Skocz do zawartości

Marynia odrzuca 561 normików na Tinderze w poszukiwaniu CHADA


Reaper

Kogo kobiety szukają na Tinderze?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

JPK wprowadzono dużą nowelizacją OP, którą uchwalono miesiąc przed wyborami - to zamyka dyskusję co do tego po czyjej stronie są zasługi związane z tym. Z tym i innymi narzędziami wprowadzanymi przez PO, a rozwijanymi przez PiS (still o żarówce mówi się, że wynalazł ją Edison Tesla, a nie Osram, który jedynie ją rozwinął i spił śmietankę, do tego piję).

JPK/SAF-T to rozwiązanie wprowadzone pierwszy raz w 2008 roku w Portugalii i wprowadzane szeroko od 2013 czy 2014 w Europie, to zamyka dyskusję w temacie "czemu PO tego nie wprowadziło przez 7 lat rządów".

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, jmk napisał:

@tio
Byłem dziś u adwokata, żeby spojrzał na moją sprawę i czy będzie mnie reprezentował na rozprawie w październiku i powiedział, że oprócz tego, że ZUS mimo chujowych i niezrozumiałych pism to ma rację i prędzej czy później będę musiał im zapłacić te 10 kafli. I adwokat w sądzie nie ma sensu.

priv

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, dziki_ryj_ napisał:

PO jak zawsze miało pomysł tylko zapewne zapomniało wprowadzić:)jak rozumiem argumenty gacka mimo innych poglądów to nasz brudasek to pelikan rodem z soku buraka czy innego trollingu

 

44 minuty temu, tio napisał:

Jestem ostatnim do chwalenia PiS ale twierdzenie, że zmniejszenie luki w VAT jest efektem realizacji pomysłów PO jest jakimś wyższym poziomem abstrakcji. Jeżeli ten rząd ma jakieś sukcesy to jest nim właśnie zmniejszenie luki w VAT. Widzę to choćby w swojej praktyce, gdzie przed 2015 r. na porządku dziennym byli klienci z pomysłami na karuzele VATowskie. Teraz się bardziej tego boją. Ma to oczywiście negatywne strony - przedłużanie należnych zwrotów VAT i nagminne kontrole tychże zwrotów.

I jeśli tylko pliki jpk są odpowiedzialne za zmniejszenie luki VAT to po jaką cholerę PO czekało z tym genialnym w swej prostocie pomysłem 8 lat by tuż przed końcem kadencji podrzucić go PiSowi?

Narzędzi służącym zmniejszaniu luki jest więcej i wkrótce czekają nas kolejne (biała księga, płatności na rachunek zgłoszony do US, split payment).

Niestety poziom ustawodawstwa PISowskiego jest żałośnie beznadziejny: wychodzą ustawy z błędami, które próbuje się naprawiać rozporządzeniami, w efekcie tylko potęguje się rozpieprz. 

 

 

No kaman. Luka Vatowska spada w całej Unii, ja rozumiem, gdyby Polska była zieloną wyspą w likwidowaniu tej luki....ale nie jest. Nie jest też zieloną wyspą w tym całym wzroście światowym. Trafiło się ślepej kurze ziarno. Tak samo jak i nie wiemy jak duża była tak na prawdę luka no i nadal nie jest ona zlikwidowana. Ale 200-250 miliardów działa na każdego. 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Gacek napisał:

JPK wprowadzono dużą nowelizacją OP, którą uchwalono miesiąc przed wyborami - to zamyka dyskusję co do tego po czyjej stronie są zasługi związane z tym. Z tym i innymi narzędziami wprowadzanymi przez PO, a rozwijanymi przez PiS (still o żarówce mówi się, że wynalazł ją Edison Tesla, a nie Osram, który jedynie ją rozwinął i spił śmietankę, do tego piję).

JPK/SAF-T to rozwiązanie wprowadzone pierwszy raz w 2008 roku w Portugalii i wprowadzane szeroko od 2013 czy 2014 w Europie, to zamyka dyskusję w temacie "czemu PO tego nie wprowadziło przez 7 lat rządów".

