Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, jmk napisał:

 

Ale czego nie masz> Masz herb w png i trzeba dociąć na wymiar + config?

Nie no, trzeba byłoby trochę przerobić. Chciałem sobie stworzyć nowy klub w FM. Sparta Szczecin :D 

 

Tylko, że trzeba usunąć ten kij (wpleść coś związanego z piłko najlepiej) i zmienić hokejowe na sportowe :mellow: 

sparta.jpg

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, lad napisał:

@ajerkoniak @Seju @Vami dejcie jakiś pomyśl jak urozmaicić najnudniejszy obiad świata, czyli ryż + mieszanka chińska + pierś z kurczaka (ta, wiem). Na pewno dodam miód, sos sojowy, imbir i chili, ale nie mam pomysłu co jeszcze można z tego wykombinować.

 

To w ramach walki z wydawaniem pieniędzy, bazuje na zapasach o których się zapomina.

 

No ja to bym poszedł też w stir fry. Ogólnie makaronem ryżowy gardzę, więc tego nie polecę. Ale ja bym pierś po pierwsze albo zamarynował na przynajmniej pół h albo podał to z wyraźnym sosem bo pierś to jałowe gunwo bez tłuszczu. Podałeś składniki na teriyaki prawie, więc poszedłbym w to najszybciej. Ryż możesz sobie zapiec z jajcem jeszcze. Tylko jak nie masz woka/nie masz mocnego palnika to warzywa proponuje zblanszować dla podbicia chrupkości. Co tam  będziesz miał wpierdol do gotującej się wody, a po wyraźnej zmianie koloru (na jaśniejszy, tu każde warzywo szybciej/wolniej) do miski z lodowatą wodą żeby zatrzymać proces gotowania. A na woku to wszystko na pełnej piździe smażyć i elo.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Feanor napisał:

Napisałeś, że jesteś przeciwny kontroli wypowiedzi, że jesteś za pełną wolnością słowa i nazimunistami na uniwersytetach. Po czym gdy Verlee rzucił Ci, że to się nie sprawdza, nagle zmieniasz front i piszesz wyłącznie o CMF, że tu się wszyscy znają itp (co nie jest prawdą, ale mniejsza), więc tutaj to sytuacja jest specyficzna.

 

Tak więc pytam, skoro tutaj sytuacja jest specyficzna, a na uniwerkach/w mediach nie, to dlaczego tam też nie chcesz blokować pełnej wolności wypowiedzi w świetle tego, co napisał Verlee?

Może źle zrozumiałem wypowiedź Verleego, ale wydaje mi się, że w żadnym miejscu nie odnosił się do uniwerków, a do społeczności internetowych. Artykuł, który podlinkował verlee wydał mi się mocno od czapy, bo jest on pisany z perspektywy człowieka, który prowadzi biznes w internecie i ma wokół niego społeczność.
Nie zmieniłem frontu w żadnym momencie ;) Mój pierwszy post był wyrazem moich ogólnych przekonań, verlee odniósł się do niego w kontekście społeczności internetowych (inspirowany sytuacją, która miała miejsce na forum), więc odpowiedziałem mu co myślę na temat tej konkretnej sytuacji u nas na forum.
W żadnym miejscu nie napisałem, że zgadzam się ze tezami postawionymi w tym artykule.

Nie napisałem nigdzie zdania "ogólnie to się zgadzam z tobą verlee, należy moderować dyskusje i pewne poglądy blokować, ale tutaj na forum to jest specyficzna sytuacja" (aczkolwiek wydaje mi się, że tak zinterpretowałeś mój poprzedni post). Nadal uważam, że nie należy blokować i zwracać uwagi, bo ludzie zagłosują nogami i postami (przychodząc na wykłady, uczestnicząc / nie uczestnicząc w dyskusji).

Odnośnik do komentarza

Jakby co ja nie widzę w tym względzie różnicy między społecznością internetową, a nie-internetową.

