Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 544 mistrzostwa Szkocji z rzędu grając Celtikiem


lad

Największe wyzwanie w FM to?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No to od zawsze takie było, wiec sie nie zastanawiałem nigdy nad tym. Od kiedy oglądam to mecze maja taka dynamikę, ze jest dużo wyczekiwania na krótkie, ale intensywne i efektowne momenty akcji. Oczywiście, ze odrobina zagęszczenia akcji nie sprawiłaby, żebym przestał oglądać, ale rozumiem tez jak strasznie skomercjalizowany jest zawodowy sport w USA. Ale mniej mi przeszkadza jak cały mecz toczy sie w podobnym rytmie, niż np. jak ostatnie 20 sekund w meczu w NBA potrafi trwać 20 minut. 

To coś oczywistego, jak fakt, ze mozesz oglądać prawie 100 minut piłki nożnej, wynik 0-0, a będziesz zadowolony z tego co widziałeś :) 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gabe napisał:

No i przez to, że taka jest konstrukcją meczu footballu amerykańskiego, jest czas na dokładne powtórki, analizy czy statystyki, co również jest ważną częścią tej gry.

 

Co więc poszło nie tak, że szachiści nie mają garniturów obklejonych reklamami Exxon i Angry Birds? :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, me_who napisał:

No to od zawsze takie było, wiec sie nie zastanawiałem nigdy nad tym. Od kiedy oglądam to mecze maja taka dynamikę, ze jest dużo wyczekiwania na krótkie, ale intensywne i efektowne momenty akcji. Oczywiście, ze odrobina zagęszczenia akcji nie sprawiłaby, żebym przestał oglądać, ale rozumiem tez jak strasznie skomercjalizowany jest zawodowy sport w USA. Ale mniej mi przeszkadza jak cały mecz toczy sie w podobnym rytmie, niż np. jak ostatnie 20 sekund w meczu w NBA potrafi trwać 20 minut. 

To coś oczywistego, jak fakt, ze mozesz oglądać prawie 100 minut piłki nożnej, wynik 0-0, a będziesz zadowolony z tego co widziałeś :) 

Wiem, że hiperbola, ale samo NBA to zauważyło i walczy z tym dosyć skutecznie np. poprzez zmniejszenie ilości TO w ostatnich dwóch minutach czy sprawieniem, że faule typu hack-a-shaq są dodatkowo karane ostatnich dwóch minutach.

Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście lepiej ogląda się dynamikę NFL, gdzie każda akcja może coś zmienić przewazyc momentum lub przynieść coś zadziwiającego niż np jednostajnosc w NBA (lub ogólnie koszykówki) , która przecież uwielbiam, a w ktorej na dobrą sprawę mogę się ograniczyć do oglądania połowy czwartej kwarty, gdzie gra zaczyna mieć większe znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...