Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Do właścicieli? Czy jako właściciel firmy chciałbyś, żeby ponad 50% przychodów szło do kielni pracowników? To z punktu bilansu finansowego jest niebezpieczne dla istnienia firmy i może zrobić więcej złego niż dobrego. Ja rozumiem, że jak się ma dużo, to chce się więcej, ale naprawdę zawodnicy NBA nie mają kiepsko i nawet średniej klasy gracz zarabia na samym kontrakcie 5 mln plus 1-3 mln za kontrakty reklamowe. Wybaczcie, ale ch** mnie obchodzą roszczenia tych wyglansowanych buraków.

 

Skoro 23 z 30 klubów przynosi stratę, to znaczy, że problem leży w sposobie finansowania przedsięwzięcia, a sposób finansowania to jest właśnie kasa dla zawodników z przychodu, a nie z zysku.

Raczej w sposobie dzielenia zysków. I te mityczne średnie 5 mln jak już mówiłem nie jest prawdą.

 

Nikt właścicielom nie każe płacić takim Johnsonom 120 mln. A z tego, co kojarzę, to owe 300 mln, które liga straciła w zeszłym sezonie zostało już im oddane, bo gracze zeszli z 57% do ~51%.

 

Edyta dodaje, że oddali nawet więcej niż myślałem:

 

Zawodnicy ostatecznie ustąpili aż o 7%, oddali właścicielom $3 miliardy w 10-letniej umowie, ale to nadal nie było wystarczające. W efekcie, zamiast negocjacji, mieliśmy stawiane ultimatum. Dlatego też zawodnicy w końcu zostali zagonieni w ślepą uliczkę. Zgodzili się na duże ustępstwa w kwestii pieniędzy, ale nadal nie mogli wywalczyć rozwiązań systemowych, na których im zależało.

http://czwarta-kwarta.com/

Odnośnik do komentarza

Nie znam szczegółów, bo jakoś mocno się tym nie interesowałem, ale to może być też wina poprzedniej umowy, zawodnicy po prostu zarabiają za dużo i klubom nie opłaca się ich zatrudniać.

To czemu ich zatrudniają? Ba, pomińmy normalne kontrakty( jeśli coś takiego w ogóle istnieje ;)) , ale czemu przepłacają swoich graczy?

Odnośnik do komentarza

Nie częściowo ich tylko w 100% ich wina. To oni nie chcą się dogadać między sobą na temat sprawiedliwego podziału przychodów. Sprawiedliwego w tym sensie, żeby szanse wszystkich zespołów chociaż iluzorycznie były równe. Ba, oni nawet nie podejmują tego tematu. Zamiast tego chcą sami sobie nakładać kaftan bezpieczeństwa w postaci krótszych i tańszych wyjątków czyli np. zmniejszonego mid-levela i niegwarantowanych kontraktów. To naprawdę wygląda tak jakby oni zdawali sobie sprawę, że w przyszłości nadal będą podejmowali ogromną ilość głupich decyzji (pozdro Mike), więc chcą, żeby ich skutki były dla nich jak najmniej dotkliwe. W sumie to nawet im się nie dziwię. Kto nie chciałby mieć możliwości zmniejszenia negatywnych konsekwencji swoich wyborów?

 

Mimo to jestem w 100% przekonany, że nawet na nowej, bardziej restrykcyjnej CBA nadal będzie masa przepłaconych zawodników.

 

Wybacz za refleks, ale dopiero teraz zauważyłem, że jest odpowiedź :P

 

A tak btw. jeśli sezon zostanie odwołany, to niedługo możemy być świadkami dużej ilości takich występów.

 

D-Will vs Göttingen

Odnośnik do komentarza

Przemek Kujawiński

 

Dwóch starszych panów w swetrach ma dla was prezenty pod choinkę. Triple-header rzekł David Stern i właściwie bardziej obchodzą mnie te pierwsze trzy spotkania (czyli prawdopodobnie Heat - Mavs Celtics - Knicks i Bulls - Lakers) niż czytanie o tym, co się wydarzyło tej nocy, ale niech wam będzie.

 

David Stern i Billy Hunter ogłosili dziś wstępne porozumienie po 15 godzinach rozmów. Był to 149 dzień lokautu i 25 dzień negocjacji. Oczywiście, żeby koniec lokautu stał się faktem obie strony muszą nową umowę przegłosować. Hunter zapowiedział, że prawnicy unii mają spotkać się jeszcze dziś, a domknięcie szczegółów przed ratyfikacją zajmie od 3 dni do tygodnia. Adrian Wojnarowski już zdążył wybadać grunt i twierdzi, że jest spora grupa graczy, która zdecyduje się głosować przeciwko umowie - na szczęście niewystarczająco spora.

