Skocz do zawartości

Marynia wybiera nowego selekcjonera spośród 542 reprezentantów Polskiej Myśli Szkoleniowej


lad

Kto na selekcjonera?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Meler napisał:

Nie chce marudzić ale Marian Kielec, to dedykacja od Mariana Kielca. @Reaper

 

Odmiana nazwisk (i nazw geograficznych też) w języku polskim to dość niestały grunt. Jedna z wykładni poradni językowej, jest przyjęcie tej formy odmiany, którą preferuje właściciel nazwiska :D A jako że nie wiemy, jaką preferuje (nie chce mi się szukać) Marian Kielec, a jego nazwisko możemy przyporządkować do np wyrazu pospolitego "strzelec" i zastosować jego odmianę, to to wydaje się najbardziej intuicyjne. 

 

A więc też zgadzam sie z @Meler: Kielec - Kielca.

Doktor @schizzm proszony na konsylium ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie jestem w szpitalu w kolejce na RTG pleców, bo też bolą ;)

 

 

Z dzisiejszych wieści to takie, że jutro albo w piątek idę do innego szpitala, żeby oni spojrzeli na moja nerkę i to co mam w niej. Na 90 % jednak tylko na jeden dzień,, wiec szanse na zlot spore ;)Natomiast wychodzi na to, że to nie nowotwór, niestety pewności dalej nie mam, powtórny rezonans za trzy miesiące.

 

Teraz mogę już w sumie przyznac, od meczu Polska -  Chile żyłem z tą świadomością podejrzenia nowotworu i mimo chyba silnej mojej psychiki to nie było to wcale łatwe doświadczenie. Miałem kilka chwil załamania. Jednak co nie zabije to wzmocni ;)

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Gabe napisał:

 

Odmiana nazwisk (i nazw geograficznych też) w języku polskim to dość niestały grunt. Jedna z wykładni poradni językowej, jest przyjęcie tej formy odmiany, którą preferuje właściciel nazwiska :D A jako że nie wiemy, jaką preferuje (nie chce mi się szukać) Marian Kielec, a jego nazwisko możemy przyporządkować do np wyrazu pospolitego "strzelec" i zastosować jego odmianę, to to wydaje się najbardziej intuicyjne. 

 

A więc też zgadzam sie z @Meler: Kielec - Kielca.

Doktor @schizzm proszony na konsylium ;) 

Kielec - Kielca, analogicznie do Malec - Malca, ten drugi przykład gęsto występuje w poradniach. 

  • Lubię! 4
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Pulek napisał:

 

o masz ale lipa, tak mocno ściskałem kciuki :(

Nie ogarniam tego. Wszystko na luzaku wygrywałem, a w najważniejszym meczu klops. Do zarzucenia sobie nic nie mam w kwestii doboru składu i taktyki. Tak sobie myślę, że ta bramka przed przerwą strzelona wcale mi nie pomogła. Gdybym przegrywał to bym w przerwie ich lekko zjebał, zmienił napastnika i byłoby dobrze. Wczoraj byłem pewny, ze  rzucę w pizdu tego sejwa albo zrezygnuje z Chelsea i może w jakimś średniaku Premier League bym się załapał, jak będzie miejsce, ale teraz zastanawiam się, czy nie spróbować jeszcze jednego sezonu.  Do trzech razy sztuka, ale z drugiej strony to jednak lekko nudne, jak w lidze wszystkich jadę, a najważniejsze mecze dopiero od kwietnia. Muszę odstawić grę na kilka dni i zdecydować. Kusi FM18.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...