Skocz do zawartości

Marynia zauważa, że 549 to niesamowicie szalona liczba, ponieważ 5+4=9 i 9-4=5. Niezwykle łatwo to oszacować.


krzysfiol

Który MATEMATYCZNY ŻART uważasz za najśmieszniejszy?  

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Fenomen napisał:

czolem!

 

nie chce ktos jechac na wycieczke do Chile w pazdzierniku? :D szukam towarzysza podrozy :D

 

Dam znać w kwietniu! 

14 minut temu, Scorpio napisał:

Lol. A nie wkurwia Cię, że tyle naszej kasy idzie na tych nieudaczników z polskiej ligi? 

 

No nie. Bo to zupełnie inne sprawy :P 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Mauro napisał:

No mnie strasznie wkurwia, że mam się dokładać do jakiejś gównianej F1. Vami w tej sprawie 100% poparcia

True that, F1 to gównosport i nie powinniśmy kłaść na to choćby złotówki.

Ale argument z Zagłębiem Lubin też nie jest trafny, bo sponsoring KGHM w Zagłębiu to totalny absurd - jak niby klub sportowy ma pomóc sponsorowi w rozwoju biznesu opartego na handlu metalami? Jak to ma docierać do kibiców, jak niby przez oglądanie "Miedziowych" mają zapałać pasją do kupowania miedzi?

Argument z kwestiami wizerunkowymi jest w tym kontekście totalnym inwalidą, bo to spółka państwowa, poza tym z takiego sektora, że naprawdę jej to do niczego nie jest potrzebne. Ba, sponsorowanie Zagłębia przez KGHM jest nawet przeciwskuteczne po ostatnich latach, skoro kluby o znacznie biedniejszych sponsorach były w stanie rozpieprzać ligę w pył + nie dopuszczać do lania piłkarzy po twarzach.

Ot, ktoś X lat temu wpadł na pomysł, by ulokować hajs w Zagłębiu, bo im kibicował lub bo chciał utworzyć posady dla przyjaciół, a hajs od tego momentu płynie totalnie bez sensu wartkim strumieniem.

  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gacek napisał:

True that, F1 to gównosport i nie powinniśmy kłaść na to choćby złotówki.

Ale argument z Zagłębiem Lubin też nie jest trafny, bo sponsoring KGHM w Zagłębiu to totalny absurd - jak niby klub sportowy ma pomóc sponsorowi w rozwoju biznesu opartego na handlu metalami? Jak to ma docierać do kibiców, jak niby przez oglądanie "Miedziowych" mają zapałać pasją do kupowania miedzi?

Argument z kwestiami wizerunkowymi jest w tym kontekście totalnym inwalidą, bo to spółka państwowa, poza tym z takiego sektora, że naprawdę jej to do niczego nie jest potrzebne. Ba, sponsorowanie Zagłębia przez KGHM jest nawet przeciwskuteczne po ostatnich latach, skoro kluby o znacznie biedniejszych sponsorach były w stanie rozpieprzać ligę w pył + nie dopuszczać do lania piłkarzy po twarzach.

Ot, ktoś X lat temu wpadł na pomysł, by ulokować hajs w Zagłębiu, bo im kibicował lub bo chciał utworzyć posady dla przyjaciół, a hajs od tego momentu płynie totalnie bez sensu wartkim strumieniem.

Hmm, a pomyślałeś, że może chodzi o coś zupełnie banalnego? Np. o siłę roboczą? Firma wyrabia sobie w ten sposób opinię wśród ludzi, potencjalnych pracowników, których jednak potrzebują sporo.

Odnośnik do komentarza

A ja nie żartuję. Mieszkam we Wrocławiu i strasznie mnie wkurwia, ze tyle kasy miasto wyrzuca w Śląsk, tylko po to, żeby później taki Kosecki mógł swojej dziuni zafundować nowe cycki albo polansowac się nowym autem. 

 

Osobiście będę się czuł dumny widząc logo Orlenu na bolidzie Williamsa i fajnie że wsparli Roberta w walce o te 20 najważniejszych foteli w motosporcie.

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś znalazłem to:

 

Sposób finansowania Zagłębia Lubin można przedstawić na prostym przykładzie: Pan Iksiński ma potężną firmę (wydobywa ropę, produkuje jeansy, wytwarza batony, buduje domy - cokolwiek), której akcje można nabyć na GPW. Państwo Polskie kupuje 30% akcji firmy, wobec czego uczestniczy w podziale zysków spółki. Podatnicy nie składają się na pensje pracowników tej firmy, nie fundują im wczasów pod gruszą i nie płacą za to, że właściciele postanawiają przejąć klub siatkarski. Zysk wygenerowany przez firmę jest wypłacany akcjonariuszom w ramach dywidendy. Jeśli firma założona przez Iksińskiego ma 7 miliardów złotych zysku rocznie, a państwo posiada jej akcje, oznacza to, że budżet państwa zasila pokaźna kwota z dywidendy. Poza tym firma Iksińskiego odprowadza podatki, również zasilające kasę państwa. Fanaberia Iksińskiego, który postanowił mieć klub siatkarski nie oznacza, że podatnicy mogą czuć się jego właścicielami, bo nimi nie są! Nie z ich podatków jest on utrzymywany i nie za ich pieniądze grają zawodnicy.

