Skocz do zawartości

Marynia zauważa, że 549 to niesamowicie szalona liczba, ponieważ 5+4=9 i 9-4=5. Niezwykle łatwo to oszacować.


krzysfiol

Który MATEMATYCZNY ŻART uważasz za najśmieszniejszy?  

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, T-m napisał:

Też miałem taką nadzieję, jak wystawiałem swoje 390 Bossy :|

Tylko to nie mój wymysł. Tak wstępnie wycenili znawcy. Jutro jeszcze pójdę do pewnego sklepu tylko z grami planszowymi. Im zapodam ile dadzą za to. Pasjonatom spokojnie opuszczę cenę. Niech mają. Nawet oddając to za 100 zł jestem tą stówę do przodu, bo te gry w ogóle mnie nie kosztowały. Nie gram w to i nie będę. 

Odnośnik do komentarza

Kurwa ona przegrałaby starcie nawet z Jahem :/ Idzie do telewizji! Znając 3 nazwiska, 4 pierwiastki i to tylko z nazwy :keke: Nie wie od czego są, ale kiedyś na biologii słyszała o mózgu i wątrobie.  :keke: Poczytałem trochę o niej i jak na osobę, która zajmuje się "antyszczepionkowaniem" od kilku lat wiedzę ma marną. Za to wygląda jakby o siebie nie dbała, wpierdalając w siebie tony żywności z olbrzymią ilością cukrów i pewnie robi to samo dzieciakom . No ale szczepionki :o  No kurwa w zimny dzień wyjdzie się na wsi z domu, to świata nie widać i oddycha się zjebanym smogiem, ale szczepionki. 

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Makk napisał:

Tylko to nie mój wymysł. Tak wstępnie wycenili znawcy. Jutro jeszcze pójdę do pewnego sklepu tylko z grami planszowymi. Im zapodam ile dadzą za to. Pasjonatom spokojnie opuszczę cenę. Niech mają. Nawet oddając to za 100 zł jestem tą stówę do przodu, bo te gry w ogóle mnie nie kosztowały. Nie gram w to i nie będę. 

 

Też tak miałem :keke:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, T-m napisał:
5 minut temu, Makk napisał:

Tylko to nie mój wymysł. Tak wstępnie wycenili znawcy. Jutro jeszcze pójdę do pewnego sklepu tylko z grami planszowymi. Im zapodam ile dadzą za to. Pasjonatom spokojnie opuszczę cenę. Niech mają. Nawet oddając to za 100 zł jestem tą stówę do przodu, bo te gry w ogóle mnie nie kosztowały. Nie gram w to i nie będę. 

 

Też tak miałem :keke:

To trzymaj kciuki za 4 stówki :kekeke: 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pulek napisał:

przemeblowania w pokoju służbowym - 80% progresu :-k wymienili wykładzinę, więc korzystając z okazji zmieniłem trochę układ biurkowy. jest kozacko. lubię takie zmiany :) są z pozoru niewielkie, ale jakoś dają mi dobre samopoczucie 

 

U mnie to samo grane. W pokoju (redakcji!) mieliśmy ogólnie 4 osoby, tyle że 2 z doskoku, jakieś 3-4 dni w miesiącu, a dwie (w tym ja) na stałe. No i ziomek od grudnia zmienił pracę, więc doszedłem do wniosku, że na cholerę na 19 mkw. 5 biurek :D. Jedno biurko wyleciało, z góry przyniosłem kanapę i stolik, a jak już stanowisko likwidowałem to od razu poleciała tona kabli i przy okazji tyle samo starych papierów (umowa barterowa z 2010 roku taka ważna!). Tak że porządeczki zrobione, dzisiaj nawet lampeczki świątecznie wjechały, a jutro przemiła pani Natalia z firmy ogarniającej Samsunga podeśle 65-calowy TV :D (na razie na kilka dni, ale jak się wkomponuje, to będzie trzeba pomyśleć o czymś na dłużej). 

  • Lubię! 1
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Perez napisał:

 

U mnie to samo grane. W pokoju (redakcji!) mieliśmy ogólnie 4 osoby, tyle że 2 z doskoku, jakieś 3-4 dni w miesiącu, a dwie (w tym ja) na stałe. No i ziomek od grudnia zmienił pracę, więc doszedłem do wniosku, że na cholerę na 19 mkw. 5 biurek :D. Jedno biurko wyleciało, z góry przyniosłem kanapę i stolik, a jak już stanowisko likwidowałem to od razu poleciała tona kabli i przy okazji tyle samo starych papierów (umowa barterowa z 2010 roku taka ważna!). Tak że porządeczki zrobione, dzisiaj nawet lampeczki świątecznie wjechały, a jutro przemiła pani Natalia z firmy ogarniającej Samsunga podeśle 65-calowy TV :D (na razie na kilka dni, ale jak się wkomponuje, to będzie trzeba pomyśleć o czymś na dłużej). 

Ej, mogę wpaść do Ciebie do biura popracować? Serio się pytam, będę teraz 2 tygodnie z Polski pracował i nie wiem, czy wyrobię być non stop w domu :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Brudinho napisał:

Kurwa ona przegrałaby starcie nawet z Jahem :/ Idzie do telewizji! Znając 3 nazwiska, 4 pierwiastki i to tylko z nazwy :keke: Nie wie od czego są, ale kiedyś na biologii słyszała o mózgu i wątrobie.  :keke: Poczytałem trochę o niej i jak na osobę, która zajmuje się "antyszczepionkowaniem" od kilku lat wiedzę ma marną. Za to wygląda jakby o siebie nie dbała, wpierdalając w siebie tony żywności z olbrzymią ilością cukrów i pewnie robi to samo dzieciakom . No ale szczepionki :o  No kurwa w zimny dzień wyjdzie się na wsi z domu, to świata nie widać i oddycha się zjebanym smogiem, ale szczepionki. 

o kim mówimy? dasz link do tej ameby? 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Feanor said:

IMHO ten jego risercz wynika właśnie z niechlujności. Jest za leniwy na dogłębne badanie tematu i za duży ma bałagan w głowie by móc to ocenić. Pamiętam jednak jego opowiadania z czasów s-f i wiem, że potencjał intelektualny w nim drzemie (choć w tym wieku to już się pewnie nie obudzi). 

