Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa 552 sezon w FM


lad

A czy ty nadal grasz w FM?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą dawno nie pisałem o wspaniałym RimWorld. Zatem

 

<Rimworld najlepszą grą!!!111oneoneone>

 

Kolonia rozwija się tak dobrze z dwoma elektrowniami atomowymi (generatory włączam na zmianę, gdy chcę z generatora alpha wyjąć, lub włożyć do niego paliwo). Nie mam nawet w połowie zapełnionego, a w nocy, bez wiatru sama energia atomowa zapewnia sporą przebitkę (zużycie 30 mWh, produkuje około 35 mWh). Dzięki temu też opracowałem w końcu railguna i system ostrzegania przed atakami (nie wiem jak ma działać, ale nie działa).. Działo railgun potrafi prowadzić też ostrzał artyleryjski co sprawdziłem.. ale o tym później.

 

Zacznę od więźniów. W końcu dorobiłem się 10 niewolników. Zdrowi, nakarmieni, w baraku, który jest lepszym standardem niż jakakolwiek moja poprzednia kolonia zapewniała mieszkańcom. Owszem raz na jakiś czas muszą wypatroszyć do 5 ludzi, a następnie z tego mięsa przygotować papkę dla zwierząt i namiot z zebranej skóry. Poza tym jednak pracują w rolnictwie, kamieniołomie i przerabianiu kamieni na cegły. Ah no i przetapiają niskiej jakości broń na stal.

Do tego nawet przestałem pożyczać ich organy. Ba pirackie, drewniane nogi zamieniłem na protezy, ucięte ręce również nimi zastąpiłem. Każdy dostał przynajmniej dobrej jakości szaty więc nie lata już z gołą dupą, a rozbudowane więzienie w pełni broni ich przed plagą robali.

W zamian te mendy postaowiły zrobić prison brejka. Dorwal isię do 4 metalowych pał, które mieli przetopić i ruszyli na drzwi. 4 z 10 zmarło w pierwszych 5 sekundach, reszta dobiegła pod plastalowe drzwi, których nie sforsowali. Wyposażyłem więc paladyna i bladedancera w obuchy i posłałem do bitki. W 2 minuty polamali im ręce i nogi zabijając ledwie 1 więźnia więcej.

Przechodzimy do faktu, że byłem o 5 roboli w plecy i do tego obecna 5 leżała unieruchomiona w łóżkach. Uznałem, że czas dokonać pierwszego rajdu na bazę piratów w karierze. Ruszyło 5 droidów bojowych, Elly bladedancer, Bryn paladyn, Addie snajper i Moon elektro mag. Ląowaliśmy dwoma transportami, pierwszy wylądował na krawędzi z droidami, drugi już sterowany w efekcie manualnie po drugiej stronie. Postanowiłem zobaczyć jak działa ostrzał artyleryjski. Railgun sieknął w sam środek wioski mordując 4 piratów i 2 wargi. Zaczęła się bitwa, którą wygrywaliśmy, Elly i Bryn obezwładnili już 3 osoby, a reszta wyrzynała każdego kto podszedł za blisko. Niestety zapomniałem o railgunie. Strzelił znowu i tym razem niecelnie. W sam środek moich droidów. Zniszczył 4 z 5, a ostatni był unieruchomiony. Ups. Mając ledwie trójkę zdolnych do walki ludzi zarządzilem taktyczny odwrót obecując sobie, że nie użyję już więcej tego działa w ten sposób. Zawsze to 3 roboli za ledwie 5 bezdusznych maszyn... dobra do bani ta wymiana.

