Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Na konferencji prasowej po meczu z Barceloną pojawił się trener Realu, Jose Mourinho.

Wciąż mamy 8 punktów straty. Real rozegrał dobre spotkanie, podobało mi się to, co zobaczyłem.

Cieszę się, że kibice mogli obejrzeć dobre, ciekawe widowisko. Czasami stawka meczów między Barceloną i Realem paraliżowała zawodników, jednak dziś było inaczej.

Powiedziałem Vilanovie, że to był świetny mecz, ale... [chwila ciszy] Real Madryt to wielki klub, który nie rozmawia o niepodyktowanych rzutach karnych. Taka jest filozofia klubu, to i ja nie będę się wypowiadał na ten temat.

Arbiter był dzisiaj bardzo dobry, ale popełnił jeden duży błąd. To nic, nikt nie jest nieomylny.

Rezultat jest odzwierciedleniem przebiegu meczu, jest sprawiedliwy. Kibice cieszyli się meczem, podobnie jak ja i Vilanova możliwością zasiadania na ławce trenerskiej.

Hmm... Może potrzebuję okularów? Mam już prawie 50 lat, szukam dla siebie jakiegoś rozwiązania.

Cristiano i Messi są piłkarzami z innej planety. Złota Piłka? Chciałbym, aby wygrał ją mój zawodnik.

[Mundo Deportivo]

 

Rzadko mi się to zdarza, ale tym razem muszę się zgodzić z Boskim Żoze. Faktycznie sędzia popełnił duzy blad, nie odgwizdujac karnego na Iniescie. Fajnie, ze trener Realu ma tego swiadomosc :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Ogłoszona została oficjalna lista 23 piłkarzy nominowanych do prestiżowej nagrody Ballon d'Or. Wśród nominowanych znalazło się pięciu zawodników Barcelony - Lionel Messi, Andrés Iniesta, Xavier Hernández, Gerard Piqué i Sergio Busquets.

 

Na 23-osobowej liście potencjalnych laureatów znalazły się również nazwiska sześciu graczy Realu Madryt, czy kilku byłych zawodników Dumy Katalonii (Ibrahimović i Yaya Touré).

 

Pełna lista nominowanych:

 

Sergio Agüero (ARG / Manchester City)

Mario Balotelli (WŁO / Manchester City)

Karim Benzema (FRA / Real Madryt)

Gianluigi Buffon (WŁO / Juventus Turyn)

Sergio Busquets (HIS / FC Barcelona)

Iker Casillas (HIS / Real Madryt)

Didier Drogba (WKS / Chelsea/Shanghai Shenhua)

Radamel Falcao (KOL / Atlético Madryt)

Zlatan Ibrahimović (SZW / AC Milan/Paris Saint-Germain)

Andrés Iniesta (HIS / FC Barcelona)

Lionel Messi (ARG / FC Barcelona)

Manuel Neuer (NIE / Bayern Monachium)

Neymar (BRA / Santos)

Mesut Özil (NIE / Real Madryt)

Gerard Piqué (HIS / FC Barcelona)

Andrea Pirlo (WŁO / Juventus Turyn)

Sergio Ramos (HIS / Real Madryt)

Cristiano Ronaldo (POR / Real Madryt)

Wayne Rooney (ANG / Manchester United)

Yaya Touré (WKS / Manchester City)

Robin van Persie (HOL / Arsenal/Manchester United)

Xabi Alonso (HIS / Real Madryt)

Xavi Hernandez (HIS / FC Barcelona)

 

Troche mnie dziwi wskazanie Pique zamiast np Mascherano, czy Puyola. Ale tak po prawdzie to jest tu duzo wiecej kontrowersyjnych nominacji.

Odnośnik do komentarza

Busquetsa? To obok Yaya Toure najlepszy defensywny pomocnik na świecie obecnie, do tego ważny punkt zespołu mistrzów Europy. Kpiną byłby jego brak.

 

Za to nie bardzo rozumiem co robi tutaj Balotelli ( w klubie jest rezerwowym, na Euro tak naprawdę zagrał jeden dobry mecz... ) i Pique ( słabszy sezon w klubie ). No ale z drugiej strony nie przychodzi mi do głowy nikt istotny, kto zostałby pominięty... Może poza Silvą.

Odnośnik do komentarza

no brak żadnego obecnego gracza tryumfatora LM i obecność na tej liście Busquetsa to kpina.

