Skocz do zawartości

Marynia wylewa 522 łzy nad strasznym losem mieszkańców Podlasia


krzysfiol

  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszą komórkę kupiłem bodajże w 2002 roku. Właściwie mogłem wcześniej, ale nie była mi potrzebna - bo nikt nie miał, w domu były stacjonarne, a jak się chciało zadzwonić, to były budki telefoniczne. W latach 90 to ja widziałem komórki w filmach :-k

Odnośnik do komentarza

Pierwszą komórkę kupiłem bodajże w 2002 roku. Właściwie mogłem wcześniej, ale nie była mi potrzebna - bo nikt nie miał, w domu były stacjonarne, a jak się chciało zadzwonić, to były budki telefoniczne. W latach 90 to ja widziałem komórki w filmach :-k

No ja swoją pierwszą komórkę dostałem jak szedłem do liceum, czyli to był rok 2000. W sumie większość klasy w liceum wtedy miała, a przecież mówimy o dzieciach, które komórki potrzebowały głównie do szpanu. Oczywiście nie każdy potrzebował, ale każdy kto chciał mógł mieć, bo barier cenowych już nie było. To już były czasy, kiedy telefony można było dostać w abonamencie za złotówkę, albo na kartę za 300- 400 zł.

Odnośnik do komentarza

 

Smiechlem z Maniaka i jego tekstu ze komorki w polowie lat 90 byly bardzo popularne :D

Ty z Podlasia pochodzisz? :kekeke:

 

Nawet jak weźmiesz pod uwagę USA, to liczba abonentów komórek w 1995 kształtowała się na poziomie 34M - czyli 12% ówczesnej populacji (270M). Sam sobie odpowiedz czy to jest "bardzo popularne".

Odnośnik do komentarza

Pierwszą komórkę kupiłem bodajże w 2002 roku. Właściwie mogłem wcześniej, ale nie była mi potrzebna - bo nikt nie miał, w domu były stacjonarne, a jak się chciało zadzwonić, to były budki telefoniczne. W latach 90 to ja widziałem komórki w filmach :-k

Dokladnie. Ja tez pierwszy telefon dostalem okolo 2002 roku (Nokia 3410, ktora ukradli mi rok pozniej :/). A i w tym czasie jak widzialo sie kogos, kto rozmawia przez telefon oznaczalo, ze byl kasiasty (wszyscy januszowali i pisali smsy, bo bylo duzo taniej).

 

Wiec pisanie ze w 1995 komorki byly bardzo popularne (szczegolnie w Polsce!) to troche smiech przez lzy.

Odnośnik do komentarza

 

 

No ja swoją pierwszą komórkę dostałem jak szedłem do liceum, czyli to był rok 2000. W sumie większość klasy w liceum wtedy miała, a przecież mówimy o dzieciach, które komórki potrzebowały głównie do szpanu. Oczywiście nie każdy potrzebował, ale każdy kto chciał mógł mieć, bo barier cenowych już nie było. To już były czasy, kiedy telefony można było dostać w abonamencie za złotówkę, albo na kartę za 300- 400 zł.

 

Telefony komórkowe stały się powszechne pewnie gdzieś w połowie lat 2000, a nie w latach 90.


O sorry - właśnie sobie przypomniałem, że w mojej klasie liceum (1996-2000) był jeden gość, co miał komórkę. Rozpuszczony bachor bogatych rodziców, oprócz tego jeździł czasem mazdą 121. Pewnie dlatego nie pamiętałem, bo miał ją tylko dla szpanu, bo i tak z nikim nie rozmawiał.

Odnośnik do komentarza

U mnie bananowcy mieli pierwsze komórki w 1998 (Nokie 5110) i był to kosmos absolutny :) Ja swoją pierwszą miałem chyba rok później, takiego śmieszkowego Alcatela, który jak padł akumulatorek, to działał na baterie-paluszki :) Ale później już wspomnianą Nokię 5110 (żółty panel), którą dosko wspominam.

Odnośnik do komentarza

 

 

Smiechlem z Maniaka i jego tekstu ze komorki w polowie lat 90 byly bardzo popularne :D

Ty z Podlasia pochodzisz? :kekeke:

 

Nawet jak weźmiesz pod uwagę USA, to liczba abonentów komórek w 1995 kształtowała się na poziomie 34M - czyli 12% ówczesnej populacji (270M). Sam sobie odpowiedz czy to jest "bardzo popularne".

 

Tak. Taka ilość już znaczy, że to nie jest jakaś technologia, którą się ogląda w filmach sci-fi, tylko kto potrzebuje ten ma.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Smiechlem z Maniaka i jego tekstu ze komorki w polowie lat 90 byly bardzo popularne :D

Ty z Podlasia pochodzisz? :kekeke:

 

Nawet jak weźmiesz pod uwagę USA, to liczba abonentów komórek w 1995 kształtowała się na poziomie 34M - czyli 12% ówczesnej populacji (270M). Sam sobie odpowiedz czy to jest "bardzo popularne".

 

Tak. Taka ilość już znaczy, że to nie jest jakaś technologia, którą się ogląda w filmach sci-fi, tylko kto potrzebuje ten ma.

 

Tak, szczegolnie w Polsce, w ktorej wlasciwie w tym czasie nie bylo infrastruktury gotowej do obslugi telefonii komorkowej.

Odnośnik do komentarza

 

Pierwszą komórkę kupiłem bodajże w 2002 roku. Właściwie mogłem wcześniej, ale nie była mi potrzebna - bo nikt nie miał, w domu były stacjonarne, a jak się chciało zadzwonić, to były budki telefoniczne. W latach 90 to ja widziałem komórki w filmach :-k

Dokladnie. Ja tez pierwszy telefon dostalem okolo 2002 roku (Nokia 3410, ktora ukradli mi rok pozniej :/). A i w tym czasie jak widzialo sie kogos, kto rozmawia przez telefon oznaczalo, ze byl kasiasty (wszyscy januszowali i pisali smsy, bo bylo duzo taniej).

 

Wiec pisanie ze w 1995 komorki byly bardzo popularne (szczegolnie w Polsce!) to troche smiech przez lzy.

 

Tylko weź pod uwagę, że piszesz o nastolatku, który telefonu po prostu nie potrzebował (zwłaszcza biorąc pod uwagę ówczesne ceny rozmów). Etap, gdy komórka była osiągalna praktycznie dla każdego jednak przypadł znacznie wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Ja swoją pierwszą komórkę otrzymałem po... babci :kekeke: U niej na wsi nie było (do tej pory nie ma? :-k) linii telefonicznych, więc żeby mieć z nią kontakt rodzice jej szybko kupili komórkę. A później jakoś opłacało się zmieniając abonament wziąć nową, więc ja dostałem starą ;) Nie byłem zbyt wymagającym dzieckiem, więc cieszyłem się bardzo, pomimo tego, że strasznie obciachowa była ;) Gdy wszyscy mieli Nokie 3210, to ja zasuwałem z taką motorolą:

motorola-d160-1!.jpg

 

Jeśli chodzi o rok, to był pewnie... 2000? 2001? :-k

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...