Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa swój 557 finał Ligi Mistrzów


lad

Za kim jesteś w finale?  

57 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, od dzisiaj nie będzie niższego VAT na e-booki

1 czerwca 2019 Autor: Robert Drózd. Tematy: AktualnościPodatkiVAT. Komentarze (14) »
vat-ustawa-marzec-2019-600x260.png
Artykuł krótki i smutny, ale uznałem, że trzeba go napisać, aby przeciąć spekulacje. 
Na początku marca cieszyliśmy się, że rząd przyjął projekt nowej ustawy o stawkach VAT, która miała zmienić m.in. stawki na e-booki i e-prasę. Wreszcie zrównać podatek na książki elektroniczne i papierowe. Zmiany miały nastąpić 1 czerwca 2019.
Niestety, gdy w połowie marca projekt miał trafić do Sejmu, rząd go wycofał, ze względu na protesty producentów soków i nektarów.
No i od tego czasu słuch o projekcie zaginął. Wisi sobie na stronach Sejmu pod numerem 3255, ale nie ma informacji o jakichkolwiek działaniach.
Sytuacja jest dla mnie jasna: mamy rok wyborczy, nie jest wygodnie rozmawiać o podwyżkach podatków (bo ta ustawa miała też część stawek podnosić), tak więc projekt trafił do sejmowej „zamrażarki” i pozostanie tam zapewne do jesieni. Oczywiście jesienią rząd będzie musiał ponownie skierować ten projekt do prac.
Tak czy inaczej, sądzę, że obniżenie stawek VAT na e-booki opóźni się co najmniej do roku 2020.
Jest to bardzo smutne, że różne kwestie polityczne – i to niezwiązane z e-bookami – wstrzymują zmianę, która mogła bardzo pomóc rynkowi książki elektronicznej.
Dodajmy, że niepewność związana z ustawą denerwująca jest szczególnie dla wydawców i księgarni, setek firm, które przecież muszą się przygotować na nowe stawki.
No, ale czekaliśmy przez ostatnie 10 lat, poczekamy jeszcze z rok czy dwa. Kiedyś być może wreszcie ta epopeja dobiegnie końca.
 
https://swiatczytnikow.pl/nie-od-dzisiaj-nie-bedzie-nizszego-vat-na-e-booki/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+SwiatCzytnikow+(Świat+Czytników)

 
Chomik się cieszy.
Odnośnik do komentarza

No i chuj, moja pierwsza gra w Three Kingdoms zakończyła się fiaskiem. Niestety tak się ułożyła gra, że moje królestwo jest pomiędzy dwoma innymi królestwami i oba mi wypowiedziały wojnę niemal równocześnie. Niestety nie da się toczyć wojny na dwa fronty. Nie ukrywam, że postępowanie AI w chuj logiczne, ale wkurwiłem się niemiłosiernie, bo nie mam jak się przed tym obronić i 200 kolejek do śmieci.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, beeres napisał:

Na dzień dobry mam też pytanie do @Reaper lub @kolek23, macie jeszcze namiar na te na słuchawki, które testowaliście?

Mówisz o tej chińszczyźnie, co tutaj polecałem? Chyba za 3 dni ruszają z kolejną kampanię trzeciej wersji: https://www.indiegogo.com/projects/pamu-slide-born-for-music-never-fall-out/coming_soon?fbclid=IwAR1R6UYKKUNTxaQd9pq0xyNBz9ffSCHdzYEMNpsq1v4Z-kI68BkMlAtO_TU

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy to taki jednostkowy przypadek (czy po prostu jestem chujowym menedżerem), ale pierwszy raz w FM mam tak, że w dalszych sezonach nie mam totalnego samograja. Przegrałem finał Pucharu Ligi, odpadłem w 6 rundzie Pucharu Anglii, a w lidze jestem za Man United.

 

Nie mam nic do stracenia, więc otwieram zaporę i spróbuję zagrać mega ofensywnie. Let the fun begin :D 

Odnośnik do komentarza

Sprzedaję sporo gier na PS4 i część osób mi się zgłasza z prośbą o wysyłkę za pobraniem - nie mam z tym żadnych doświadczeń, a widziałem, że w większości ogłoszeń sprzedający zastrzegają, że nie chcą tego robić. Koleżkowie, gdzie w tej metodzie ryzyko poza tym, że ktoś musiałby iść na pocztę nadać paczkę i odebrać później hajs, zamiast jak człowiek tylko wyjść na ulicę i przekazać chętnemu kupcowi grę?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Gacek napisał:

Sprzedaję sporo gier na PS4 i część osób mi się zgłasza z prośbą o wysyłkę za pobraniem - nie mam z tym żadnych doświadczeń, a widziałem, że w większości ogłoszeń sprzedający zastrzegają, że nie chcą tego robić. Koleżkowie, gdzie w tej metodzie ryzyko poza tym, że ktoś musiałby iść na pocztę nadać paczkę i odebrać później hajs, zamiast jak człowiek tylko wyjść na ulicę i przekazać chętnemu kupcowi grę?

