Skocz do zawartości

Marynia proponuje 553+ na każde dziecko w duchowej adopcji


Feanor

By to przebić, konkurenci muszą obiecać:  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Niech będzie :) Sunderland A.F.C. :)

 

Chyba pierwszy raz jestem tak bardzo usatysfakcjonowany wynikiem. Zazwyczaj jak już wygrywałem w FM18, to oprócz niezłego pomysłu na granie miałem dużą przewagę w budowaniu składu. Zbieram zazwyczaj topowy talent, bardzo rzadko w wygrywających ekipach mam więcej niż 1-2 graczy z umiejętnościami poniżej 3.5 gwiazdki. Tym razem zaskoczył mnie już poprzedni sezon, w którym zająłem 2 miejsce składem, który był zbudowany by walczyć o Ligę Europy :D Piłkarzy zebrałem średnich, ale w trakcie roku zmodyfikowałem obie podstawowe taktyki, stworzyłem trzecią i czuję, że wygrałem głównie dzięki temu :)

 

W lato planowałem dodać głębię do składu, wzmocnić 1 czy 2 pozycje w pierwszym składzie oraz pozbyć się kilku graczy z czasów Championship, którzy nie gwarantowali odpowiedniego poziomu. Kluczem miała być obrona. Nigdy nie umiałem ustawić odpowiednio dobrej defensywy, zazwyczaj wygrywałem strzelając więcej bramek, a czyste konta pojawiały się okazjonalne, a ligę wygrywałem dopiero, gdy miałem najlepszych stoperów w lidze. Tym razem składanie obrony wyglądało ciut inaczej... Najpierw za darmo pozyskałem Otamendiego, który w wieku 34 lat nadal miał być lepszy, niż moi stoperzy. Po przyjściu do klubu zaczął szybko tracić atrybuty fizyczne, także musiałem poszukać kolejnego zawodnika. Najpierw pozyskałem 19 letniego Serba, ale ten.. nie dostał pozwolenia na pracę. W zawiązku z tym moją opoką miał zostać.. Phil Jones. Spędzający masę czasu w gabinetach lekarskich, 31 letni, w każdej karierze dostępny za drobne Phil Jones, który zawsze był za słaby na granie w moich klubach tym razem miał stanowić o sile obrony. Na lewą stronę przyszedł Alex Grimaldo, który był najlepszą dostępną opcją, więc przynajmniej tutaj obeszło się bez dramatów. Ostatecznie w obronie podstawowy skład stanowili 20 letni Tom Corley, regen wypożyczony z Man Utd., po prawej stronie, Alex Grimaldo po lewej i Phil Jones z Juanem Foythem na środku. W bramce? Wychowanek. Reprezentant Anglii. Najdrożej sprzedany zawodnik w historii klubu, oraz.. najdrożej pozyskany zawodnik w historii klubu. Jordan Pickford.

 

Środek pomocy również oparty była na.. średniakach. Grałem w trzech ustawieniach. 2xDMC w rolach DM-RMP w taktyce defensywnej, DMC-MC w rolach RGA-CM(A) w ofensywnej, oraz DMC-2xMC w rolach RGA, CM(A), AP(A) w taktyce służącej do gonienia wyniku. Wykonawcy? Jonathan Gonzalez, czyli moja tania wersja N'Golo Kante. Frenkie de Jong, który jest zdecydowane zbyt słaby w FM18, u mnie był rezerwowym rozgrywającym. Ruben Neves, człowiek orkiestra, który zagrał w każdej roli. No i moi CM(A) - Carles Alena i Oliver Ntcham. Oprócz Nevesa żaden z nich nie powinien być częścią wygrywającej ekipy, wszyscy indywidualnie byli średniakami, ale genialnie pasowali do swoich ról w mojej taktyce :)

 

Żadnych zastrzeżeń nie miałem za to do moich skrzydłowych. W podstawowym składzie biegało dwóch nastoletnich wunderkidów. Pozyskany z Sparty Praga za 2.5mln€ Milan Kovar, oraz mój najlepszy wychowanek w historii mojego grania w FM'a Musa Abdullahi - https://i.imgur.com/xrDmwrk.png 

 

Atak to powrót do średniaków :) James Wilson, zazwyczaj balansujący na krawędzi Premier League, oraz utalentowani, ale w tej karierze jakoś słabo rozwinięci Patrick Cutrone i Fiete Arp. W każdej poprzedniej karierze potrzebowałem przynajmniej jednego topowego napastnika, żeby regularnie strzelać bramki. W tej drużynie gole rozłożyły się na wszystkich. Napastnicy - 25, 16, 8. Skrzydłowi - 9, 7, 6, 4. Środkowi pomocnicy - 11, 8, 5, 4.

