Skocz do zawartości

Marynia podczas Majówki wychyla 556 butli z kumplami z forum


lad

Ulubione zajęcie Maryni to:  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pisanie maili po polsku to dla mnie czasem droga przez mękę. Po angielsku piszę "Dear Marcin" w sytuacji bardziej formalnej, albo "Hi Marcin", albo "Dear Mr/Ms Kowalski" super formalnie.

 

Po niemiecku. super formalnie jest "Sehr gehrte(r) Herr/Frau Kowalski", formalnie "Liebe(r) Herr/Frau Kowalski", nieformalnie "Hi Marcin", albo "Lieber Marcin".

 

Po polsku "Drogi Marcinie" (koniecznie wołacz!)  daje chyba radę w sytuacji półformalnej, "Cześć Marcin". Do nowej osoby pisałbym "Szanowny Panie Marcinie", a gdy nie znam imienia: "Szanowni Państwo".

 

"dzień dobry", "witam" nie brzmią mi dobrze. Inna sprawa, że zwyczaj amerykańskich firm mi jednak uwiera, gdy piszą do mnie usługodawcy po polsku "Witaj Wojciech" albo "Cześć Wojciech". Bruderszaftu nie piłem. Najwyraźniej jednak się starzeję :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, schizzm napisał:

No witam ;)

 

praca przetrwana, siłownia zaliczona, można piwko strzelić. 

A problemow z rozpoczęciem maili po polsku nie widzę, tylko u nas jakieś dziwne odczucia są że coś brzmi za formalnie itp., a tak nie jest :)

Może to po prostu brak praktyki :)

 

No i ewidentnie wiele firm B2C robi to źle.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, schizzm napisał:

Trochę zazdro, zawsze chciałem to robić, skład książek :wub:

 

Wbrew pozorom to jest dość proste. Jak masz podstawy "zabawy z tekstem", rozumiesz składnie, etc. i nie jesteś osobą typu "copy/paste" to po 2/3 składach pod okiem starych wyg, kilkunastu korektach i kilkunastu kłótniach później zaczynasz robić rzeczy na takim automacie, że jak dostajesz nawet przygotowany tekst to bez problemu wyłapujesz co zostało pominięte. No i klucz, to zrobić sobie dobry layout, zaplanować co będziesz miał (tekst, punktowanie, numerowanie, etc.) zbudować pod to style i potem lecisz :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...