Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Normalny, wsadzony w jakąś rutynę tydzień za mną i wczoraj spanie jak małe dziecko. Nie pamiętam, kiedy się tak wyspałem :)

 

Myślę nad kupieniem maszynki do pieczenia chleba. Biorąc pod uwagę, że tutejsze wypieki ciężko na dłuższą metę jeść (i od blisko półtora roku praktycznie ich nie jem), kusi mnie samemu trochę poeksperymentować :-k

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

@lad kup sobie "kartony" sojowe i sos sojowy. Kotlety są tanie, makro się zgadza, a doprawione sosem sojowym i jakąś pikantną przyprawą plus panierka z bułki tartej i jajka daje radę i to naprawdę smakuje. Akurat mięso z kurczaka, szczególnie to tanie, to niezbyt dobry wybór ani z punktu widzenia zdrowia, ani ograniczania cruelty.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, schizzm napisał:

Na pytanie z lekka nuta uszczypliwosci do tego, jak podchodzisz do tematu Milanu, i gdzie na poważnie (zaznaczane dwukrotnie) chciałem się dowiedzieć, jak wygląda ocena sędziowania, do którego kiedyś przykładaleś duża uwagę, po czym nagle przestałes, z miejsca plujesz jadem w adwersarza? 

 

I jak ktoś już zaznaczył, nie rób z gęby szmaty ( :) ) , powiedziałeś A, powiedz B. 

dajcie link, bo nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, verlee napisał:

 

Czyli mówisz, że najpierw napisałeś swoją opinię w służbowym, a dopiero teraz robisz research ocb? :kekeke:

 

Moja opinia nie odnosiła się do konkretnej sytuacji. Jestem zdania, że każdy ma prawo się wypowiedzieć w sposób jaki chce, ponieważ to świadczy tylko o nim. W prawdziwej wolności słowa masz wykłady skrajnych komunistów i skrajnych faszystów na uniwersytetach. Nie należy zagłuszać żadnych głosów tylko z tego powodu, że są idiotyczne. Ludzie mają mózgi, także sami potrafią sobie to ocenić i po prostu na takie wykłady nie chodzą / nie należą do takich organizacji / nie wchodzą w rozmowę z takimi ludźmi. Taki ostracyzm jest znacznie lepszy, niż systemowe rozwiązania próbujące odebrać głos dzbanom, ponieważ to daje dzbanom poczucie, że są kneblowani bo głoszą prawdę objawioną.

  • Lubię! 2
  • Zmieszany 2
  • Haha 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
31 minutes ago, Hidalgoo said:

Moja opinia nie odnosiła się do konkretnej sytuacji. Jestem zdania, że każdy ma prawo się wypowiedzieć w sposób jaki chce, ponieważ to świadczy tylko o nim. W prawdziwej wolności słowa masz wykłady skrajnych komunistów i skrajnych faszystów na uniwersytetach. Nie należy zagłuszać żadnych głosów tylko z tego powodu, że są idiotyczne. Ludzie mają mózgi, także sami potrafią sobie to ocenić i po prostu na takie wykłady nie chodzą / nie należą do takich organizacji / nie wchodzą w rozmowę z takimi ludźmi. Taki ostracyzm jest znacznie lepszy, niż systemowe rozwiązania próbujące odebrać głos dzbanom, ponieważ to daje dzbanom poczucie, że są kneblowani bo głoszą prawdę objawioną.

Poprzednia dekada była właściwie starciem różnych podejść do moderacji w różnych skalach na forach, Twitterach, Facebookach, czanach i tym podobnych,  i nie jestem pewien, czy to podejście, które tu przedstawiasz, wyszło z niej w jakikolwiek sposób obronną ręką. If your website's full of assholes, it's your fault.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, lad napisał:

@ajerkoniak @Seju @Vami dejcie jakiś pomyśl jak urozmaicić najnudniejszy obiad świata, czyli ryż + mieszanka chińska + pierś z kurczaka (ta, wiem). Na pewno dodam miód, sos sojowy, imbir i chili, ale nie mam pomysłu co jeszcze można z tego wykombinować.

