Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 544 mistrzostwa Szkocji z rzędu grając Celtikiem


lad

Największe wyzwanie w FM to?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Reaper napisał:

W rozmowie ze mną, gdzie mnie nie musi za nic przepraszać ofkorz, nie wypierał się niczego, żadnych wymówek, do wszystkiego się przyznaje. Twierdzi też, że pieniądze poszły na spłatę długów, a nie do buka jak coś, bo wiem, że to wszystkich najbardziej interesuje (choć ma niewielkie znaczenie ogólnie). Ale oczywiście to są jego słowa, ja osobiście wybieram mu wierzyć, ale niektórzy mogą podejść do tych wypowiedzi z większą rezerwą.

 

Co za smutny absurd...co dalej z tym?

Odnośnik do komentarza

Wszystko z Gdańskiego słowo obraz terytoria, więc w większości wypadków materiał wysokiej klasy i świetne wydania (papierowe, od nich tylko takie mam, bo z reguły są po prostu zajebiste). A szczegółowo:

 

Kino włoskie Miczki mam - to jest historyczne ujęcie dekada po dekadzie. Ciężko mi się w pełni wypowiadać na temat wiarygodności, u mnie ma żółta kartkę bo we fragmentach o spaghetti westernie pisze trochę bzdur... Ale może inne tematy ogarnia lepiej :), trzeba mu zaufać ;)

 

Zwierciadło Bergmana - mam, polecam, bardzo dobra ksiazka

 

Polska szkoła animacji - mam, z sitkiewiczem miałem zajęcia ;), jest ok

 

Miki i myszy - jak wyżej, jak się interesujesz animacja, to może coś ciekawego znajdziesz dla siebie

 

Teatr i film Iii Rzeszy - mam, jeszcze nie czytalem

 

O Herzogu - znam Sarbiewska, książki nie czytałem, ale jeśli płynie tak w filozofię jak w rozmowach na żywo, to może być ciężka lektura ;)

 

Filmoterapii i odcieni czerwieni nie czytałem :)

 

 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Co do książek o filmach, to od siebie polecam serię Perły kina (tutaj link do drugiej części cyklu:https://livro.pl/perly-kina-tom-2-ekranizacje-literatury-raczek-tomasz-kaluzynski-zygmunt-sku1003682196.html?gclid=EAIaIQobChMIm_CD1s373AIVBN-yCh04eQ_YEAQYAyABEgIfc_D_BwE&gclsrc=aw.ds)

 

Nie są to pozycje naukowe, czy akademickie, tylko bardziej publicystyka - głównie w formie rozmów Kałużyńskiego z Raczkiem na temat jakiegoś filmu (ale nie tylko, czasami dany film jest tylko przyczynkiem do jakiejś głębszej rozmowy o kinie/kulturze/społeczeństwie). Oprócz rozmów, są też stricte recenzje filmowe autorstwa obu panów. Czyta się to doskonale, poziom tych dyskusji jest bardzo wysoki, można poszerzyć horyzonty, wiele się dowiedzieć, ale też spojrzeć inaczej na dany film, dostrzec jakieś mankamenty/zalety, których dotychczas się nie zauważało.

 

No i jest to też świetna baza filmowych rekomendacji ;) . Każdy film ma ocenę od 1 do 5.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, schizzm napisał:

 Herzog może być niestrawnym klocem :)

Autorka proponuje estetyczno-ontologiczną wykładnię filmów Wernera Herzoga, postulując, aby z rejestracyjnej specyfiki medium uczynić drogę kontaktu z niewyrażalną, ukrytą bytowością. W tym ujęciu estetyka obrazów reżysera realizuje widzenie fenomenologiczne, nastawione na odkrywanie istoty Rzeczywistości. Epifaniczna moc filmowego obrazu, płynąca z trybu kontemplacji, pozwala przekroczyć zarówno tradycyjną, logocentryczną metafizykę, jak i poststrukturalną ontologię symulakrów, przybliżając intuicyjny ogląd mistyczny.

 

Tak sądzisz? :keke:

  • Lubię! 2
  • Haha 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...