Cytowanie wikipedii w dyskusji o prawie? Brawo panie radco.

Ale jeśli już to robisz to przynajmniej nie pomijaj niewygodnych dla swojej tezy faktów - obowiązek przekazywania plików jpk wprowadzony został ustawą z 13.05.2016 r. 

I owszem - wielce prawdopodobne jest, że gdyby w 2015 r. wygrało PO to jpk zostałyby wprowadzone, być może z lepszym skutkiem. Prawda jest jednak taka, że jpk nie zostały wymyślone ani przez PO ani przez PIS bo OECD opracowała tę koncepcję już w 2005 r. 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, tio napisał:

Jestem ostatnim do chwalenia PiS ale twierdzenie, że zmniejszenie luki w VAT jest efektem realizacji pomysłów PO jest jakimś wyższym poziomem abstrakcji. Jeżeli ten rząd ma jakieś sukcesy to jest nim właśnie zmniejszenie luki w VAT. Widzę to choćby w swojej praktyce, gdzie przed 2015 r. na porządku dziennym byli klienci z pomysłami na karuzele VATowskie. Teraz się bardziej tego boją. Ma to oczywiście negatywne strony - przedłużanie należnych zwrotów VAT i nagminne kontrole tychże zwrotów.

I jeśli tylko pliki jpk są odpowiedzialne za zmniejszenie luki VAT to po jaką cholerę PO czekało z tym genialnym w swej prostocie pomysłem 8 lat by tuż przed końcem kadencji podrzucić go PiSowi?

Narzędzi służącym zmniejszaniu luki jest więcej i wkrótce czekają nas kolejne (biała księga, płatności na rachunek zgłoszony do US, split payment).

Niestety poziom ustawodawstwa PISowskiego jest żałośnie beznadziejny: wychodzą ustawy z błędami, które próbuje się naprawiać rozporządzeniami, w efekcie tylko potęguje się rozpieprz. 

 

 

Mnie osobiście rządy PO kojarzyły się trochę (podkreślam, trochę) z trzymaniem bardziej z przedsiębiorcami, więc nie na rękę byłoby im uszczelnianie VATu ;) a PiS z kolei bardziej kojarzy mi się jako ten trzymający z szarym obywatelem (vide 500+, oczywiście mówię o dużym uproszczeniu). A że na 500+ hajs potrzebny to i za VAT się wzięli :)

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, schizzm said:

Jaram się samym faktem, że w ogóle wychodzi ;). Z samego trailera to trochę za dużo strzelania, ale to się lepiej sprzedaje, to może dlatego na tym się skupili w zajawce (tak sobie tłumacz...) :P 

Jak wyjdzie coś w klimacie Dead Space to wchodzę w to bez wahania.

Odnośnik do komentarza

Jak ja lubię jak ludzie pytają na fb, hejka kochani, powiedzcie mi gdzie najlepiej przespać się w Bangkoku, gdzie zjeść w Dubaju. Wcale się nie chwale że tam jadę, tylko tak piszę bo nie umiem wejść na booking.com.

A później wielcy podróżnicy piszą no ja jadłem tam i tam, ja spałem tutaj i tutaj, też się wcale nie chwale ale byłem 3 dni tam i po prostu znam miasto na wylot.

 

Wiem, wychodzi ze mnie Polak robak. 

  • Lubię! 3
  • Haha 1
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza

Tanie loty zniszczyły podróżowanie :D

Teraz każdy jest wielki podróżnik. 

Ja na przykład szanuję jednego ziomka którego znam, bo przejechał kawał Azji pd wsch na longboardzie. I to jest coś. 

A tak jeden z drugim pojedzie na tydzień gdzieś i poleca miejscówki, lokale itp jakby pół życia tam spędził.

Albo na tinderze, kurwa 90% lasek - zainteresowania: podróże. I fotki krajobrazów albo miast gdzie widać ćwierć jej twarzy lub sylwetki. No kurwa, jakbym chciał oglądać widoczki to bym włączył National Geographic. 

  • Lubię! 3
  • Haha 4
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...