Skocz do zawartości

Nawalona Marynia pisze do swojego pracodawcy 567 nocnych maili o treści: "krzyhu gdezie jeste5"


krzysfiol

"krzyhu gdezie jeste5"  

43 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, schizzm napisał:

Rozmawiałem o tym dzisiaj w pracy. Z jednej strony małe zaklopotanie, z drugiej tłumaczenie, że tutaj to jest tak odległy temat plus dystans do historii ogólnie, że w sumie to nie dziwi. 


Odległy temat? Ich Błękitna Dywizja walczyła na froncie wschodnim. Hipokryzja jak stąd do Kansas. 
I naprawdę, jeszcze tych nazistów bym zrozumiał, ale jeszcze ten więzień w pasiaku to już grube przegięcie pały. Mam nadzieję, że ambasada Izraela zrobi im (tu byłby jakiś chwyt erystyczny z Guerniką, gdybym był podobnie wyluzowany jak Hiszpanie). 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Feanor napisał:


Odległy temat? Ich Błękitna Dywizja walczyła na froncie wschodnim. Hipokryzja jak stąd do Kansas. 
I naprawdę, jeszcze tych nazistów bym zrozumiał, ale jeszcze ten więzień w pasiaku to już grube przegięcie pały. Mam nadzieję, że ambasada Izraela zrobi im (tu byłby jakiś chwyt erystyczny z Guerniką, gdybym był podobnie wyluzowany jak Hiszpanie). 

Jest odległy, i to nie pierwszy raz się z tym spotykam. Nie tyle, że II Wojna Światowa to pikuś, bo i tak przecież nie brali w niej udziału, tyle że raczej wyobrażenie o tym, że w Europie to działania toczyły się  we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. Dalej na wschód? Panie, niedźwiedzie.

 

(co nie zmienia faktu, że często jak jeżdżą do Polski lub chcą jechać, to byli w Oświęcimiu lub pytają o nie ?‍♂️)

Odnośnik do komentarza
Teraz, schizzm napisał:

Jest odległy, i to nie pierwszy raz się z tym spotykam. Nie tyle, że II Wojna Światowa to pikuś, bo i tak przecież nie brali w niej udziału, tyle że raczej wyobrażenie o tym, że w Europie to działania toczyły się  we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. Dalej na wschód? Panie, niedźwiedzie.

Nie wierzę, by Holokaust był dla nich obcym dźwiękiem. Są na tyle kumaci, że żydowskiego więźnia ubrali w pasiak.

 

Obrzydliwe.

Odnośnik do komentarza

@Feanor nie jest obcym, tylko to "ich nie dotyczy", to nie jest wpisane w ich historię, ich rozumowanie, świadomość narodową itp itd. I to jestem w stanie zrozumieć, ale tego korowodu nie ogarniam zupełnie. Jak to dziś zobaczyłem to się za głowę złapałen.

 

Zresztą - inny przykład - postrzeganie Rosjan. Nie chodzi mi tu o Hiszpanię, ale wszystkie zachodnie nacje. Kiedyś miałem o tym rozmowie w poprzedniej pracy z ludźmi, a było nas tam kilkanaście narodowości. No i ludzie z zachodu pojmują Rosjan jako wyzwolicieli i kraj który zdołał powstrzymać Hitlera. A co w międzyczasie robili w Polsce czy Europie wschodniej, lub i same czasy komunimzu, to nieważne lub nic o tym nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Teraz, schizzm napisał:

@Feanor nie jest obcym, tylko to "ich nie dotyczy", to nie jest wpisane w ich historię, ich rozumowanie, świadomość narodową itp itd. I to jestem w stanie zrozumieć, ale tego korowodu nie ogarniam zupełnie. Jak to dziś zobaczyłem to się za głowę złapałen.

Moja wrażliwość tego nie ogarnia. To tak, jakbym zrobił radosny korowód z rekonstrukcją Wounded Knee, to jeszcze dalsze ode mnie niż Holokaust od Hiszpanów. To jest ta krwa wspólnota europejskich wartości?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Feanor napisał:

Moja wrażliwość tego nie ogarnia. To tak, jakbym zrobił radosny korowód z rekonstrukcją Wounded Knee, to jeszcze dalsze ode mnie niż Holokaust od Hiszpanów. To jest ta krwa wspólnota europejskich wartości?

Z drugiej strony ilu ludzi w Polsce ogarnia o co chodziło z Franco i dlaczego niekoniecznie był wspaniałym bohaterem zatrzymującym sowietów?

 

Albo ile osób w Polsce wie, że Zagłębie Sosnowiec to nie jest klub ze Śląska?

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, wwosik napisał:

Z drugiej strony ilu ludzi w Polsce ogarnia o co chodziło z Franco i dlaczego niekoniecznie był wspaniałym bohaterem zatrzymującym sowietów?

 

Albo ile osób w Polsce wie, że Zagłębie Sosnowiec to nie jest klub ze Śląska?

Jak Polacy zorganizują festyn z okazji wyburzania Guerniki, to pogadamy. Poza tym, mimo wszystko: porównywanie Franco z Holokaustem...

Odnośnik do komentarza
  • Hajd zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...