Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry się z państwem!

 

Ja dzisiaj z dzieciakami na chacie, jutro tylko zajrzeć do redakcji na 2-3h i jakieś niedobitki ogarnąć, ale ogólnie cisza i spokój, wszystko pięknie udało się podopinać przed świętami.

 

Z innej beczki - co ceny wynajmu mieszkań w Wawie powariowały to nie mam pytań. 30-35 mkw wynając to widzę minimum ze 2k i to gdzieś Białołęka i te tematy. Chyba trzeba poważnie pomyśleć, czy zamiast inwestować w działkę, to nie pójść w zakup mieszkania pod wynajem. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
Teraz, Perez napisał:

Dzień dobry się z państwem!

 

Ja dzisiaj z dzieciakami na chacie, jutro tylko zajrzeć do redakcji na 2-3h i jakieś niedobitki ogarnąć, ale ogólnie cisza i spokój, wszystko pięknie udało się podopinać przed świętami.

 

Z innej beczki - co ceny wynajmu mieszkań w Wawie powariowały to nie mam pytań. 30-35 mkw wynając to widzę minimum ze 2k i to gdzieś Białołęka i te tematy. Chyba trzeba poważnie pomyśleć, czy zamiast inwestować w działkę, to nie pójść w zakup mieszkania pod wynajem. 

a to nie miało być przypadkiem tak, że Ty się powoli nie mieścisz w obecnym mieszkaniu z rodziną? :P i stąd poszukiwania działki? nie wiem, tylko pytam!

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Perez napisał:

Dzień dobry się z państwem!

 

Ja dzisiaj z dzieciakami na chacie, jutro tylko zajrzeć do redakcji na 2-3h i jakieś niedobitki ogarnąć, ale ogólnie cisza i spokój, wszystko pięknie udało się podopinać przed świętami.

 

Z innej beczki - co ceny wynajmu mieszkań w Wawie powariowały to nie mam pytań. 30-35 mkw wynając to widzę minimum ze 2k i to gdzieś Białołęka i te tematy. Chyba trzeba poważnie pomyśleć, czy zamiast inwestować w działkę, to nie pójść w zakup mieszkania pod wynajem. 

Widziałeś za ile ja wynajmuję swoje na Targówku :) Zdecydowanie dobra opcja.

@Perez, @Hajd, @Pulek trzeba założyć jakieś konsorcjum, zrobić ściepę, zainwestować i później patrzeć jak tylko pieniądze nam wpadają na konto, a jednocześnie już nie będziemy musieli pracować. To takie proste!

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gabe napisał:

Ja przed chwilą słyszałem piosenkę, gdzie Amerykanie śpiewali "déjà vu" jako [dedzia vu], zamiast [deża vu].  :keke: 

 

Ale oni mogą być chyba usprawiedliwieni, bo wydaje mi się, że nie ma takiego dźwięku jak [ż] w angielskim :-k 

 

[dej ż/źa vu:]

 

Przede wszystkim:

1) Anglicy/Amerykanie nie wymawiają ostatniej głoski [e] i [o], więc mówią [ej] i [ou] - [kafej] [regej] [o:tou].

2) W angielskim występuje jedna głoska na nasze ż/ź i jest pomiędzy tymi głoskami. Podobnie z sz/ś cz/ć dż/dź.

 

W szybkiej mowie rzeczywiście [j] i [ż] może się zasymilować do [dź] ;)

 

;)

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Perez napisał:

Dzień dobry się z państwem!

 

Ja dzisiaj z dzieciakami na chacie, jutro tylko zajrzeć do redakcji na 2-3h i jakieś niedobitki ogarnąć, ale ogólnie cisza i spokój, wszystko pięknie udało się podopinać przed świętami.

 

Z innej beczki - co ceny wynajmu mieszkań w Wawie powariowały to nie mam pytań. 30-35 mkw wynając to widzę minimum ze 2k i to gdzieś Białołęka i te tematy. Chyba trzeba poważnie pomyśleć, czy zamiast inwestować w działkę, to nie pójść w zakup mieszkania pod wynajem. 

Ostatnio miałem klienta który 8 mieszkań w Warszawie wynajmuje.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Hajd napisał:

@Reaper a tak przy okazji - planujecie w ogole wrocic na Wilno? Teraz od strony Zacisza zrobili ladne dojscie do stacji PKP, mialbym do Ciebie jakies 15-20 minut na piechote!

Zależy od tego czy zostajemy w Warszawie czy nie. Bo do tego samego mieszkania raczej nie wrócimy, ale kusi nas zakup większego na Wilnie właśnie :)

5 minut temu, tio napisał:

Ostatnio miałem klienta który 8 mieszkań w Warszawie wynajmuje.

Tylko z tego już żyje, czy to tylko część jego przychodu?

Odnośnik do komentarza

@Pulek no to skomplikowane :D. Opcja z działką i domem spoko, no ale to jednak koszt większy, a póki co jeszcze jakoś się mieścimy i na te najbliższe 5-6 lat jeszcze powinno być OK. A akurat za 7 lat kończy się nam kredyt, no i się pojawił taki pomysł, żeby teraz zainwestować w zakup mieszkania pod wynajem, ono sobie coś tam będzie zarabiać, a później można myśleć o działce. Też inna rzecz, że młodym może takie mieszkanie w jakiejś sensownej okolicy bardziej się przyda kiedyś, niż dom pod Warszawą. No jest nad czym pomyśleć :). 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...