Skocz do zawartości

Marynia rozmyśla o swoim American Dream, rozpoczynając 568 godzinę gry w nowego efema


Hajd

Jak to jest pisać w nowej Maryni, dobrze?  

49 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wwosik napisał:

Lewackie? Czy dla alt-rightowców, wszystko, co nie jest wizją z dupy ayn rand, to lewackie?

Ciągle mnie tu z Vamim mylicie. Ogólnie osoby o poglądach lewicowych (zwolennicy praw gejów, państwa opiekuńczego, walki z pay gap, przeciwnicy rasizmu itp.) są tutaj w przewadze liczebnej. Osób o poglądach Iconopodobnych już wielu na forum nie ma. Nie miało być to obraźliwe, bo tak pod kątem filozofii społecznej ja też się uważam za lewaka, tylko pod kątem ekonomicznym nie :)

Odnośnik do komentarza
51 minutes ago, wwosik said:

Po pierwsze czy tu mowa o semantycznym sensie słów, czy o przerzucaniu się etykietami, bo brzydko się kojarzą?

 

A z drugiej strony nie zgadzam się, że Ayn Rand nie ma cech wspólnych z alt right.

alt right to identity politics w wersji nacjonalistyczno-rasistowsko-prawicowej 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, kolek23 napisał:

Ja przelewam kasę na konta inwestycyjne i kupuję akcje :keke: będę miał czym palić w piecu :D 

Zawsze można spróbować je poskładać, dołożyć jakąś gumkę i sprzedawać jako maseczki :kekeke: Ja też się trochę obkupiłem. 

Odnośnik do komentarza

Pisałem już, że zakończyłem sezon Evertonem na 5. miejscu. Nie pisałem, że ostatecznie zabrakło mi jednego punktu do Ligi Mistrzów. Ja miałem 73, Arsenal - 74. Mogę wskazać nawet konkretny mecz, gdzie te punkty straciłem. W drugiej kolejce prowadząc 3:0 dałem sobie strzelić 3 bramki i ostatecznie tylko zremisowałem. Podobnie było w derbach na Anfield, prowadziłem 2:0, skończyło się porażką 2:3. Dwie przegrane z Liverpoolem to chyba największy niedosyt tego sezonu, bo choć przegrałem LM tym jednym punktem to takiego wyniku sie nie spodziewałem przed sezonem, a już na pewno nie na początku rozgrywek.

Mam fajny skład, dużo młodzieży zdolnej, choć bardziej kupnej niż wychowanków. Starszyzna (Gylfi, Gueye, Tosun, Zaha) sprzedana albo zakończyli kontrakty, następcy dali lepszą jakość. Mam dwóch Polaków w składzie. Pierwszy to Grabara, który jest 2 albo 3 bramkarzem, marudzi z tego powodu i chce odejść więc pewnie się pozegnamy. Drugim jest Bednarek, który jest podstawowym obrońcą, wicekapitanem i jednym z najbardziej wpływowych zawodników. Zdecydowanie najwiekszym wymiataczem jest Ødegaard, kupiony z Włoch za 30 mln euro. Po sezonie jest warty 50 mln i jest na liście życzeń Chelsea i Barcelony. Pewnie się pożegnamy niestety bo już mówi, że chce odejść. Jak dadzą 80-90 mln to go puszczę, bo sfochowany pewnie zacznie grac piach. najlepszy mecz był w 35. kolejce. 3:1 z United. Całkowicie ich zdominowaliśmy, było nawet 3:0. A United to zdobywca potrójnej korony, zresztą wygrali w prawie wszystkich sezonach gry. W meczu z nami jeszcze nie byli pewni mistrza więc tym większy sukces

 