 

koleś w wieku 25 lat jest kilkudziesięciokrotnym reprezentantem kraju (najmocniej postawił na niego "madrytczyk" del Bosque, więc ewentualne teksty o wciskaniu go tam na siłe, bo jest z Barcelony sobie daruj), wygrał wszystko co możliwe w klubowej i reprezentacyjnej piłce, ale według Ciebie i tak się nie nadaje, bo zdarza mu się udawać i odgrywać teatrzyk? jeśli tak to liczba kandydatów powinna zostać zmiejszona o połowę. a z Chelsea masz Drogbę, kogo byś jeszcze chciał oprócz niego? sorry, ale nikt się nie nadaje.

 

dziwne nominacje wg mnie to Balotelli (jeden genialny mecz na EURO i kilka dobrych w Premier League to zdecydowanie za mało) oraz Oezil i Pique (na których psioczą nawet kibice ich własnych drużyn). jeśli chodzi o braki to ewentualnie Silva.

Odnośnik do komentarza

Yep, taki Cech to na bank nie zasłużył. Wywalić Buffona (jasne, finał ME, ale czy on ich tam doprowadził? a w klubie tylko mistrzostwo) czy wspomnianego Ballo (nawet sensowniejsze, bo pokazywanie klaty na ME to dla mnie żaden powód) i wstawić Cecha chociażby.

 

Nie chcę ujmować klasie tej nagrodzie, ani zarzucać głosującym (bo to głosują dziennikarze, kapitanowie drużyn, selekcjonerzy etc, czy mi się powaliły nagrody?), ale odkąd w 2010 roku Sneijder nie wylądował na podium, a wylądował Messi to ja dziękuje. Nagroda równa Oscarom...

Odnośnik do komentarza

:roll: Nie mam ochoty na jakieś pyskówki, zwłaszcza z Tobą, bo już wieloma postami na tym forum pokazałeś, że masz takie pojęcie o piłce jak ja o futbolu amerykańskim. Przecież to nawet nie jakaś moja oryginalna opinia, a powszechne stanowisko ekspertów, dziennikarzy, trenerów i piłkarzy...A zareagowałeś jakbym coś takiego napisał o Polańskim co najmniej. Facet zmusił do odejścia Yaya Toure i Keite, zmienił pozycję Mascherano. Jest podstawowym i kluczowym zawodnikiem najlepszej reprezentacji i klubu ostatnich lat. Więc proszę, napisz kto według Ciebie jest lepszy, żebym i ja się mógł pośmiać tego pięknego poranka.

Odnośnik do komentarza

Nie Ty mnie będziesz rozliczał z mojego pojęcia o piłce, a już napewno nie po takim zachowaniu. Keita? Bycie lepszym od Keity nie czyni z Busquetsa jednego z dwóch najlepszych defensywnych pomocników na świecie. Co do odejścia Toure, to się nie zgodzę, że powód był taki jak przedstawiony przez Ciebie i to raczej nie jest tylko moja prywatna opinia. Mascherano jest wycofywany do obrony (Busquets zresztą też) z powodu problemów Barcelony na tej pozycji i to wiedzą wszyscy. Dla mnie osobiście właśnie np. Mascherano jako piwot jest lepszy niż Busquets. Kto jeszcze? Wspomniany przez Ciebie Toure, Xabi Alonso, Pirlo, Diaby, Parker, De Rossi, Schweinsteiger i myślę, że jeszcze kilku zawodników. Busquets i tak prezentuje się lepiej niż można się było tego spodziewać, ale światowy Top2 na swojej pozycji? Bez przesady. Kiedy ktoś mi mówi o nominacjach do Złotej Piłki to liczę na nazwiska, które naprawdę na to zasługują i ich wybór nie byłby pomyłĸą czy wręcz kompromitacją (choć po tym co się stało w 2010, kiedy najbardziej na to zasługujący Sneijder nie znalazł się nawet w trójce, a Xavi czy Iniesta przegrali z Messim trudno będzie to pobić). Jeśli chodzi o Hiszpanów to w grę IMO wchodzi Casillas, Ramos, Xavi czy Torres, ale na Boga, nie Busquets.

Odnośnik do komentarza

Trochę śmieszne jest czepianie się nominacji dla Busquetsa, który jest faktycznie kluczowym graczem zarówno Barcelony i Hiszpanii. A pisanie już, że Parker czy Diaby są od niego lepsi to już są jaja. Można go nie lubić, bo to trudny do polubienia typ, ale deprecjonowanie jego umiejętności właściwie bez żadnej podstawy jest zastanawiające.

