Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśnię tylko, że:

 

1) dyskryminacja, bo osoby całkowicie niezdolne do pracy są dyskryminowane na polu zawodowym, obowiązuje je przepis, że złotówka brutto więcej niż zmieniająca się co trzy miesiące kwota dorobienia oznacza zabranie całej miesięcznej kwoty u mnie było to 700 zł. Przekraczałem średnio o 100 złotych brutto przez 10 miesięcy. Co dało łączną kwotę przekroczenia limitu o tysiąc złotych, a według przepisu muszę oddać prawie 10 tysięcy. Dotyczy to tylko tego rodzaju renty! Inne renty mają przepis, że przekroczona kwota jest odejmowana od świadczenia - czyli odjeliby mi właśnie ten tysiąc i o takie rozwiązanie złożyłem wniosek.

 

2) niesprawiedliwe, bo ZUS nie potrafił mi wyjaśnić o co im chodzi, wskazywał błędne przepisy, ustawy i tak dalej. Nie dostałem informacji o tej możliwości zlozenia prośby,  złożyłem sprawę do sadu, bo tak mi doradzono. Przegrałem, bo ustawa faktycznie tak mówi, ale patrz punkt pierwszy. Oni mi tego nie wskazali w piśmie, mylili kwoty, miesiące, paragrafy.

 

3) już się tłumaczyłem, że renta jest moim zabezpieczeniem zdrowotnym. Mój stan zdrowia się wewnątrz pogarsza, mam coraz więcej chorych narządów, póki tego nie widać "jest okej". Wczoraj byłem na usg i mam nowość - przerośnięta trzustkę.  10 lat temu leżałem miesiąc, dwa w szpitalu, a jak to wróci to pracodawca nie będzie czekal. Jak dostanę wypowiedzenie to po 3 miechach nie mam ubezpieczenia zdrowotnego. Wiecie ile czasu trwa proces przyznania renty? Pewnie nie. I jak wiecie już raz mi nie przyznali. Wiecie co wtedy? Prywatna też odpada, bo mam od pracodawcy.

4)  nie pisze też o wszystkim, dookoła ludzie mysla, że daje radę, że ooo wyszedłeś że szpitalu ooo zdrowy git, a ja w głowie mam rozpierdol gdzie co jak umawiać, słyszę na każdej wizycie że u pana to ciężko hehe dam skierowanie na izbę. Ta budowa mnie ratuje psychicznie, a idzie bo kieruje nią teść, który wie jaką mamy sytuację i ogląda każdy grosz, bez tego bym nawet nie myślał o budowie, a on raz że się zna dwa ma kontakty. Co nie oznacza, że idzie dobrze, bo już minął rok a tu jeszcze nie ma ma stanu zamkniętego.

 

 

Wcześniej inwestowałem w siebie, teraz w swoją przyszłość czy to dziwne, że korzystam z możliwości, że próbuje się obronić przed według mnie niesprawiedliwoscia. Pewnie, że jak się nie uda to zapłacę, znowu upadne na ryj, bo to znowu kolejne wyrzeczenia, ale takie mam życie. Moje poglądy a realia to dwie sprawy, bo nie da się w obecnej Polsce tak funkcjonować.  W ten sposób wszyscy co biorą 500plus a są przeciwko, nie jestem ultra liberałem. Ale tutaj na forum wystarczy odbić w prawo i od razu szaleniec. Tłumaczyłem, że podstawy socjalne muszą istnieć, bo to oczywiste.

 

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Man_iac napisał:

Nie ogarniam, jak cam girl może nie publikować wizerunku. 

Zgaduję, że może chodzić o przypadek taki, jak tej laski z serialu "Euforia" - która występowała jako cam girl w masce uniemożliwiającej rozpoznanie jej poza nagraniem. I to imo zdarza się dość często (przynajmniej w polskim biznesie), zgoda na występowanie w filmie =/= zgoda na upublicznienie wizerunku, a (dowód anegdotyczny, z zasłyszenia od kolegi, który coś takiego konstruował) zdecydowana większość facetów w filmach zastrzega sobie, że niewidoczna będzie twarz, a ewentualne znaki rozpoznawcze będą zasłonięte, bo zaruchać jest spoko, ale zostać rozpoznanym przez to pewnie już mniej. Zgaduję, że w przypadku bohaterek tego procesu mogło być podobnie - szły na spotkanie z ciekawości lub z zamiarem wyrażenia zgody na coś, co nie pozwoli na ich rozpoznanie. W takiej sytuacji zmuszanie ich do nagrywania filmu czy odurzanie to ostre przegięcie, a nie heheszki.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ajerkoniak napisał:

Chodziło mi o to, że jej twarz jej znana poza serwisami na jakich pracuje. Jej insta jest publiczne, były z nią wywiady itp itd. To jednak rzadkość.