 

To w ramach walki z wydawaniem pieniędzy, bazuje na zapasach o których się zapomina.

kurczak to najgorsze gówno, weź to wypierdol i zrób steka jak człowiek

 

A jak już musisz - to zrób jakiegoś zajebistego stir fry'a. Bazę zrób z sosu sojowego, przysmażonej cebuli, czosnku i drobno posiekanego chili, dopierdol np. sos hoisin, potem jakieś brokuły, groszek cukrowy, pociętą w paski paprykę, grzyby (np. boczniaki) i voila.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, verlee napisał:

Poprzednia dekada była właściwie starciem różnych podejść do moderacji w różnych skalach na forach, Twitterach, Facebookach, czanach i tym podobne,  i nie jestem pewien, czy to podejście, które tu przedstawiasz, wyszło z niej w jakikolwiek sposób obronną ręką. If your website's full of assholes, it's your fault.

Oczywiscie, ze nie wyszlo, a oprocz tego np. przyklad Milo YIannopoulosa pokazuje, ze no-platform dziala i jest skuteczny. 

 

Poza tym nie chcialbym zyc w spoleczenstwie, gdzie debatuje sie powaznie nad kazdym mozliwym idiotyzmem - jesli ktos np. uwaza, ze gwalcenie kobiet jest w porzadku, to powinien byc automatycznie zdyskwalifikowany jako rozmowca, i nie miec dostepu do mediow i tak dalej. Niestety w Polsce media prywatne nie maja odwagi ani interesu, zeby to zrobic, bo bardziej liczy sie dla nich zysk - dlatego takie skrajnie wolnosciowe podejscie uwazam za bardzo, bardzo naiwne i niebezpieczne.

  • Lubię! 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Hidalgoo napisał:

Moja opinia nie odnosiła się do konkretnej sytuacji. Jestem zdania, że każdy ma prawo się wypowiedzieć w sposób jaki chce, ponieważ to świadczy tylko o nim. W prawdziwej wolności słowa masz wykłady skrajnych komunistów i skrajnych faszystów na uniwersytetach. Nie należy zagłuszać żadnych głosów tylko z tego powodu, że są idiotyczne. Ludzie mają mózgi, także sami potrafią sobie to ocenić i po prostu na takie wykłady nie chodzą / nie należą do takich organizacji / nie wchodzą w rozmowę z takimi ludźmi. Taki ostracyzm jest znacznie lepszy, niż systemowe rozwiązania próbujące odebrać głos dzbanom, ponieważ to daje dzbanom poczucie, że są kneblowani bo głoszą prawdę objawioną.

Jest delikatna różnica między głosem idiotycznym czy gadaniem głupot (Gacek jest inteligentna osoba, która ma ciekawe spostrzeżenia na wiele tematów) a po prostu brakiem jakiejkolwiek kultury w dyskusji.

 

 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Gabe napisał:

@lad kup sobie "kartony" sojowe i sos sojowy. Kotlety są tanie, makro się zgadza, a doprawione sosem sojowym i jakąś pikantną przyprawą plus panierka z bułki tartej i jajka daje radę i to naprawdę smakuje. Akurat mięso z kurczaka, szczególnie to tanie, to niezbyt dobry wybór ani z punktu widzenia zdrowia, ani ograniczania cruelty.

 

A te kartony to ogólnie zdrowe? Nie ma chemii?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, me_who napisał:

Dzisiaj bardzo pospałem, nawet wymusiłem drzemkę pospaniową do 12 i myśle, ze dam radę bez przysypianie obejrzeć NFL. Zajawka motzno :) 

Packers jutro przed 1 w nocy, boli tak bardzo, chyba nie dam rady obejrzeć :(

 

Ale nie ma Pats, więc wracam w tym roku do oglądania superbowl ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...