Skocz do zawartości

Marynia przygotowuje AC Milanowi listę 566 napastników, którzy są lepsi niż Krzysztof Piątek


krzysfiol

Kto powinien zagrać w Milanie w miejscu Krzysztofa Piątka?  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ajerkoniak napisał:

Pewnie na darmowym portaliku żeby nie zarobiły, nie :keke: ?

Nie, żeby oni nie zarobili, tylko żebym ja nie wydawał. To zupełnie inna motywacja :kekeke: Ale fakt faktem, że jak już coś z tego gatunku oglądam, to najczęściej amatorskie, więc owszem, portale darmowe :D

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Hidalgoo napisał:

jeśli do mnie pijesz (a podejrzewam, że tak :keke: ) to w żadnym miejscu nie broniłem prezesów. Pytałem, bo łatwo pierdolić że hurrr niesprawiedliwość, ale jak przychodzi do rozwiązania takiego problemu to nagle zapada cisza :D

Ale ja nie jestem od rozwiązywania tak skomplikowanych problemów, zwracam tylko uwagę na rażąca moim zdaniem niesprawiedliwość. 
Btw jestem absolutnym zwolennikiem tego, żeby ludzie przestali się zabijać w wojnach. Nie oznacza to jednocześnie, ze mam pomysł, jak taki pacyfizm wprowadzić w życie. 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Hajd said:

Czyli krytykując jakiekolwiek zjawisko (nieważne o jakim stopniu złożoności) należy mieć gotowe rozwiązanie całej sytuacji? 

Osobiście uważam, że tak

 

moze nie „całej”, ale mysle ze trzeba mieć coś, co nazwałbym wystarczająco użytecznym rozwiązaniem, które inni mogą ocenić choćby po to żeby zrozumieć motywacje, które tobą kierują i skutki, jakie chcesz osiągnąć 

 

ale ja bardzo lubię mechanizmy typu konstruktywne wotum nieufności i uważam ze powinno się je stosować więcej i częściej :D

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, lad napisał:

Dlatego właśnie kierowanie się zawsze i wszędzie zyskiem/opłacalnością/korzyścią jest amoralne. Nie można po prostu docenić swojego lojalnego pracownika dając mu więcej i nie oczekując niczego ekstra w zamian? ?‍♂️

Albo w innym ujęciu - nie wiem co jest szokującego w tym, że niektórzy uważają, że skoro w budżecie firmy jest nadwyżka to ludzie, którzy ją wypracowali mają prawo zdecydować co należy z nią zrobić, a nie zdać się na widzimisię swojego pana.

 

A podobno wolny rynek to ściągnięcie łańcuchów niewoli ??‍♂️

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, wwosik said:

Ja tylko zauważę, że jakakolwiek własność wynika tylko z regulacji na poziomie państwowym, która tę własność chroni. 

ale własność bez państwa jest możliwa

jest wspierana przez umowę społeczną, ale na pewno z niej nie wynika

 

nawet współcześnie — np. bitcoin. jego posiadanie nie musi być chronione ani potwierdzone przez państwo. może być, ale nie musi — więc nie wynika

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, verlee napisał:

ale własność bez państwa jest możliwa

jest wspierana przez umowę społeczną, ale na pewno z niej nie wynika

 

nawet współcześnie — np. bitcoin. jego posiadanie nie musi być chronione ani potwierdzone przez państwo. może być, ale nie musi — więc nie wynika

Czym jest państwo jak nie umową społeczną? Nawet dyktatury chcą legitymizacji w oczach poddanych.

 

Po drugie jak mtgox bitcoiny ukradło, to jakoś wszyscy się nagle do państwa zwrócili.

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, wwosik said:

Czym jest państwo jak nie umową społeczną? Nawet dyktatury chcą legitymizacji w oczach poddanych.

państwo jest umową społeczną, ale nie każda umowa społeczna jest państwem

 

10 minutes ago, wwosik said:

Po drugie jak mtgox bitcoiny ukradło, to jakoś wszyscy się nagle do państwa zwrócili.

dlatego napisałem, że wspiera własność, ale nie jest jej źródłem. nie da się być źródłem czegoś, co może istnieć bez ciebie, jakkolwiek mniej efektywniej by wtedy nie działało. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, lad napisał:

Albo w innym ujęciu - nie wiem co jest szokującego w tym, że niektórzy uważają, że skoro w budżecie firmy jest nadwyżka to ludzie, którzy ją wypracowali mają prawo zdecydować co należy z nią zrobić, a nie zdać się na widzimisię swojego pana.

 

A podobno wolny rynek to ściągnięcie łańcuchów niewoli ??‍♂️

Rozumiem że jak zatrudnię kogoś do ścięcia mi trawy w ogródku to mam się liczyć z tym, że według tej logiki może mi przyjść zrobić w tym ogródku grilla że znajomymi?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...