To jest jasne, nie odnosiłem się do tego, lecz do uwagi Mańka, jak może cam girl nie publikować wizerunku.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jmk napisał:

Wyjaśnię tylko, że:

 

1) dyskryminacja, bo osoby całkowicie niezdolne do pracy są dyskryminowane na polu zawodowym, obowiązuje je przepis, że złotówka brutto więcej niż zmieniająca się co trzy miesiące kwota dorobienia oznacza zabranie całej miesięcznej kwoty u mnie było to 700 zł. Przekraczałem średnio o 100 złotych brutto przez 10 miesięcy. Co dało łączną kwotę przekroczenia limitu o tysiąc złotych, a według przepisu muszę oddać prawie 10 tysięcy. Dotyczy to tylko tego rodzaju renty! Inne renty mają przepis, że przekroczona kwota jest odejmowana od świadczenia - czyli odjeliby mi właśnie ten tysiąc i o takie rozwiązanie złożyłem wniosek.

 

2) niesprawiedliwe, bo ZUS nie potrafił mi wyjaśnić o co im chodzi, wskazywał błędne przepisy, ustawy i tak dalej. Nie dostałem informacji o tej możliwości zlozenia prośby,  złożyłem sprawę do sadu, bo tak mi doradzono. Przegrałem, bo ustawa faktycznie tak mówi, ale patrz punkt pierwszy. Oni mi tego nie wskazali w piśmie, mylili kwoty, miesiące, paragrafy.

 

3) już się tłumaczyłem, że renta jest moim zabezpieczeniem zdrowotnym. Mój stan zdrowia się wewnątrz pogarsza, mam coraz więcej chorych narządów, póki tego nie widać "jest okej". Wczoraj byłem na usg i mam nowość - przerośnięta trzustkę.  10 lat temu leżałem miesiąc, dwa w szpitalu, a jak to wróci to pracodawca nie będzie czekal. Jak dostanę wypowiedzenie to po 3 miechach nie mam ubezpieczenia zdrowotnego. Wiecie ile czasu trwa proces przyznania renty? Pewnie nie. I jak wiecie już raz mi nie przyznali. Wiecie co wtedy? Prywatna też odpada, bo mam od pracodawcy.

4)  nie pisze też o wszystkim, dookoła ludzie mysla, że daje radę, że ooo wyszedłeś że szpitalu ooo zdrowy git, a ja w głowie mam rozpierdol gdzie co jak umawiać, słyszę na każdej wizycie że u pana to ciężko hehe dam skierowanie na izbę. Ta budowa mnie ratuje psychicznie, a idzie bo kieruje nią teść, który wie jaką mamy sytuację i ogląda każdy grosz, bez tego bym nawet nie myślał o budowie, a on raz że się zna dwa ma kontakty. Co nie oznacza, że idzie dobrze, bo już minął rok a tu jeszcze nie ma ma stanu zamkniętego.

 

 

Wcześniej inwestowałem w siebie, teraz w swoją przyszłość czy to dziwne, że korzystam z możliwości, że próbuje się obronić przed według mnie niesprawiedliwoscia. Pewnie, że jak się nie uda to zapłacę, znowu upadne na ryj, bo to znowu kolejne wyrzeczenia, ale takie mam życie. Moje poglądy a realia to dwie sprawy, bo nie da się w obecnej Polsce tak funkcjonować.  W ten sposób wszyscy co biorą 500plus a są przeciwko, nie jestem ultra liberałem. Ale tutaj na forum wystarczy odbić w prawo i od razu szaleniec. Tłumaczyłem, że podstawy socjalne muszą istnieć, bo to oczywiste.

 

 

 

Schizofrenia wjechała xD

 

Ale jeszcze muszę dopisać czemu sprawę zgłosiłem do sądu. Otóż niejasność przepisów (i niesprawiedliwość zarazem) bo a) właśnie renty od których odejmowane są tylko kwoty co przekroczysz, bo b) istnieje możliwość rozliczenia rocznego, a rocznym na luzie się łapałem.  Czytałem to milion i nie zrozumiałem, nazwy podobne, przepisów full, a zus nie potrafił w pismach mi tego wyjaśnić, gdzie jest różnica i czemu ja akurat nie mogę się tak rozliczać z pracy. osoby z którymi się konsultowałem też tak twierdziły, że mogę. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krzysfiol napisał:

Dzisiaj pierwszy raz w życiu jadłem squasha, nie wiem, jak się nazywa po polsku, bo kucharka powiedziała, że skorzonera, ale w Google co innego wyskakuje po wpisaniu tej nazwy. Warzywo podobne w smaku do dyni, bardzo dobre :)

 

Squash to cala rodzina roslin, moze chodzi o dynie pizmowa - butternut squash?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...