Skocz do zawartości

Marynia wybiera nowego selekcjonera spośród 542 reprezentantów Polskiej Myśli Szkoleniowej


lad

Kto na selekcjonera?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Udalo mi sie przypadkowo wbic na wczesniejszy lot do Irlandii wczoraj jak sie przesiadalem, i to jeszcze zupelnie inna linia, wiec zamiast czekac 5h na lotnisku, polecialem od razu. Polecam ten styl samolotowania.

Irlandia robi dobre wrazenie, ale akcenty (szczegolnie starszych ludzi) sa g r u b e. Tzn. na pewno bym sie szybko przyzwyczail, ale jednak Londyn pod tym wzgledem rozleniwia - albo trafiasz na obcokrajowcow, ktorych zazwyczaj latwiej  zrozumiec albo na Brytyjczykow/londynczykow, ktorzy zazwyczaj mowia angielskim z podrecznika. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Reaper napisał:

Chrome ma specjalną wtyczkę do kontrolowania zdalnie komputera, bardzo spoko to działa ;) W sensie z kompa roboczego na kompa domowego, wersji na komórkę chyba nie ma :-k 

Kumpel grał w FMa u siebie w domu z komórki, stojąc i pijąc z nami piwo w barze :D

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Reaper napisał:

Chrome ma specjalną wtyczkę do kontrolowania zdalnie komputera, bardzo spoko to działa ;) W sensie z kompa roboczego na kompa domowego, wersji na komórkę chyba nie ma :-k 

 

Jak Chrome to pewnie Google też uzyskuje taki dostęp ;)

 

Odnośnik do komentarza

Jakbym ja się przejmował tym, kto ma możliwość podglądania mojej aktywności w internecie, to bym musiał żyć kompletnie offline ;) 

 

Jutro Hibs grają kwalifikacje do LE z ogórkami z Wysp Owczych. Na stadion mam 30 min piechotą lub 20 min autobusem, może jak się wyrobię po grillu roboczym, to spróbuję wejść z ulicy :-k Pewnie bilety będą w kasie, zobaczymy czy będzie mi się chciało.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gabe napisał:

 

Nie wiem, jak wielką rodzinę planuje jmk, więc nie podejmuję się oceny wielkości domu, ale dla rodziny 2+1 - jak u Makka - to 80m2 jest w zupełności wystarczające. 80m2 w bloku to duże mieszkanie, a nie zapominajcie, że przestrzeń życiowa na wsi jest większa, bo taras, podwórko, las za płotem itp.

 

Poza tym mniejsze koszty ogrzewania, mniejszy podatek itp.

 

Moja szwagierka z mężem przeprowadzili się w zeszłym roku do nowo wybudowanego domu, nie w pełni wyszykowanego jeszcze, i już stwierdzili, że postawili za duże, a mają chyba ze 130m2 i dwójkę dzieci.

I właśnie o to chodzi :]

zara za moment zostaniemy we dwójkę i będzie 80 metrów na dwie osoby plus 3 psy. Na co nam więcej? Tyle styknie. Moja siostra cioteczna ma dom 95 m2 (nie licząc garażu) i to było dla nas za dużo. Goście przyjadą? Ok, na jeden dzień, później jazda, my chcemy odpocząć :kekeke:

Sylwestrów generalnie nie obchodzimy, więc... :D

co kto potrzebuje,nie?! 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Reaper napisał:

Fajny domek, wydaje się sensowniejszy metraż niż u Makka, ale wolnoć Tomku w swoim domku, nic mi do tego :) Po prostu różnica kosztów przy stawianiu domku 80m2 a 120m2 pewnie nie jest taka wielka, więc dziwię się po co iść w taki kurnik :-k 

Zależy co dla kogo jest wielka różnica kosztów. Nasz koszt to będzie około powiedzmy 250 tys. Za przytoczone 120 m2 koszt jest znacząco większy- rzędu 350 tys. Sto tysi to jednak wiele. Na początek oczywko, bo później urządzić, więcej na ogrzewanie itd. W naszym przypadku za jakiś czas około połowa domu by stała pusta. Bezsensu. A później, jak kibniemy, to córa może na gorze zrobić sobie dwa pokoje i łazienkę kolejną jak w projekcie.

My obejrzeliśmy co najmniej 1000 projektów, które parametrami pasowały do warunków zabydowy i średnio nam pasowały. Jak się mówi: ciasny ale własny ;)

Dochodzi też kwestia dostosowania projektu do działki. My nie chcieliśmy wielkiej, tak samo z domem. Mniej do sprzątania, ogarniania. I to samo na starość. Wystarczy przejechać się po dowolnej wiosce w Polsce i zobaczyć domy. Stoją dwupiętrowe kostki zupełnie puste. Bo było myślenie ludzi, że dzieci tam będą mieszkały i wnuki. I zonk. Ci pouciekali do miast alvo woleli niwsze, nowocześniejsze domy. My też braliśmy taką ewentualność pod uwagę. Będzie nasza chciała mieć większy dom, to sprzeda ten, sprzeda mieszkanie po babci i se zbuduje większy i np bliżej miasta albo sprzeda i się wyprowadzi za granicę. 

Konkluzja :P - nie chcieliśmy nic większego. Ten projekt (bo wiemy jak w rzeczywistości on wygląda, widzieliśmy) jest dla nas praktycznie idealny.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...