 

Jeśli już, to bym się zastanawiał nad różnicami pod względem wielkości grupy lub jej społecznej funkcji, ale uważam, że powinno mieć to wpływ na dobór metod moderacji, a nie prowadzić do jej braku.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hidalgoo napisał:

To że się znamy, nie powinno oczywiście usprawiedliwiać chamstwa wobec drugiego człowieka. Aczkolwiek wydaje mi się, że w przypadku tej konkretnej dyskusji Gacek został należycie potępiony za swoje zachowanie przez społeczność i nie widzę powodu, dla którego moderacja miałaby zajmować oficjalne stanowisko w tej sprawie. Chyba wszyscy się zgadzamy, że to co napisał, było chamskie i nie na miejscu.

No sorry, ale Gacek był potępiony przez społeczność już masę razy, a dalej utrzymuje podobny ton wypowiedzi w stosunku do swoich adwersarzy. Moim zdaniem dobra decyzja MT by zareagować, skoro reakcje zwykłych użytkowników nie są w stanie Gacka skłonić do refleksji nad swoim zachowaniem. 

thumbs ok GIF

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, schizzm napisał:

Normalny, wsadzony w jakąś rutynę tydzień za mną i wczoraj spanie jak małe dziecko. Nie pamiętam, kiedy się tak wyspałem :)

 

Myślę nad kupieniem maszynki do pieczenia chleba. Biorąc pod uwagę, że tutejsze wypieki ciężko na dłuższą metę jeść (i od blisko półtora roku praktycznie ich nie jem), kusi mnie samemu trochę poeksperymentować :-k

 

 

A masz jakiś przyzwoity mikser? Bo do robienia chleba styknie dobry mikser i piekarnik.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, lad napisał:

Nie no, trzeba byłoby trochę przerobić. Chciałem sobie stworzyć nowy klub w FM. Sparta Szczecin :D 

 

Tylko, że trzeba usunąć ten kij (wpleść coś związanego z piłko najlepiej) i zmienić hokejowe na sportowe :mellow: 

sparta.jpg

 

To już grafik potrzebny i Fm nie ma nic do tego :P

 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gacek napisał:

Nie odpisałem w Milanie, bo tamte "pytania" to był w najlepszym razie trolling, a w najgorszym razie symptom. To ze służbowego oceniam identycznie, stąd identyczna reakcja.

A jak już mówimy o insynuowaniu to może te wypowiedź też rozwiniesz? Czy masz zamiar dalej brnąć w stronę jakichś niejasnych komunikatów? 

Odnośnik do komentarza

@schizzm

 

W zasadzie wszystko co będzie miało końcówkę do mieszania ciasta i w miarę solidną moc. Takim najlepszym ogółem jest Kitchen Aid. Swoje kosztuje, ale w użytku domowym może starczyć na całe życie. Ale Hamilton, Cuisinart, Kenwood mają podobne wersje i będą niekoniecznie gorsze. A dobrej klasy mikser jednak może być w użytku regularnym. Zależy jaki byś zakładał budżet :) a piekarnik, który rozgrzewa się do 200 stopni to aż nadto na chleb bo warunków z piekarni i tak nie da się odtworzyć.

14 minut temu, Reaper napisał:

Jebać to Kuala Lumpur.

 

Taksówka na targ z żarciem - 8 zł.

Zajebiste dim sumy - 10 zł.

Piwo - 23 zł.

 

No kurwa, ja mam tu tylko jeść i wozić się taksówkami? :/ W sklepie puszka piwa 15 zł :( 

 

A jak mocniejsze woltaże? Mają tam cokolwiek? Bo ichnie piwko pewnie lager typu Tyskie?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ajerkoniak napisał:

A jak mocniejsze woltaże? Mają tam cokolwiek? Bo ichnie piwko pewnie lager typu Tyskie?

Myślę, że podobnie, muzułmański kraj, więc alkohol tu głównie pod turystów. Ja zaopatrzyłem się we flachę whisky jeszcze na Okęciu, więc podpijam ją sobie wieczorami.

 

A piwko tak, najpopularniejszy tutaj jest Carlsberg (:roll:) i Guinness, kupiłem teraz azjatyckiego Tigera.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...