 

Stern był nieco bardziej tajemniczy, mówiąc, że głosowanie wśród właścicieli odbędzie się "we właściwym czasie".

 

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to obozy przygotowawcze rozpoczną się już dziewiątego grudnia, a w sezonie startującym w pierwszy dzień świąt każda z drużyn rozegra po 66 spotkań. Również dziewiątego grudnia otwarty zostanie rynek wolnych agentów.

 

Detale samej umowy wciąż nie zostały ujawnione, ale zapewne już niebawem zaczną docierać do nas przecieki. Bardzo możliwe, że dzieje się to nawet właśnie w momencie, kiedy piszę te słowa, bo rzut oka na trendujące frazy na twitterze nie pozostawia złudzeń, że kibice wybaczą NBA, a właściwie już wybaczyli.

 

My się cieszymy, Istambuł płaczę. No dobra, mam mały zgryz, bo jestem na dobrej drodze, by zdobyć przepustkę prasową na mecze Barcelony w tym sezonie i miałem cichą nadzieję, że popatrzę z bliska na braci Gasol, ale what the hell, na League Passie dają zbliżenia w dobrej jakości.

http://zawszepopierwsze.bloog.pl/

 

Teraz tylko tego nie zepsuć :eusa_pray:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o Jordana, to można było się spodziewać, że dostanie sporą kasę, gdyż w lidze brak solidnych centrów, a chłopak nieźle się zapowiada (40mln dla kogoś kto się nieźle zapowiada :keke:)

 

Maks dla Nene i Chandlera to przesada. Imho 10-13 mln w pierwszym roku byłoby odpowiednią ofertą dla obu panów. Z drugiej strony zasady kreuje rynek, a centrów na nim zdecydowanie brakuje.

Odnośnik do komentarza

Sporo się pisze o wymianie Howarda do Chicago, ale jeśli Bulls mają oddać Orlando Denga i wziąć ten kontrakt Hedo to jestem na nie. Wiadomo, że Dwight to klasa, ale wtedy zostajemy z trochę poniszczonym rosterem oraz kontraktem Hedo. W dodatku strasznie lubię Noaha, ale jego jeszcze mógłbym poświęcić i w wymianie z Boozerem może być, z Lu już nie.

 

Najchętniej teraz podpisałbym jakiegoś SG, ideałem wydaje się Afflalo, ale on jest zastrzeżony, więc raczej sign&trade, ale tu można poświęcić Brewera, który świetnie broni, ale niestety nie ma rzutu.

 

Latem można wykorzystać amnestię na Boozerze jeśli drugi sezon w Chicago znowu będzie dla niego nieudany, a powalczć o Kevina Love (zastrzeżony niestety) oraz Dwighta Howarda, który będzie mógł latem zostać wolnym agentem, po amnestii na Boozerze Bulls powinni mieć na maksa dla Dwighta.

 

Obecnie tak to wygląda:

PG: Rose/Watson

SG: -/Brewer/Korver

SF: Deng/Butler

PF: Boozer/Gibson

C: Noah/Asik

 

Podobno ma wrócić Bogans, chętnie zobaczyłbym ponownie w Chicago Scalę oraz Afflalo, ale o niego może być ciężko. Jeśli nie Aaron to może J.R. Smith, który ma kontrakt w Chinach, ale ostatnio pojawiły się informacje, że Smith oraz Chandler moją wrócić, tzn. chińska liga ich puści. Jamal Crawford to z jednej strony opcja ciekawa, ale obrońca z niego marny, Smith nie jest w tym elemencie jakiś super, ale w odróżnieniu do Crawforda nie potrzebuje tyle piłki w rękach, jest młodszy, bardziej dynamiczny, a obaj nie są pewni jeśli chodzi o ich głowy ;). To na pewno będzie ciekawy offseason, jestem jednak zwolennikiem powolnej budowy drużyny, ew. uderzenia po Dwighta latem, chociaż ciekawe czy on zostanie na ten sezon w Magic, bo ochotę na Howarda ma też kilka innych drużyn.