 

Zaczęliśmy przebudowywać mury kolonii, celem ładniejszego wyglądu i usprawnienia obrony, zmniejszając ewentualne koszty napraw. Jednocześnie zastanawiałem się skąd wziąć dodatkowych przymusowych robotników i jak ich rozdzielić, aby nie buntowali się ponownie. Rozsądne byłoby zrobienie osobnych cel, ale plan został przerwany... inwazją mechanoidów, które swoimi transport podami wparowały w sam środek więzienia. Rozbudowanie go sprawiło, że wyszło poza jaskinię i tym fragmentem wpadły te stalowe bestie i z 8 jeszcze nieużywalnych więźniów zrobiły papkę. Przeżył tylko chyba nieśmiertelny Aligator, będący jeńcem Shithole już 4 lata. Uznałem, że mając takie szczęście nie zasługuje na bycie niewolnikiem, więc wyleczyłem go, jego zniszczone prawe ucho zastąpiłem implantem i wypuściłem. Przez lata jego frakcja została sojusznikiem, zatem nie sądziłem, że wróci.

 

Wrócił po miesiącu, ale jako członek karawany... sprzedającej niewolników :keke: 

 

</Rimworld najlepszą grą!!!111oneoneone>

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, wojt3k napisał:


Po pierwsze primo jestem niewybieralny - nikt na mnie by niezaglosował. Po drugie to jestem za głupi żeby wpaść na taką intrygę. A po trzecie to ja tylko chciałem być fajny i jak zawsze nie wyszłoemoji53.png

 

Czyli włamywaczem jest Keitu Flintu.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

A skoro już przy grach jesteśmy, to ja polecę nową część Larrego. Po serii idiotycznych zręcznościówek wreszcie powrót do korzeni i klasycznego point&clicka, dużo poczucia humoru balansującego na granicy dobrego smaku i również satyra na temat współczesności i beka z wyznawców Apple`a i hipsterów. Gra się też przyjemnie, nie ma utykania na wiele dni przy jakimś zupełnie nielogicznym zadaniu, czy połączeniu przedmiotów. Jak ktoś lubi point&clicki to zagrać powinien, zwłaszcza że wyboru wielkiego obecnie nie ma w tym gatunku gier.  

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, jmk napisał:

 

Jeszcze takie pytanie: grasz dalej w Valladolid czy spękałeś? ;)

 

Gram, zacząłem już nawet sezon w 2 lidze, ale zacząłem oglądać szczegółowiej mecze, żeby lepiej spróbować ogarniać budowanie taktyki. Bo coś od FM18 mam problem ze stworzeniem taktyki. Czas się w końcu tego nauczyć :) 

 

Na razie rozkminiam co zrobić jak mój środkowy pomocnik ma piłkę i nie ma jak zagrać na skrzydła, żeby mu drugi środkowy pokazał się do grania, a on siedzi z tyłu bez sensu... i wtedy z braku pomysłu ten środkowy nakurwia lagę w stronę napastników.

 

Druga sytuacja, którą wczoraj zauważyłem to w defensywie, dwóch środkowych pomocników leci do tego samego zawodnika drużyny przeciwnej, żeby odebrać mu piłkę i robią miejsce przeciwnikowi.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, kolek23 napisał:
15 minut temu, Misiek napisał:

Druga sytuacja, którą wczoraj zauważyłem to w defensywie, dwóch środkowych pomocników leci do tego samego zawodnika drużyny przeciwnej, żeby odebrać mu piłkę i robią miejsce przeciwnikowi.

 

O, też tak mam czasami :(

@lad, bo jest już nas 3

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, lad said:

@Pulek @Misiek @kolek23

 

To znany bug silnika meczowego. Niestety trzeba czekać na łatę. Można to próbować korygować ustawieniem pressingu i rolami zawodników, ale generalnie nie ma na to recepty.

 

Czasem nawet trzech potrafi stać w jednym miejscu.

 

Ja gram w FM18 :P Chyba się nie doczekam na łatkę :P 

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, lad said:

Może być. Generalnie dwie statyczne role, więc pewnie mogą robić "to samo" na boisku.

 

Taktyka nastawiona na obronę i kontry. Odbiór i laga na napastników/skrzydłowych. Masz jakąś sugestię na ustawienie DM'ów, żeby nie dublowali się w obronie, ale też nie zapuszczali do ataku?

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował, odblokował i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...