 

A to stąd było:

 

https://gol24.pl/kibice-zaglebia-lubin-zaprzeczaja-tezie-mateusza-borka-klub-nie-jest-finansowany-z-podatkow/ar/9635706

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Morpheus napisał:

Hmm, a pomyślałeś, że może chodzi o coś zupełnie banalnego? Np. o siłę roboczą? Firma wyrabia sobie w ten sposób opinię wśród ludzi, potencjalnych pracowników, których jednak potrzebują sporo.

Ale pamiętasz, że rozmawiamy o KGHM, gdzie warunki socjalne są znakomite i gdzie nie ma problemu z zatrudnieniem, przeciwnie, odchodzą do nich ludzie z prywatnych przedsiębiorstw górniczych?

Równie dobrze w ten sposób mógłbyś uzasadniać dawanie im ptasiego mleczka przy wejściu do zakładu. Ok, podnosi to morale, ale to zbędne. No i w przypadku klubu jeszcze nieproporcjonalne, bo wydatki na klub są zdecydowanie wyższe niż korzyści z tego płynące.

6 minut temu, jmk napisał:

Ja kiedyś znalazłem to:

Totalnie nieadekwatne porównanie, bo KGHM jest spółką skarbu państwa, przez skarb państwa założoną i przez skarb państwa sterowaną. Fakt dysponowania zaledwie ponad 30% akcjami spółki w niczym tu nie przeszkadza. Decyzje są kierowane chęcią zysku, owszem, ale w 100% polityczne, tak jak polityczni są nominaci w spółce, toteż wydatki KGHM powinny być postrzegane jako w znacznej mierze obciążające podatnika, bo z tych, powiedzmy, 20 milionów dawanych na klub od KGHM mogłoby pójść z 10 do budżetu. Ale nie idzie, bo idzie na klub.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Reaper póki co bez rewelacji:

 

Amazon

PlayStation 4 Pro 1TB + Marvel’s Spider-Man – EUR 361,74 (1555,87 zł)

PlayStation 4 Pro 1TB + FIFA 19 – EUR 361,74 (1555,87 zł)

Euro RTV AGD:

 Sony PlayStation 4 Pro 1TB + FIFA 19 – 1559 zł

 Sony PlayStation 4 Pro 1TB + FIFA 19 + 2 pady – 1699 zł

 Sony PlayStation 4 Pro 1TB + Marvel’s Spider-Man – 1559 zł

 Sony PlayStation 4 Pro 1TB + FIFA 19 + Marvel’s Spider-Man – 1699 zł

 Sony PlayStation 4 Pro 1TB + Red Dead Redemption II – 1559 zł (tylko rezerwacja w sklepie)

Konsole Playstation 4 Slim

Euro RTV AGD:

Sony PlayStation 4 Slim 500GB + FIFA 19 – 1099 zł

Sony PlayStation 4 Slim 1TB + FIFA 19 + 2 pady  – 1299 zł

Odnośnik do komentarza

No już ta promka za 1099 zł bardzo sensowna :)  Tak jak mówiłem, poniżej 1000 zł pewnie łyknę.

 

@T-m tamte 199 dolców to było na Amazonie i tam była możliwa wysyłka, tylko wyprzedało się na pniu :( Ale to było jeszcze nawet przed Cyber Monday, więc liczę na coś podobnego jutro :mrrr: 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Scorpio napisał:

A ja nie żartuję. Mieszkam we Wrocławiu i strasznie mnie wkurwia, ze tyle kasy miasto wyrzuca w Śląsk, tylko po to, żeby później taki Kosecki mógł swojej dziuni zafundować nowe cycki albo polansowac się nowym autem. 

 

Osobiście będę się czuł dumny widząc logo Orlenu na bolidzie Williamsa i fajnie że wsparli Roberta w walce o te 20 najważniejszych foteli w motosporcie.

 

No i super, tylko właśnie jak to napisałeś Państwo rzuciło 10 baniek w kolesia, który do tej pory zasłynął tym, że rozpierdolił chyba wszystko czym jeździł :keke: 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Brudinho napisał:

 

No i super, tylko właśnie jak to napisałeś Państwo rzuciło 10 baniek w kolesia, który do tej pory zasłynął tym, że rozpierdolił chyba wszystko czym jeździł :keke: 

Gadasz bzdury. Wejdź sobie na Reddita i temat o f1 i zobacz ile ludzi z zagranicy spuszcza się nad tym, że Kubica wraca do F1. Na reddicie już zresztą od kilku lat jest znany termin "Kubica choo choo train" bo niektórych już irytowalo że aż tak dużo uwagi poświęca się kolesiowi, który od 8 lat nie jeździ w F1.

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...