Nie pamiętam czy pisałem, że jeszcze w czasach Wrexham zostałem selekcjonerem Irlandii. Objąłem ich na całkowitym dnie, po spadku do ostatniej grupy w Lidze Narodów, czyli do szczebla Gibraltaru, San Marino czy Andory. Pod moja wodzą zrobili duży postęp. Było to stopniowy postęp.  Najpierw były eliminacje MŚ 2022, w grupie mieliśmy Holandię i Anglię więc szanse na awans były niewielkie. Małym kroczkiem naprzód było wyprzedzenie w tabeli...Albanii, która ogrywała Irlandię przed moją kadencją. Potem była Liga Narodów, w której spełniliśmy nasz obowiązek i wygraliśmy wszystkie mecze z leszczami. Przyszły eliminacje do ME 2024. W grupie  Francja,  Bośnia, Grecja i jakichś dwóch leszczy, nawet nie pamiętam teraz, chyba Andora i Gibraltar. Wygrana w najgorszej grupie Ligi Narodów dała nam taki komfort, że nawet w przypadku braku bezpośredniego awansu gralibyśmy jeszcze baraże z ogórami. Nie było to potrzebne, bo zdobyliśmy bezpośredni awans, nawet wygraliśmy u siebie 4:2 z Francją. Były nerwy, bo w przedostatniej kolejce mimo dużej przewagi, przegraliśmy 0:1 z Grecją u siebie i trzeba było wygrać na wyjeździe z Bośnią. Miałem duże obawy, ale spokojne 2:0 i Irlandia wywalczyła bezpośredni awans. Skład jest mocno przeciętny, chyba researcherzy brytyjscy nie lubią Irlandczyków ;)  Głównie goście z Championship, jak ktoś jest z Premier League, to najczęściej ława lub trybuny i to w przeciętniakach. Jest też kilu z League One , nawet jakiś się znajdzie z Two. Generalnie z takim składem może bym powalczył o baraże w Championship, w Premier League byłbym bez szans. Dlatego bezpośredni awans i pokonanie Francji to mój duży sukces. Teraz Euro, w grupie Cypr, Francja, Belgia. Czyli będzie trudno. Realnie oceniając: pierwszy mecz z Cyprem trzeba koniecznie wygrać, potem liczyć na jakiś punkt z mocnymi zespołami albo mieć nadzieję, ze 3 punkty pozwolą na wyjście z grupy na 3. miejscu.

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Man_iac napisał:

Ciągle mnie tu z Vamim mylicie. Ogólnie osoby o poglądach lewicowych (zwolennicy praw gejów, państwa opiekuńczego, walki z pay gap, przeciwnicy rasizmu itp.) są tutaj w przewadze liczebnej. Osób o poglądach Iconopodobnych już wielu na forum nie ma. Nie miało być to obraźliwe, bo tak pod kątem filozofii społecznej ja też się uważam za lewaka, tylko pod kątem ekonomicznym nie :)

No proszę, mówisz o mieszaniu pojęć, a tu w jednym zdaniu prawa gejów i państwo opiekuńcze, jako tożsamość.

 

A tu narodowo-socjalistyczny PiS państwo opiekuńcze uwielbia, a praw gejów nie. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Pulek napisał:

@Mauro, jeju jak to się cudownie czyta <3 

To jeszcze dodam, że Wrexham było o krok od Premier League w tym sezonie. 5. miejsce w zasadniczym i awans do play-off. Wygrali w półfinale z Leeds, ale w finale przegrali 1:2 z Brighton. Mało kto już został z mojego składu. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, wwosik napisał:

No proszę, mówisz o mieszaniu pojęć, a tu w jednym zdaniu prawa gejów i państwo opiekuńcze, jako tożsamość.

 

A tu narodowo-socjalistyczny PiS państwo opiekuńcze uwielbia, a praw gejów nie. 

No, bardzo opiekuncze to panstwo, szczegolnie dla niepelnosprawnych czy samotnych matek z dziecmi. Panstwo opiekuncze zaklada opiekowanie sie WSZYSTKIMI, a nie tylko wybranymi, pasujacymi wladzy grupami.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze anegdotka na koniec. Mam w szerokiej kadrze Irlandii dwóch zawodników o nazwisku Lenihan. Jeden jest trzecim w hierarchii prawym obrońcą, drugi czwartym środkowym obrońcą. Ich miejsce w hierarchii  pokazuje, że nie grają za wiele więc ich dobrze nie obczajam, kto jest kim.

Wybór składu na euro zajął mi dużo czasu, patrzyłem po kilka razy czy nie pominąłem nikogo, kogo chciałem. Powołałem też Lenihana. Chciałem środkowego obrońcę, a przez przypadek załapał się prawy obrońca :D  No i zamiast dwóch prawych i czterech środkowych  obrońców mam w kadrze aż trzech prawych i tylko trzech środkowych. Na szczęście  defensywni pomocnicy mogą zagrać na środku obrony więc nie ma aż tak wielkiej tragedii. 

Odnośnik do komentarza
  • Hajd zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...