Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, adamus napisał:

Na co zwracać uwagę przy oświetleniu blatu w kuchni (listy pod wiszącymi szafkami)? Chciałbym kupić zestaw do samodzielnego montażu ale nie wiem na co zwracać uwagę. Czy ktoś z Was robił samodzielnie takie oświetlenie lub wie jak do tego podejść?

Ja robiłem sam. Idziesz do Leroy Merlin, kupujesz kątownik aluminiowy do ledow w kształcie trójkąta z oslonka. Oczywiście o odpowiedniej długości. Do tego bierzesz ledy na taśmie (ja mam mocne, o zimnym tonie - ale to kwestia indywidualna). Do tego, na allegro, możesz kupić czujnik dotykowy, którym łączysz taśmę z ledami i kablem od zasilacza. Czujnik chowasz pod osłonka i nic nie widać - włączasz światło przez ruch ręka albo przejechanie palcem po czujniku. Żadnych chujowych włączników. Minus taki, że musisz ogarniać lutownice. Dużo roboty jednak nie ma a efekt jest świetny. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, lad napisał:

Wczoraj zagrałem pierwszy mecz w FIFĘ i o dziwo było całkiem spoko :D Wygrałem 4-2 i kolo zaliczył rage quita. Chyba znalazłem swój level, czyli najniższa liga.

 

Skład mam jakiś tam podstawowy bazujący na filmikach Dommanu.

moze sparing wieczorem?

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Scorpio napisał:

Ja robiłem sam. Idziesz do Leroy Merlin, kupujesz kątownik aluminiowy do ledow w kształcie trójkąta z oslonka. Oczywiście o odpowiedniej długości. Do tego bierzesz ledy na taśmie (ja mam mocne, o zimnym tonie - ale to kwestia indywidualna). Do tego, na allegro, możesz kupić czujnik dotykowy, którym łączysz taśmę z ledami i kablem od zasilacza. Czujnik chowasz pod osłonka i nic nie widać - włączasz światło przez ruch ręka albo przejechanie palcem po czujniku. Żadnych chujowych włączników. Minus taki, że musisz ogarniać lutownice. Dużo roboty jednak nie ma a efekt jest świetny. 

No to wydaje się proste. Masz jedną listwę, czy dwie? Jeśli dwie to czy maja niezależny włącznik?

Odnośnik do komentarza

Jesteście niewolnikami konsumpcjonizmu. ja mam wiekszy wuydatek do konca roku juz tylko niezbedny. zimowe opony. I własnie się zastanawiam czy kupować takie Nokiany https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d4-205-55-r16-91-t/162721501. Wydają się fajne,  wziąłem pod uwagę ten współczynnik hamowania, ale zastanawiam sie, czy przy mojej niezbyt częstej jeździe to nie kupić jakichś gorszych. Ale chyba nie ma co oszczędzać. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Mauro napisał:

Jesteście niewolnikami konsumpcjonizmu. ja mam wiekszy wuydatek do konca roku juz tylko niezbedny. zimowe opony. I własnie się zastanawiam czy kupować takie Nokiany https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d4-205-55-r16-91-t/162721501. Wydają się fajne,  wziąłem pod uwagę ten współczynnik hamowania, ale zastanawiam sie, czy przy mojej niezbyt częstej jeździe to nie kupić jakichś gorszych. Ale chyba nie ma co oszczędzać. 

Dokładnie te Nokiany kupiłem rok temu do swojego 308 i sprawdziły sie dobrze. Dały radę na mokrej nawierzchni, a jak był przez kilka dni większy śnieg to auto bez problemu wykopywało się z zaśnieżonego parkingu. Są też bardzo ciche.

Jak kupowałem to były jak widzę dokładnie w tej samej cenie.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, adamus napisał:

Na co zwracać uwagę przy oświetleniu blatu w kuchni (listy pod wiszącymi szafkami)? Chciałbym kupić zestaw do samodzielnego montażu ale nie wiem na co zwracać uwagę. Czy ktoś z Was robił samodzielnie takie oświetlenie lub wie jak do tego podejść?

do czego chcesz mocować?

Godzinę temu, T-m napisał:

@klinsmann piszący o Życie w pustym sklepie zawsze bawi :keke: 

życie, życie jest nowelom :pirate:

12 minut temu, Mauro napisał:

Jesteście niewolnikami konsumpcjonizmu. ja mam wiekszy wuydatek do konca roku juz tylko niezbedny. zimowe opony. I własnie się zastanawiam czy kupować takie Nokiany https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d4-205-55-r16-91-t/162721501. Wydają się fajne,  wziąłem pod uwagę ten współczynnik hamowania, ale zastanawiam sie, czy przy mojej niezbyt częstej jeździe to nie kupić jakichś gorszych. Ale chyba nie ma co oszczędzać. 

inwestuj w Nokiany, jak mało jeździsz to lepiej mieć lepsze ogumienie

5 minut temu, Kaczy napisał:

macie dużo różnych zabawek i bajerów w domu i ciekawi mnie jak dużo wydajecie na prąd, są chętni  odpowiedzieć? :D

 

ja wydaję 100zł/msc - to dużo, czy mało? :kekeke:

52 zł / miesiąc z lodówką side-by-side (trochę złopie prąda)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, klinsmann napisał:

jakaś blenda? na środku czy chcesz w narożniku? 

Na pewno muszą być w profilu z kloszem, łatwiej takie coś czyścić niż ledy bez osłonki. To czy na środku czy w narożniku jest jeszcze do ustalenia :D

Potrzebuje mieć 2 listwy ledowe podłączone do jednego źródła zasilania ale powinny być włączane niezależnie od siebie.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, adamus napisał:

Potrzebuje mieć 2 listwy ledowe podłączone do jednego źródła zasilania ale powinny być włączane niezależnie od siebie.

zrób jakies zdjecie  i w paincie narysuj co chcesz, bo tak to będziemy pisać i pisać 

 

generalnie prosty temat, @Scorpio pisał, że brał taśmę w LM, ja bym tam nawet zasilacza nie kupił... od jakiegoś czasu w zasadzie sam szrot albo marża z kosmosu, w dobie allegro smart... można poszukać innej alternatywy lub zajechać gdzieś lokalnie i zostawić pieniądze

 

ja do tej pory wysyłkowo kupowałem w kingled.pl (Kraków), włączniki bezprzewodowe to raczej jak Scorpio pisał, allegro. 

 

z rozdzieleniem włączników nie ma żadnego problemu, 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...