Odnośnik do komentarza

No nie ma o czym gadać FYM. Diaby i Parker zestawiani z Busquetsem to materiał do kącika absurdalnego. Nie muszę Cię rozliczać z pojęcia o piłce, bo takimi kwiatkami sam wystawiasz sobie świadectwo, aż dziw że tego nie widzisz. Pirlo, Xabi Alonso czy Schweinsteiger mają w swoich klubach ( i reprezentacjach ) inne role niż Busquets, dużo bardziej ofensywne, ja pisałem o defensywnych pomocnikach. No ale i tak z tych których wymieniłeś tylko co do Pirlo można by się pokusić o stwierdzenie, że jest piłkarsko lepszy od Hiszpana.

 

Dla mnie osobiście właśnie np. Mascherano jako piwot jest lepszy niż Busquets.

 

No widzisz. Szkoda, że Guardiola i Vilanova mają na ten temat inne zdanie...

 

Generalnie albo nie oglądasz meczów Barcelony/Hiszpanii, albo jesteś uprzedzony do Busquetsa przez jego aktorzenie i zachowywanie się jak paniusia. Jego wpływ na grę obu tych zespołów jest ogromny. Pamiętam wypowiedź del Bosque, który określił go najinteligentniejszym piłkarzem La Roja i mówił, że zaczyna od niego ustalanie składu.

 

 

Co do odejścia Toure, to się nie zgodzę, że powód był taki jak przedstawiony przez Ciebie i to raczej nie jest tylko moja prywatna opinia.

 

To jaki? :D Toure nie grał bo Guardiola stawiał na Busquetsa, więc poprosił o zgodę na odejście...

Odnośnik do komentarza

Z tym Parkerem czy Torresem to pocisnales i to megagrubo FYM. Ja się pytam co takiego Parker czy Torres zrobil w ostatnim roku? Jeden jest sredniakiakiem, a drugi strzela raz na poltorej miesiaca. W Anglii się z niego smieja tak jak z Andyego Carolla, a Ty tu porownujesz goscia do top20 zawodnikow w roku? Dobre - to prawie jak Cleverley, Henderson czy Lukaku :P

 

Wracajac do tematu to takie plebiscyty zawsze byly wypaczone. Trudno znalezc i sklasyfikowac najlepszych 20 w trakcie calego roku, ale wszyscy wiemy ze najlepsza piatke już o wiele latwiej.

Odnośnik do komentarza

SzKoDi przeczytaj jeszcze raz mój post, ale powoli i dokładnie. Nie wymieniałem Parkera w kontekście Złotej Piłki tylko rywalizacji na pozycji, a o Torresie wspomniałem w porównaniu z rodakiem, a nie jako zawodniku, który tę nagrodę powinien koniecznie dostać. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 

kaderr powiedz, ale tak szczerze, wspominasz, że Pirlo to jeszcze ok, ale naprawdę uważasz, że Busquets jest lepszy niż Xabi Alonso (bardziej ofensywne role? to złudzenie, Xabi Alonso tak samo jak Pirlo potrafi wykorzystać swój znakomity przegląd pola i dokładność podań, ale obaj są graczami formacji defensywnej) czy De Rossi?

Odnośnik do komentarza

Rozmowa o wyższości Alonso nad Busquetsem to rozmowa o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Ja wolę Sergio, który z roku na rok robi postępy i nawet gdy Barcelona praktycznie nie ma obrony potrafi zaryglować dostęp do bramki, a do tego umie zagrac kreatywnie. De Rossi w tym sezonie nic nie zdobył ani w klubie, ani w reprezentacji - więc go nie ma na tej liście. Czy jest lepszy - nie sądzę, ale kruszyć o to kopii nie będę.

I nie odwracaj kota ogonem, wyraźnie napisałeś, że Parker i Diaby są lepsi od Busquetsa, a nie że bardziej niż on zasługują na ZP. Pominę już "kilku innych zawodników", bo pewnie byśmy się dowiedzieli, że nawet Murawski bije przereklamowanego Sergio B. na głowę ;)

Odnośnik do komentarza

I nie odwracaj kota ogonem, wyraźnie napisałeś, że Parker i Diaby są lepsi od Busquetsa, a nie że bardziej niż on zasługują na ZP.

 

No właśnie, dokładnie tak napisałem, a SzKoDi się mnie czepia, że Parkera do Złotej Piłki nominuje :)

 

To samo z De Rossim, a nie twierdzę, że go brakuje na liście, tylko, że jest lepszy na tej pozycji. Ludzie, czytajcie z mniejszym pośpiechem!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...