Skocz do zawartości

Marynia podżega 555 grup zawodowych do palenia opon w stolicy


lad

Kto jeszcze powinien zacząć strajkować w Warszawie?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gabe napisał:

Co do blackface - my nie widzimy w tym większego problemu, bo nie mamy ku temu historyczno-kulturalno-socjoligicznych uwarunkowań. W przeciwieństwie do USA, skąd jest Twitch.

W Stanach "malowanie się na Murzyna" to słaby pomysł bo nawiązuje do Jima Crow, rasistowskiego przedstawienia ludności afroamerykańskiej w wykonaniu białego aktora pomalowanego na czarno. Nawet jeśli jakiś cosplayer nie chciał źle i robił to bez całej rasistowskiej otoczki oryginału, to jego działanie może być oceniane negatywnie.

Odnośnik do komentarza

A tak kompletnie z drugiej strony podrzucam ciekawostkę do tematu - tak świętuje się Mikołajki (czy jakoś tak w tym okresie) w Holandii. Nawet u mnie po szkole w Norwegii nauczyciele holenderscy biegali po szkole pomalowani na czarno i w tych przebraniach ;) Oczywiście nic to nie wnosi do dyskusji, więc proszę nie interpretować tego w ten sposób.

 

sinterklaas.png

Odnośnik do komentarza
Teraz, Gabe napisał:

Mnie zadziwia jak z jednej strony Polacy krytykują ograniczenia suwerenności Polski np przez UE, po czym bez mrugnięcia okiem przechodzą do robienia porządku we Francji :-k 

Albo błyskawiczne przejścia od "poczucia odpowiedzialności" za Europę do zaściankowego nacjonalizmu :) 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Reaper napisał:

A tak kompletnie z drugiej strony podrzucam ciekawostkę do tematu - tak świętuje się Mikołajki (czy jakoś tak w tym okresie) w Holandii. Nawet u mnie po szkole w Norwegii nauczyciele holenderscy biegali po szkole pomalowani na czarno i w tych przebraniach ;) Oczywiście nic to nie wnosi do dyskusji, więc proszę nie interpretować tego w ten sposób.

 

sinterklaas.png

No to dojebałeś trochę, bo przy okazji ostatniego Zwarte Piet były srogie zamieszki w Amsterdamie przeciwko rasistowskiemu wydźwiękowi tych obchodów :)

  • Lubię! 1
  • Haha 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Misiek napisał:

Moje życie towarzyskie praktycznie nie istnieje... Staram wcześniej zbierać się do pracy, żeby po ostatnim spotkaniu po 16 wychodzić i czas sie robi.

powiem CI tak... kupno mieszkania na osiedlu otwiera nowe perspektywy... ile jest kobiet, co nie moga śrubki dokręcić to głowa mała :D a żebyś widział ile jeszcze w tym gimnastyki z ich strony jak wjeżdzasz do takiego lokalu jak rycerz na białym koniu, nie zwlekaj!

  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...