No właśnie nie do końca, inteligencja to krytyczne myślenie, zdolność do wątpienia, szukania drugiego dna. Ziemkiewicz wpoił sobie jakieś z góry założone tezy i choćby wszyscy wkoło mu mówili co innego to ten stoi przy swoim mylnym stanowisku i upiera się że ma rację. To jest klasyczny przykład kogoś, kto może jest i nawet oczytany, może i nawet jest erudytą, ale jest albo na wskroś cyniczny albo głupi. Ja obstawiam przy drugim.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Reaper napisał:

Ej, mogę wpaść do Ciebie do biura popracować? Serio się pytam, będę teraz 2 tygodnie z Polski pracował i nie wiem, czy wyrobię być non stop w domu :D 

 

Pewnie do ogarnięcia. Roger z grafikiem to najwcześniej w przyszły piątek wpadną i potem poniedziałek i wtorek przy zamykaniu numeru, ale tak po weekendzie do czwartku to luzik, a i 4 osoby się zmieszczą, tyle że po mojej demolce zostało 3 stanowiska pracy, ale to Ty i tak pewnie z lapkiem to prądu użyczę :D. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, krzysfiol napisał:

Tak z ciekawości, z kogo zdaniem się liczycie spośród polskich publicystów? Bo powiem szczerze, że mam deficyt dobrych tekstów politycznych, kulturalnych. Czasami Stankiewicz coś mądrego napisze, czasami czytam Orlińskiego, czasem na stronie Krytyki Politycznej na coś zerknę, jak ktoś podlinkuje w mojej bańce. W "Tygodniku Powszechnym" i "Więzi" pojawiają się ciekawe teksty. No ale później jak czytam coś po angielsku to zauważam, że poziom naszej publicystyki, nie tylko politycznej, jest żenujący. 

Najder (czasami to czysty rak, no ale) Czerski, Orliński, Rozwadowska, z KP typ od polityki narkotykowej, nie pamiętam jak się nazywa. Jeszcze blog galopujący Major jest spoko. Na fejsie polecam obserwować Artura Kurasińskiego i Michała Brańskiego, linkują mnóstwo ciekawych artykułów o polityce, finansach, nowych technologiach, startupach czy wszelakich globalnych trendach.

 

A co do wpuszczania antywacków do mediów masowych to jestem bardzo sceptyczny. To bardzo niebezpieczne, po pierwsze dlatego, że to krzykacze i może nic nie dać merytoryczne odpowiadanie na te ich bzdury, po drugie to dla nich jednak świetna reklama. Tylko no platform i odpowiednie prawa (ban na publiczne przedszkola dla gówniaków bez szczepień) będą działać. Inna sprawa, że sprzeciwianie się szczepieniom to nic nowego i to zjawisko niejako sinusoidalne - jak zaczną się epidemie odry albo polio, ludzie zaczną znowu szczepić. Oby jeszcze stare szczepienia działały...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jezu, jutro jeszcze jedna rozmowa z kolejnym dyrektorem... Czuję się jakbym startował na jakieś stanowisko managerskie, a nie specjalisty. Chyba muszę zwiększyć moje oczekiwania finansowe tak o 50% szczególnie jeśli przenosiny do Warszawy będą jedyną opcją.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Na pewno nie Orliński :D Najbardziej lubię czytać Jakuba Bożydara Wiśniewskiego, choć ostatnio coraz mniej pisze. Do tego Przemek Zawadzki w kontekście narkotyków. Głównie jednak czytam zagranicznych publicystów. Najczęściej Toma Palmera i Jeffreya Tuckera.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, szramek napisał:

No właśnie nie do końca, inteligencja to krytyczne myślenie, zdolność do wątpienia, szukania drugiego dna. Ziemkiewicz wpoił sobie jakieś z góry założone tezy i choćby wszyscy wkoło mu mówili co innego to ten stoi przy swoim mylnym stanowisku i upiera się że ma rację. To jest klasyczny przykład kogoś, kto może jest i nawet oczytany, może i nawet jest erudytą, ale jest albo na wskroś cyniczny albo głupi. Ja obstawiam przy drugim.

 

Isaac Newton do końca życia próbował osiągnąć rtęć filozoficzną i generalnie mocno bawił się w mistykę. To było w czasach, gdy Royal Society do której należał solidnie już wykpiwało tego typu pomysły i alchemia powoli przechodziła w erozję. To nie jest tak, że jak jesteś inteligentny to nie potrafisz zamknąć się w jakimś niemądrym aksjomacie. Przyjrzyj się osobom, co do których inteligencji nie masz wątpliwości i sprawdź, czy żaden z nich nie miał takich zakrętów myślowych. Goebbels był też kimś takim. Zresztą: dla Ciebie prawicowy, konserwatywny punkt widzenia jest z pewnością głupim wyborem światopoglądu. Nazwij mnie więc mało inteligentnym i będziemy mieć załatwioną tę dyskusję :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...