Skocz do zawartości

534 statuetka CMF Awards jest obiektem pożądania Maryni


Hawkeye

Jaka jest NAJLEPSZA riposta?  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Meler napisał:

To ujmę temat inaczej - jak zwiększyć bezpieczeństwo stawu skokowego w czasie gry w kosza (buty odpowiednie mam). 

 

Czy muszę wspominać o oczywistościach jak odpowiednia rozgrzewka? ;)

 

Jeśli naprawdę czułbyś się bezpieczniej ze stabilizatorem to firma McDavid jest bardzo popularna wśród koszykarzy, więc szukałbym czegoś na ich półce. Jaki wybierzesz stabilizator zależy od miejsca, w którym tej stabilizacji najbardziej potrzebujesz. Pamiętaj też, że najczęstszą przyczyną takich urazów jest słabość stawu skokowego, a używając stabilizatora raczej mu nie pomagasz na dłuższą metę, bo przyzwyczajasz swój organizm do pomocy. I później ten organizm będzie oczekiwał pomocy za każdym razem :)

 

Nie wiem ile upłynęło od Twojego ostatniego urazu, ale może warto zacząć wzmacniać staw skokowy odpowiednimi cwiczeniami. Takie które przychodzą mi do głowy: utrzymywanie równowagi na jednej nodze (może być z obciążeniem), chodzenie na palcach/piętach, chodzenie na wewnętrznych/zewnętrznych krawędziach stóp, zadzieranie stóp do góry, ćwiczenia siłowego na jednej nodze (np. przysiady), podnoszenie ciężaru nogą, kręcenie kółek w powietrzu, można dodać do tego też rozciąganie mięśni łydek. To tylko kilka, które mi teraz wpadły do głowy, na pewno jest tego więcej. Kwestia jest też tego kiedy te ćwiczenia wykonywać: te niesiłowe można nawet i codziennie, siłowe bym ograniczył do jednego razu w tygodniu. Rozciągające natomiast rób po każdej grze w basket.

  • Lubię! 5
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Doceniam wysiłek włożony w posta :) Wiem, że się nie znamy więc nie możesz wiedzieć, że to wiem i robię. Jeśli chodzi o układ mięśniowy w tych rejonach to raczej mam go przerośnięty niż za słaby. Oslabione sa same stawy, w zasadzie od 20 lat stawiam im dość konkretne wyzwania ;) W moim wieku trzeba też pamiętać, że raczej staw skokowy już mocniejszy nie będzie (pomiędzy liczba urazów, a zwłaszcza tych mikrourazów, które "lecza sie same" bez poważnej przerwy, a wiekiem i "stopniem eksploatacji" jestem już po drugiej stronie krzywej wytrzymałości) dlatego właśnie przy rekreacyjnej raczej grze która uprawiam (ale mam syndrom Puziola i nie umiem odpuścić jakichś beznadziejnych zbiórek :P) zabezpieczenie przed L4 i problemami w domu przeważa :) Rzuce okiem na te McDavidy, dzieki!

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, szramek napisał:

West Ham płaci 10 mln za gościa który nie wychylił nigdy nosa z championship, i przez ostatnie półtora roku strzelił tam oszałamiające 20 goli. Anglia...

 

Theo Walcott - 17, Southampton => Arsenal

Tyrone Mings - 22, Ipswich => Bournemouth

Jacob Murphy - 22, Norwich => Newcastle

Wilfired Zaha - 20, Crystal Palace => Man Utd

Jeff Hendrick - 24, Derby => Burnley

Benik Afobe - 22, Wolverhampton => Bournemouth

Alex Oxlade-Chamberlain - 17, Southampton => Arsenal

Gareth Bale - 17, Southampton => Tottenham

 

Ano Anglia. Ci wchodzili z niższych lig do EPL za większą kasę. Tyle, że wszyscy byli młodsi :)

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...