Skocz do zawartości

Marynia postanawia, że w tym roku podczas wigilii skosztuje 550 potraw.


lad

Ile przytyjesz przez okres świąteczny?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Gacek napisał:

Właśnie dostałem od działu zakupów zmiany cen i prognozę dalszego wzrostu cen warzyw, owoców, podstawowych produktów spożywczych. 

Mam jeden komentarz: https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_lyRi40o0Y0XJFWPW5OVtQxb5U12CEY1Z.jpg

W normalnym kraju ten temat by zdominował całą polityczną narrację.

DO DZIKÓW SZCZELAJĄ!!!!!1111

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Morpheus napisał:

Mam na myśli to, że tych trzycyfrowych podwyżek cen żywności nie będzie.

Nie będzie (choćby dlatego, że odnosiłem się do wartości trzycyfrowej w kontekście procentów, a nie cen ;) ok, to mogło być niejasne), ale to nie o to tu chodzi. Jeśli masz produkt, którego cena jest wypadkową kilkunastu zmiennych, to zmiana nawet o kilkaset procent ceny jednego z surowców nie musi spowodować automatycznie wzrostu ceny o kilkaset procent towaru, bo cena tego drożejącego znacząco surowca może stanowić tylko niewielki ułamek ceny całkowitej.

Skłamałbym mówiąc, że wszystkie surowce drożeją o kilkaset procent, bo jedna rzecz drożeje o paręnaście, a inna o kilkaset procent. Sęk w tym, że od paru lat rolnicy (i nie tylko) hamowali ceny wzajemnie się wykańczając i godząc często na ujemne marże licząc na lepszy kolejny sezon i przejęcie większej ilości zamówień. Tak jednak nie można działać w nieskończoność - i chyba właśnie wielu dochodzi do ściany.

Nawet zakładając, że nie wzrośnie nic poza cenami prądu - to te wzrosty cen prądu są obliczane przez niektórych dostawców na 50-80% dotychczasowych wartości. Trzeba być naiwnym, by w konsekwencji tego szacować wzrost cen na wskaźnik dotychczasowej inflacji.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gacek napisał:

Nawet zakładając, że nie wzrośnie nic poza cenami prądu - to te wzrosty cen prądu są obliczane przez niektórych dostawców na 50-80% dotychczasowych wartości. Trzeba być naiwnym, by w konsekwencji tego szacować wzrost cen na wskaźnik dotychczasowej inflacji.

 

Toteż właśnie o tym napisałem, że stawiam na zagrywkę polityczną, w której Rząd popisze się kolejnym populizmem. Dostawcy prądu straszą ogromnymi podwyżkami, których nie będzie na taką skalę i w mediach (niektórych, ale nie w TVN) pojawią się informację o tym, że to zasługa działań legislacyjnych Rządu PIS.

NBP kalkuluje inflację ok. 3% w 2019 roku również ze względu na zapowiadane podwyżki, m.in. ceny prądu, więc każdy wynik poniżej 3% będzie "sukcesem działań ekipy rządzącej".

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, jmk napisał:

I czym ten HO się różni od urlopu? ;)

 

tym ze mam wlaczonego kompa, jestem podlaczony do vpna i robie swoje taski, a ponadto jestem dostepny jako support dla innych zespolow i pomagam w roznych tematach

jedyna roznica jest taka, ze fizycznie nie ma mnie w biurze i ze dzis przez 2h od 9 od 11 bylem niedostepny

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Meler napisał:

Miałem robić co innego ale tne w FM :) Wszystko przez @Pulek i @lad

 

Wymiana sztabu szkoleniowego na samych Professional trwa

U mnie w robocie nawet się o to wnioskuje w tym samym miejscu co urlopy xD

 

strasznie mnie zmiotłeś z powierzchni zdjęciem z tabelą :( i odechciało mi się cokolwiek grać w ogóle

 

już abstrahując od tego, że jadę dzisiaj CHYBA po nowy komputer, który dotrze do mnie najpewniej po 4 dniach roboczych od zamówienia :/ soo... czeka mnie przymusowy odwyk, a trochę szkoda, bo na działce fmowanie by weszło idelolo :/ 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Pulek napisał:

 

strasznie mnie zmiotłeś z powierzchni zdjęciem z tabelą :( i odechciało mi się cokolwiek grać w ogóle

 

już abstrahując od tego, że jadę dzisiaj CHYBA po nowy komputer, który dotrze do mnie najpewniej po 4 dniach roboczych od zamówienia :/ soo... czeka mnie przymusowy odwyk, a trochę szkoda, bo na działce fmowanie by weszło idelolo :/ 

Czemu ci się odechciało?

 

Ej, kurs 19.00 na Burton w rewanżu z City to chyba dobry bet? Józwa pewnie wystawi jakieś dzieci.

Odnośnik do komentarza

No moje wrażenie jest takie, że jak wezmę taki średni zespół (Espanyol, Arsenal :kekeke: czyli coś na poziomie) to mam wyniki ponadprzeciętne. A jak gram HC od zera (ta słowiańska kariera) to słabiutko. Tam 4 lata MFK Frydek-Mistek walka o utrzymanie, a potem zatrudniła mnie świeżo promowana do E-klapy Odra Opole i na początek same wciry :) 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...