 

No ktoś może np. nie odebrać, bo się rozmyślił. 

Odnośnik do komentarza

To jest dość oczywiste, ale akurat rozważam tę opcję przy dwóch grach na które totalnie nie ma chętnych w sieci,  więc jak się rozmyśli to przeżyję ;) zastanawiałem się jednak czy jest szansa na przewał i stratę gier przy tym, skoro tyle osób się tego boi.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Counter napisał:

Graty, zazdraszczam bardzo takiego wyjazdu, mi się marzy przejechać szlak Orlich Gniazd w urlop. :-k 

No i pojechałem :D Może nie na cały, ale punktem startowym był Złoty Potok (nigdy tam nie byłem, a chciałem obczaić bo ludzie chwalą). Objechałem czysto rekreacyjnie Mirów, Bobolice i okolice (hehe nie czuje że rymuje). Zajebista miejscówka do treningu, tyle przewyższeń o różnym charakterze nigdzie nie widziałem <3 Bankowo będę tam jeździł, gdyż blisko od domu, a trasy są niesamowite. 

61567341_2547559375274923_61737534176855

  • Lubię! 9
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
To jest dość oczywiste, ale akurat rozważam tę opcję przy dwóch grach na które totalnie nie ma chętnych w sieci,  więc jak się rozmyśli to przeżyję zastanawiałem się jednak czy jest szansa na przewał i stratę gier przy tym, skoro tyle osób się tego boi.
Tylko możesz wtopić koszt wysyłki (nie wiem czy zwrot do adresata też nie jakoś płatny dodatkowo) i kwestia czekania na przelew z poczty.
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Czwarty dzień i póki co najtrudniejszy. 31 stopni w cieniu a pewnie ponad 90 procent drogi w pełnym sloncu. Do tego złapałem gumę a mój serwisant to partacz i teraz mi tylne koło zarzuca. Mam nadzieję że jutro jakiś sklep znajdę...

 

Za to wjechałem w przelom Renu i widoczkowo jest super. Niecałe 6 godzin i 110km

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@wwosik, albo coś przeoczyłem, albo... co Ty wyczyniasz? :) to jakiś głębszy plan? skąd jedziesz, i gdzie chcesz dojechać? :)

 

ps. świetnie się czuje po wczorajszym wieczorze, choć wróciłem do domu po 24 godzinach :kekeke: jednak wódka z ziemniaków i popijanie wodą wyszło na dobre!

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Pulek napisał:

@wwosik, albo coś przeoczyłem, albo... co Ty wyczyniasz? :) to jakiś głębszy plan? skąd jedziesz, i gdzie chcesz dojechać? :)

 

ps. świetnie się czuje po wczorajszym wieczorze, choć wróciłem do domu po 24 godzinach :kekeke: jednak wódka z ziemniaków i popijanie wodą wyszło na dobre!

Ciekawe co by było gdybyś pił wodę z ziemniaków a popijał wódka ;)

 

Żona z dziećmi nad morze pojechała, a ja na rower. Poleciałem z rowerem do Bazylei i chce dojechać wzdłuż Renu jakoś do Kolonii albo Düsseldorfu, więc zostało mi jeszcze półtora dnia.

 

Chciałem zobaczyć na co mnie stać w dłuższej jeździe rowerem, a w Polsce trochę brakuje takich dalekobieznych tras dla rowerów - w sensie duzo trzeba by jeździć drogami zwykłymi, co bywa zdeczka niebezpieczne. A tutaj są po prostu kilometry tras.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, wwosik napisał:

Ciekawe co by było gdybyś pił wodę z ziemniaków a popijał wódka ;)

 

Żona z dziećmi nad morze pojechała, a ja na rower. Poleciałem z rowerem do Bazylei i chce dojechać wzdłuż Renu jakoś do Kolonii albo Düsseldorfu, więc zostało mi jeszcze półtora dnia.

 

Chciałem zobaczyć na co mnie stać w dłuższej jeździe rowerem, a w Polsce trochę brakuje takich dalekobieznych tras dla rowerów - w sensie duzo trzeba by jeździć drogami zwykłymi, co bywa zdeczka niebezpieczne. A tutaj są po prostu kilometry tras.

Doskonale! Jak widoki? Fajnie? Skąd wziąłeś inspirację do trasy? W sensie miałeś wcześniej przygotowaną trasę, sprawdzoną? 

 

Zainspirowałeś mnie maskymalnie, i myślę, że lada moment gdzieś się wybiorę z żoną w dłuższą trasę rowerem. Albo gdzieś w Polsce, albo zagranicą. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...