwo angielskie, urodzony w Nigerii, wychowanek Porto.

Zrzut ekranu 2020-03-24 o 19.30.05.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...