Skocz do zawartości

Marynia szuka sposobu na życie i rozważa 546 alternatyw


lad

Co powinna robić Marynia?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Vami napisał:

Myślałem, że wyrośliśmy z czasów studenckiego gównożarcia. Szanujmy się. Co tu można nie lubić? Ano właśnie tego. Padliny udającej jedzenie. Tak samo jak można nie lubić Żubra i nawet chcąc się najebać zrobić to czymś dobrym.

A ja myślałem, że wyrośliśmy z czasów noszenia koszulek z Manowarem i spodni z Tesco. Szanujmy się. 

  • Lubię! 13
  • Haha 1
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, me_who napisał:

Ciekawe czy byłem ostatnią osobą na ziemi, która odkryła, że do kebsa najbardziej do picia pasuje ayran. Zawsze mi takie mleczne rzeczy do mięsa wydawały się meh, ale jak raz się przełamałem to o jake to dobre i jak pasuje, szczególnie do pikantniejszego kebsa.

a ja ni cholery nie moglem sie do tego przyzwyczaic w Iranie, gdzie dawali to do kazdego zarcia

chyba, ze pierwszy ayran ktory dostalem byl chujowy i sie po prostu zrazilem :-k

Odnośnik do komentarza
Przecież baranina na cienkim w sosie czosnkowym to orgazm dla podniebienia.
 
A jak ktoś chciałby jeszcze większy rozpierdol to polecam Kebab Mustafa w Berlinie. Tam do barana dają grillowane warzywa.
W Gdańsku jest taki podobny, inspirowany tym berlińskim Mustafa gemuse kebap. Podobno mają jakąś zgodę na podobną recepturę. I taki kebab mogę zjeść, w środku grillowana cukinia, papryka, ziemniak (!), dodatkowo taki twarożek z miętą i do tego Sriracha, no pyszka.
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...