 

Jak już wspomniałem graliśmy trzema ustawieniami. Defensywnym 4-4-2 z 2x DMC w środku. W tym ustawieniu zespół cofał się dosyć głęboko, pozwalał rozgrywać rywalowi, a po odbiorze piłki posyłał ją do napastników, którzy mogli próbować rozegrać akcję we dwoje, albo poczekać na piorunująco włączających się skrzydłowych. Największymi usprawnieniem w tej taktyce była zmiana roli jednego DMC z RGA na RMP, dzięki czemu przestali się dublować w obronie, oraz zmiana nastawienia na Control, dzięki czemu wzrosła intensywność, zaczęliśmy grać szerzej i szybciej kontrować. Ofensywne 4-4-2, z registą ustawionym na DMC i agresywnie wbiegającym w pole karne MC. W tej taktyce dużo graliśmy piłką, w stylu klasycznego 4-4-2. Boczni obrońcy grali bardzo wysoko w ataku, więc tworzyły się okazję do obiegania bocznych pomocników i szukania dośrodkowań z pod linii, boczni pomocnicy chętnie schodzili do środka, w tam RGA mógł wybierać między nimi, a wbiegającym w pole karne CM, czy schodzącym niżej F9. Usprawnienia - zmniejszenie ilości poleceń drużynowych. Wyleciało m. in. granie po ziemi i rozgrywanie piłki bokami. Po co, skoro w środku też miałem multum opcji do stwarzania sobie przewagi?

 

No i największe usprawnienie, które odmieniło moją drużynę. Wprowadzenie trzeciego ustawienia. 4-3-3, z bardzo ofensywnie ustawionymi FB, RGA na DMC, dwoma grającymi do przodu MC i wchodzącymi w ople karne IF z przodu. Graliśmy bardzo szybko i agresywne. Próbowaliśmy jak najszybciej odebrać piłkę zagęszczając środek pola i potem jak piorunem przenieść ją pod bramkę rywala, zarazem posyłając dużą ilość graczy w pole karne i używając F9 do wyciągnięcia z niego przynajmniej jednego stopera. Aż ciężko mi policzyć ile razy udało się odwrócić losy spotkania dzięki przejściu na tą taktykę. Przykładem niech będzie mecz z przedostatniej kolejki z będącym na 3 miejscu Tottenhamem - https://i.imgur.com/eJP3AEI.png

 

Ladies and gentlemen - your Premier League Champions - Sunderland A.F.C. :)

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, jmk napisał:

Ja dziś od rana na budowie trochę pomagałem trochę oglądałem :D

Murowałeś? Cegły na taczce woziłeś? Gorzką rzołądkową piłeś? Powiedziałeś chociaż raz "dzień dobry panie kierowniku"?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, lad napisał:

Ale ten nowy PROBL3M dobry jest.

Bez jaj, te podspiewywanki Oskara to bieda jakich malo :D Ich najslabszy projekt IMO, niestety. Chociaz ja w ogole uwazam ze Steez wyprzedza muzycznie Oskara o mile i byloby fajnie, gdyby przebil sie do "wlasciwego" mainstreamu, sprobowal swoich sil w popie np.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, kuab napisał:

Bez jaj, te podspiewywanki Oskara to bieda jakich malo :D Ich najslabszy projekt IMO, niestety. Chociaz ja w ogole uwazam ze Steez wyprzedza muzycznie Oskara o mile i byloby fajnie, gdyby przebil sie do "wlasciwego" mainstreamu, sprobowal swoich sil w popie np.

Nie wiem, mnie się podoba ta płyta bardziej od poprzednich.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Makk napisał:

Murowałeś? Cegły na taczce woziłeś? Gorzką rzołądkową piłeś? Powiedziałeś chociaż raz "dzień dobry panie kierowniku"?

 

Do mnie mówią dzień dobry panie inwestorze ;)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, jmk napisał:
1 godzinę temu, Makk napisał:

Murowałeś? Cegły na taczce woziłeś? Gorzką rzołądkową piłeś? Powiedziałeś chociaż raz "dzień dobry panie kierowniku"?

 

Do mnie mówią dzień dobry panie inwestorze ;)

Ale Ty nie mówiłes, więc nie pomagałeś na budowie :kekeke: 

 

Co działaliście dziś? 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...