Skocz do zawartości

Marynia odrzuca 561 normików na Tinderze w poszukiwaniu CHADA


Reaper

Kogo kobiety szukają na Tinderze?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja w rozkroku. Bo chciałbym partię lewicową jeśli chodzi o światopogląd, przyrodę itp ale nie z nie tak opresyjnym fiskalizmem jaki w głowie ma nasza lewica. Z perspektywy czasu to najbardziej pewnie odpowiadałby mi Ruch Palikota, gdyby lider nie był takim wariatuńciem i gdyby - jak każda nowa formacja - nie przyciągał dziwnych ludzi.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie mam obecnie działalności.

5 minut temu, jmk napisał:

Na własnej działalności to długo się z socjalizmem gospodarczym przyjaźnił nie będziesz ;)

 

Poza tym, w programie Lewicy jest to:

 

Dzisiaj na preferencyjnych, proporcjonalnych warunkach mogą się rozliczać przedsiębiorcy, którzy w miesiącu nie osiągają przychodów wyższych niż 30-krotność minimalnego wynagrodzenia w roku. W tej chwili jest to przeciętnie 5250 zł miesięcznie.

 

Zniesiemy ten limit i wydłużymy czas na zgłaszanie rozliczania ZUS od przychodu. Dla mniejszych przedsiębiorców to oszczędność nawet 500 zł miesięcznie.

Każdy przedsiębiorca będzie mógł wybrać: ZUS proporcjonalny do przychodu lub kwota ryczałtowa. Niezależnie od wysokości przychodu będzie miał te dwie opcje" – czytamy w propozycji programowej.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, jmk napisał:

W obecnej Polsce obecne postulaty gospodarcze lewicy uważasz za sprzyjające małym przedsiębiorcom?

 

 

A które z nich nie sprzyjają?

 

Bo ja w programie Lewicy widzę np:

Zniesienie ryczałtowego ZUS-u.

Zniesiemy limity dla proporcjonalnej składki na ZUS. Przedsiębiorcy będą mogli dobrowolnie wybrać rozliczanie proporcjonalne do przychodu - tak jak w małym ZUS-ie - lub według starych zasad. Skorzystają na tym zwłaszcza mali przedsiębiorcy.

Firmy rozliczane przez internet.

Całą działalność rozliczymy przez Internet: od e-faktur po załatwienie sprawy zza swojego biurka lub w dowolnym urzędzie. Wstępna kontrola urzędu skarbowego będzie przeprowadzana online. Dopiero w przypadku wykrycia problemów drugi etap kontroli zostanie przeprowadzony w siedzibie kontrolowanego. Interpretacje podatkowe będą jednolite dla całego kraju..

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, jmk napisał:

Plus 100% za L4, plus wzrost płacy minimalnej,  zwiększone kompetencje PIP,  gwarantowana emerytura minimalna - to tylko te bezpośrednie, bo są jeszcze wydatki pośrednie, która poniosą wszyscy pracujący.

No i jaki to ma związek z prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej?

  • Lubię! 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Teraz, jmk napisał:

Nie mówiłeś ostatnio, że awansowałeś i masz kogoś pod sobą?

 

No mam, ale to nie ja ich zatrudniam, tylko firma. Ja tylko nadzoruję i spijam śmietankę :D 

 

Mógłbym przejść na działalność, ale księgowa się nie zgadza żebym łączył etat ze współpracą, więc nie widzi mi się wyskakiwać z 1400 zł co miesiąc. 

Odnośnik do komentarza

Ty @jmk to w ogóle jesteś pełen paradoksów. Kwestie światopoglądowe zostawmy, ale zmagasz się z polską służbą zdrowia, w pracy (obecnej, ale w przeszłości psioczyłeś mocno na rynek pracy dla osoby niepełnosprawnej o ile dobrze sobie przypominam) często miewasz problemy ze względu na swój stan zdrowia, walczyłeś o rentę i zapomogi, a jednocześnie popierasz opcję polityczną, która najchętniej zostawiłaby cię na pastwę rodziny albo jakichś fundacji, które utrzymywałaby się z datków ludzi o dobrym serduszku, co finalnie oznaczałoby pewnie w twoim przypadku śmierć albo bankructwo.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, lad napisał:

Ty @jmk to w ogóle jesteś pełen paradoksów. Kwestie światopoglądowe zostawmy, ale zmagasz się z polską służbą zdrowia, w pracy (obecnej, ale w przeszłości psioczyłeś mocno na rynek pracy dla osoby niepełnosprawnej o ile dobrze sobie przypominam) często miewasz problemy ze względu na swój stan zdrowia, walczyłeś o rentę i zapomogi, a jednocześnie popierasz opcję polityczną, która najchętniej zostawiłaby cię na pastwę rodziny albo jakichś fundacji, które utrzymywałaby się z datków ludzi o dobrym serduszku, co finalnie oznaczałoby pewnie w twoim przypadku śmierć albo bankructwo.

No przecież receptą Konfederacji na problem ze służbą zdrowia jest powszechny Luxmed i tego typu abonamenty, bo kosztują (teraz) zaledwie kilkadziesiąt złotych od osoby, więc jak się da ludziom wybór, to będą kosztować o wiele więcej.

A że kosztują tyle dlatego, że funkcjonują w totalnie innych od oczekiwanych przez Konfederację warunkach rynkowych, to już nikogo nie interesuje. Już widzę, jak znoszą państwową służbę zdrowia, wprowadzamy prywatny system i te abonamenty nadal kosztują te <100 zł ;) 

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...