Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 544 mistrzostwa Szkocji z rzędu grając Celtikiem


lad

Największe wyzwanie w FM to?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, krzysfiol napisał:

 

Myślę, że skoro dyskryminacja kobiet na rynku pracy i wyzysk przez pracodawców jest starszy niż prawa pracownicze, to mentalność kobiet musiała być owocem, a nie źródłem.

 

A ja myślę, że owa dyskryminacja od wieków brała się między innymi z przeświadczenia, że miejsce kobiety jest w domu, z dziećmi. Bo je rodzi, jest konieczna do wczesnej opieki (wtedy bardziej jeszcze niż teraz).

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ajerkoniak napisał:

Stawiam się przeciwko traktowaniu kobiet przez pryzmat płci.

 

A dla pracodawcy to też może być potencjalny zysk pracownika dobrze potraktowanego. Dalej - też nie uważam, że przepisy są idealne.

 

Skoro to zysk, to uświadommy im to :) Bo na razie to chyba wielu z nic uważa, że to żaden zysk :)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Feanor napisał:

 

A ja myślę, że owa dyskryminacja od wieków brała się między innymi z przeświadczenia, że miejsce kobiety jest w domu, z dziećmi. Bo je rodzi, jest konieczna do wczesnej opieki (wtedy bardziej jeszcze niż teraz).

 

No wiadomo, że patriarchalna struktura społeczeństwa nadal pokutuje mocno w tych dyskusjach, jednak XIX wiecznym fabrykantom nie przeszkadzało to w zaganianiu kobiet z dziećmi do roboty. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Reaper napisał:

@Misiek znowu gorszy okres - przyjebał się do bluzy, do dzieciaków sąsiada, a teraz do kobiety w ciąży :kekeke: 

 

A z miejsca jej dała umowę o pracę? Ja zawsze na okresie próbnym miałem zlecenie :-k 

 

wiesz... siwizna szybko idzie :kekeke:  a po akcji z Andrzejem to x2 :keke: 

 

7 minut temu, ajerkoniak napisał:

Ja to kojarzę jak moje korpo znajome były przeszczęśliwe, że firma ich normalnie traktuje, bezpiecznie się czują jak pójdą na macierzyński, że stanowisko będzie czekać i że takowa firma to skarb. I takich co zostały po ciąży parę lat przynajmniej było trochę i więcej. Ale chuj, nie ma to znaczenia.

 

wszystko to kwestia wielkości firmy i zarobków

 

5 minut temu, Misiek napisał:

I spoko, tylko mam wrażenie, że wszyscy jesteście tutaj po stronie pracownika. Postawcie się po stronie pracodawcy i nie dużego korpo, a małej firmy.

 

trololololo

Odnośnik do komentarza

Wysłałem zgłoszenie do Ośrodka monitorowania zachowań rasistowskich i Nie-patrioci UK, bo już nie mogę czytać jak się pierdolone półmózgi emigranci wypowiadają na grupach :/ 10x dziennie powstrzymuję się przed wejściem w jakieś denne dyskusje antyszczepionkowców, a teraz coś takiego :/ 

nCXA1tynGGVOwvyxVxOCfS1bJoD5YR.png

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, krzysfiol napisał:

 

No wiadomo, że patriarchalna struktura społeczeństwa nadal pokutuje mocno w tych dyskusjach, jednak XIX wiecznym fabrykantom nie przeszkadzało to w zaganianiu kobiet z dziećmi do roboty. 

 

 

Jeju, jak to wszystko skażone jest marksistowską dialektyczną wizją dziejów :) ZAGANIALI? :lol:

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Vami napisał:

Jezus mówił o wyzysku pracowniczym i dyskryminacji kobiet? ;) Kurde, chyba inną Biblię czytałem. :-k

 

Nie, ale mówił o trosce silniejszego nad słabszym i o niestygmatyzowaniu ludzi.

2 minuty temu, Feanor napisał:

 

 

Jeju, jak to wszystko skażone jest marksistowską dialektyczną wizją dziejów :) ZAGANIALI? :lol:

 

No a jak to inaczej nazwać? 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Reaper napisał:

Wysłałem zgłoszenie do Ośrodka monitorowania zachowań rasistowskich i Nie-patrioci UK, bo już nie mogę czytać jak się pierdolone półmózgi emigranci wypowiadają na grupach :/ 10x dziennie powstrzymuję się przed wejściem w jakieś denne dyskusje antyszczepionkowców, a teraz coś takiego :/ 

nCXA1tynGGVOwvyxVxOCfS1bJoD5YR.png

Nie wyświetla się.

 

a nie, już działa.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, krzysfiol napisał:

 

No wiadomo, że patriarchalna struktura społeczeństwa nadal pokutuje mocno w tych dyskusjach, jednak XIX wiecznym fabrykantom nie przeszkadzało to w zaganianiu kobiet z dziećmi do roboty. 

Ci fabrykanci, podobnie jak dziś sweatshopy, to byli wybawiciele. Alternatywą nie było/nie jest życie w sielance i siedzenie na fejsie pod drzewkiem na łące, tylko zapierdalanie głodnym na nieurodzajnym polu. Ludzie garnęli się/garną do tej pracy, bo wiedzą, że to i tak lepsze niż to, co mieli wcześniej. Bardzo łatwo jest wydawać takie sądy będąc uprzywilejowanym białasem w Europie, zwłaszcza piszącym brednie w każdej dziedzinie, będąc na czyimś utrzymaniu (Marks i Engels).

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Feanor napisał:

 

Skoro to zysk, to uświadommy im to :) Bo na razie to chyba wielu z nic uważa, że to żaden zysk :)

Właśnie zysk to może być w korpo, w którym jest minimum kilkudziesięciu pracowników i taka osoba wracająca z macierzyńskiego nie robi różnicy. A jak mały sklepik ma 2 pracowników i dojdzie ktoś wracający z macierzyńskiego, to nagle jest o połowę obciążeń na personel więcej i najczęściej trzeba zwolnić kogoś innego. No chyba, że firma się fajnie rozwija i przez ten czas pojawi się dodatkowe miejsce, ale jednak nie w każdej tak może być. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, krzysfiol napisał:

I tak, jestem też za tym, żeby państwo dawało większe wsparcie małym firmom w tych sytuacjach. Po prostu nie podoba mi się mówienie, że „ludzie to chuje” z powodu zajścia kobiety w ciążę. 

Jeśli są w 3 miesiącu ciąży i o tym wiedzą, to imo chuje... Wiesz, w idealnym świecie laska gra w otwarte karty i mówi, że jest w ciąży, ale zależy jej na robocie, będzie pracowała o ile zdrowie pozwoli. I jak znam moją mamę to na to idzie bez mrugnięcia okiem. Ale w momencie kiedy podpisujesz umowę i za chwilę rzucasz L4 i ups nie wiedziałam, że jestem w ciąży, przechodziłam z tragarzami, no to jest dla mnie słabe i myślę, że można się wkurwić tak samo jak się wkurwiasz, że dla mnie tacy ludzie to chuje...

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...