 

Kilka nieoficjalnych jeszcze informacji już znamy, z tych ciekawszych ruchów to Caron Butler do Clippers 24/3, a z Knicks kontrakt ma podpisać Tyson Chandler. Prawdziwy wysyp, oficjalnych już wtedy informacji jutro.

Odnośnik do komentarza

Mike Dunleavy Jr. 7.5/2 -> Bucks

Shannon Brown 3.5/1 -> Suns

Tayshaun Prince 27/4 -> Pistons

 

Informacje pochodzą od Adriana Wojnarowskiego z Yahoo! Sports, więc raczej pewne.

 

Za cholerę nie mogę pojąć po co Suns podpisali Shannona Browna. Przecież i tak mają przepełniony rooster, chcą na dłuższy czas zatrzymać Brooksa, gry ten wróci z Chin, a teraz dokładają zawodnika, który niczym specjalnym się nie wyróżnia... Mogli podpisać jakiegoś weterana jako backup dla Nasha.

 

Chandler podobno ma podpisać kontrakt z NYK, ale Knicks będzie na niego stać tylko w przypadku amnestii dla Billupsa. Ponadto po zatwierdzeniu tej umowy NY nie będzie stać na nikogo w następnym sezonie, oraz pozostaną bez PG. Sam Billups jest bardzo zawiedziony tym, że ma zostać zwolniony z NYK.

 

Lakers są najbliżej pozyskania Chrisa Paula. Jescze 2-3 godziny temu mówiło się, że mają wysłać Pau Gasola do Houston, a do Nowego Orleanu mają powędrować Kevin Martin, Luis Scola oraz kilka picków. Teraz poszła informacja, że NO chce od LA jeszcze Odoma. Kolejnym ruchem ze strony LA ma być oferta Bynum <-> Howard, gdy tylko Orlando da znak, że Dwight jest dostępny. Z wyścigu po CP3 wycofali się Golden State i Clippers, gdyż zawodnik nie był skłonny przedłużyć umowy przed transferem.

 

Afflalo na 99% zostanie w Denver, gdyż Nuggets zamierzają wyrównać prawie każdą ofertę.

 

Chicago powinno brać Jamala z pocałowaniem ręki, jeśli tylko sam będzie chciał grać dla Bulls. Druga sprawa, czy będzie ich na tą przyjemność stać :P

Odnośnik do komentarza

Nie, wszystko tylko nie Lakers :| Przecież ja nie mogę im w jakikolwiek sposób dobrze życzyć, bo to Lakers, a CP3 lubię, to mój drugi ulubiony zawodnik w lidze. W dodatku jeśli wezmą Gasola i Odoma za samego CP3 to zostają z NICZYM, wokół Gasola i Lamara nie zbudują zespołu, nie pozbędą się też Okafora i jego kontraktu, chyba że drogą amnestii, ale to bezsensu trochę, bo powinni wykorzystać CP3 i z nim oddać Emekę. Hornets potrzebują picków, ew. kogoś kto ma potencjał na bycie liderem, a nie drugą opcją, szczególnie jak spojrzymy na draft 2012, który zapowiada się potężnie. Słaba opcja.

 

e: Shannon to niezła opcja dla Suns, szczególnie że bierze 3.5 mln, aż szkoda że kontrakt tylko jednoroczny. Potrzebują kogoś pod kosz, ciekawe czy będą potrafili wykorzystać swoje bogactwo na pozycjach 2-3 no i co zrobi Hill, bo ma sporo ofert, mówiło się o np. Knicks.

 

e:2

Hornets working to finalize details on 3-team deal to send Chris Paul to Lakers, Gasol to Rockets and Odom, KMart, Scola to NO, sources say.

 

No to już lepiej trochę, bo Martin to ciekawy zawodnik na obwód, jeśli tylko jest zdrowy, a Odomem i Scolą mogą pohandlować, jakby wzięli jeszcze jakieś picki to nie będzie to zła oferta. Chociaż ten trade jest bezsensu dla Rockets, Gasol to trochę mało za Martina oraz Scolę.

Odnośnik do komentarza

W nieoczekiwanym trybie wydarzeń komisarz NBA David Stern zdecydował się zawetować wymianę Chrisa Paula do Los Angeles Lakers!

http://sport.wp.pl/kat,1809,title,NBA-zablokowala-transfer-Paula-do-Lakers,wid,14066203,wiadomosc.html

 

moim zdaniem lekkie przegiecie :| Jesli transakcja byla zgodna z przepisami, to po uj sie Stern wtraca..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...