Skocz do zawartości

Marynia postanawia, że w tym roku podczas wigilii skosztuje 550 potraw.


lad

Ile przytyjesz przez okres świąteczny?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, krzysfiol napisał:

A poza tym ja lubię czytać w łożku w dziwnej pozycji: książkę mam nad głową i leżę na plecach. Jak zasnę i spadnie na ryj czytnik/telefon, to tak nie boli jak jakaś gruba książka :iksde: 

To leżysz "na płasko", nie masz głowy pod jakimkolwiek kątem? o_O

Odnośnik do komentarza

@krzysfiol mi by ręce zdrętwiały po jakichś 3 minutach :D 

 

2 minuty temu, ajerkoniak napisał:

 

Ale w tym zaawansowaniu technologicznym Twojego życia to o zakładkach nie słyszałeś :> ?

Ale ja mówię, jak położysz książkę przed sobą na stole, to się będzie zamykała, więc musisz sobie trzymać jedną połowę albo obydwie ;) Chyba, że tak rozkurwisz łączenie na płasko, ale to wtedy książka zniszczona, a jeszcze klej może puścić itd.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Reaper napisał:

@krzysfiol mi by ręce zdrętwiały po jakichś 3 minutach :D 

 

Ale ja mówię, jak położysz książkę przed sobą na stole, to się będzie zamykała, więc musisz sobie trzymać jedną połowę albo obydwie ;) Chyba, że tak rozkurwisz łączenie na płasko, ale to wtedy książka zniszczona, a jeszcze klej może puścić itd.

 

Eee, ale to jak masz kindle na stole to masz go płasko, a ręce co robią? Ja tam jem przy otwartej książce jedną ręką i jest git :-k

 

Kindle jest na pewno lepszy pod względem zajmowania miejsca, ale cała reszta jest bez kitu subiektywna, a te argumenty o kurzu, stronach i co tam to są jak z tą łyżką z Mango :P

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ajerkoniak napisał:

 

Eee, ale to jak masz kindle na stole to masz go płasko, a ręce co robią? Ja tam jem przy otwartej książce jedną ręką i jest git :-k

 

Kindle jest na pewno lepszy pod względem zajmowania miejsca, ale cała reszta jest bez kitu subiektywna, a te argumenty o kurzu, stronach i co tam to są jak z tą łyżką z Mango :P

No tak, problem z Kindlem jest taki, że nie ma co z rękami zrobić :D 

Odnośnik do komentarza

Tak nawiązując to bardzo lubię papierowe książki. Jeszcze zapach nowej <kinky?> mmmmm! No i po prostu lubię czytać na papierze.

 

Ale jednocześnie nie mogę zaprzeczyć, że kindle to super wygoda. I na wakacje i do komunikacji miejskiej. O ile w tym drugim wypadku książka to już nie jest wielki problem, to jednak jej noszenie ją niszczy, a poza tym nadal kindle zajmuje po prostu mniej miejsca w torbie.

Cenowo faktycznie ebooki są niewiele tańsze, chyba że trafi się jakaś przecena. Ale dostępność też ma znaczenie. Klikam i od razu mam. Nadrabiając Feista, niektórych pozycji papierowych w ogóle nie mogłem znaleźć, a tu cyk i już mam. No i do nauki japońskiego czytam light novele, których już w ogóle nie dostanę, a równolegle jeszcze przecież przydaje się ich tłumaczenie, zatem musialbym trzymać książkę ze szlaczkami i obok w języku ludzi :keke: 

 

Także <3 książki, ale kindle jest tak wygodne, że wielbię ten wynalazek równie mocno.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Reaper napisał:

Najtańsze kupisz za 100-150 zł, a Kindle już od jakichś 300-400 zł. Zwróci Ci się przy zakupie 20-30 książek w promocjach e-bookowych.

Gdzie kupujesz książki? Bo kupiłem mamie Kindle'a i szukam jakiejś najbardziej przyjaznej księgarni, którą sobie obsłuży dwoma kliknięciami.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, krzysfiol napisał:

A poza tym ja lubię czytać w łożku w dziwnej pozycji: książkę mam nad głową i leżę na plecach. Jak zasnę i spadnie na ryj czytnik/telefon, to tak nie boli jak jakaś gruba książka :iksde: 

 

2a243853.jpg

 

Tylko ciężko by było kartki przekręcać :-k 

  • Lubię! 7
  • Haha 5
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, lad napisał:

Gdzie kupujesz książki? Bo kupiłem mamie Kindle'a i szukam jakiejś najbardziej przyjaznej księgarni, którą sobie obsłuży dwoma kliknięciami.

Skaczę po księgarniach zależnie od ceny. Polecam właśnie śledzenia swiatczytniki.pl w poszukiwaniu promocji i inspiracji do czytania, a jeśli szukasz konkretnych tytułów, to jest też porównywarka cen wszystkich e-księgarni: ebooki.swiatczytnikow.pl

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Reaper napisał:

Ale ja mówię, jak położysz książkę przed sobą na stole, to się będzie zamykała, więc musisz sobie trzymać jedną połowę albo obydwie ;) Chyba, że tak rozkurwisz łączenie na płasko, ale to wtedy książka zniszczona, a jeszcze klej może puścić itd.

Jak czytam przy jedzeniu, albo w innych sytuacjach kiedy potrzebuje mieć obie ręce wolne, to korzystam z czegoś takiego: https://biurowe-zakupy.pl/podstawka-pod-ksiazke-herlitz-1610914-p-125856.html 

 

No i zgadzam się z kilkoma przedmówcami - książki to najlepszy element dekoracyjny i w dodatku osobisty, coś mówiący o mieszkańcach. W sumie zawsze jak idę do kogoś znajomego, to w pierwszej kolejności patrzę na półkę z książkami i już wiem z kim mam do czynienia. Same się nasuwają tematy do rozmowy. 

Odnośnik do komentarza

No niestety, nie rozumiem ludzi, którzy do srania nie biorą niczego do czytania. Co oni wtedy robią? Rozglądają się, czy się jakiś drapieżnik nie zbliża? Skupiają się (rozumiecie? on powiedział "skupiają" :lol: ) na tej jakże zajmującej czynności?

 

Jak jem sam, to też zawsze coś czytam :D W towarzystwie nigdy.

  • Lubię! 5
  • Haha 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...