Skocz do zawartości

Marynia 5=1+4 popisuje się znajomością wyższej matematyki


krzysfiol

  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nawet w komentarzach jest, ze to jest nagranie z TVP, od kiedy telewizje dzieła sie swoimi nagraniami? Ponadto jakbyś oglądał całość relacji w TVN24 widziałbyś, ze kamery były skupione na samochodach karawany i były z zupełnie innej strony, a leżący ziomek pojawił sie tam przypadkiem.

Odnośnik do komentarza

Ale nawet w komentarzach jest, ze to jest nagranie z TVP, od kiedy telewizje dzieła sie swoimi nagraniami? Ponadto jakbyś oglądał całość relacji w TVN24 widziałbyś, ze kamery były skupione na samochodach karawany i były z zupełnie innej strony, a leżący ziomek pojawił sie tam przypadkiem.

wejdz w post ktory wrzucilem masz odnosnik do calosci filmiku a nie wycinku z tvn24 wtedy odbior jest inny. Te smieszne proby pomocy "rannemu" to nawet przebija pilkarzy Barcelony z ich najlepszych symulacji
Odnośnik do komentarza

Ale obejrzyj całość nagrania TVN24 - w momencie jak koleś sie kładzie, kamera skupia sie na świecy dymnej i tylko u góry kadru widać jak niby ktoś upada. Całość widać w nagraniu TVP, nie wiem czy maja do tego swobodny dostęp.

Faktem jest to, ze podają, ze koleś sie specjalnie położył.

Odnośnik do komentarza

 

Skoro działania bezprawne są niezależne od siły - bo takie warcholstwo mogłoby rządzić przecież nawet w razie braku jakiegokolwiek umocowania prawnego, skoro rządzi bezprawnie - to Twój argument jest inwalidą.

Nie rozumiem tego co tu napisałeś.

 

A bezprawne działania władzy są całkowicie zależne od siły. Przecież ten monopol zapewnia im pełną swobodę w ograniczaniu wolności. Nawet to uświęcone prawo mające stać na straży naszych wolności (abstrahując od tego, czy bardziej jej strzeże czy bardziej pozbawia) jest przez władzę zmienialne. Czasem tylko wymaga więcej lub mniej głosów.

 

Napiszę prościej:

Władza jest silna, gdy jej na to pozwala prawo. Jeżeli ktoś postępuje bezprawnie, to nieważne jest, jakie uprawnienia dostaje mocą przepisów, bo działa i tak w oderwaniu od nich. Dlatego ocena działań PiS nie powinna mieć żadnego wpływ na generalną ocenę siły władzy w kraju, bo działają bez żadnej podstawy prawnej, łamiąc wszystkie obowiązujące normy, już nie tylko prawne, ale zwyczajnie moralne.

Równie dobrze mogliby nie mieć tysiąca dzikich ryjów na podorędziu, lecz tysiąc czołgów - czy gdyby rządzili siłą wojska, to byś pisał, że to źle świadczy o naszym prawie, że to jest możliwe, choć prawo tego zakazuje?

Odnośnik do komentarza

Jakoś nie widziałem u ciebie oburzenia kiedy strzelano do górników pod jsw:)nie widziałem protestów w momencie uchwalania pisanych ustaw na kolanie hazardowej czy o wielu emerytalnym z mega komicznym zapisem Ofe.Dlatego moga mieć milion gackow,giertychow i innych poldebili i nic im to nie da , widząc jako zbawcę asow typu Schetyna,Sikorski czy inny Petru;)

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie, co takiego jest w tym temacie OFE, że wypowiadają się o nim od paru lat wyłącznie ludzie, którzy nie mają o tym żadnego pojęcia. Jakoś nie widziałem ludzi narzekających na OFE, wypowiadających się tak samo ex cathedra o równie bliskiej im tematyce fizyki jądrowej czy stochastyki.

Also zadyma z użyciem przemocy przez protestujących, tłumionej przy użyciu legalnie stosowanych środków przymusu bezpośredniego =/= wysyłanie Policji na niestosujących przemocy protestujących. No ale żeby to wiedzieć, to trzeba cokolwiek wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Skoro działania bezprawne są niezależne od siły - bo takie warcholstwo mogłoby rządzić przecież nawet w razie braku jakiegokolwiek umocowania prawnego, skoro rządzi bezprawnie - to Twój argument jest inwalidą.

Nie rozumiem tego co tu napisałeś.

 

A bezprawne działania władzy są całkowicie zależne od siły. Przecież ten monopol zapewnia im pełną swobodę w ograniczaniu wolności. Nawet to uświęcone prawo mające stać na straży naszych wolności (abstrahując od tego, czy bardziej jej strzeże czy bardziej pozbawia) jest przez władzę zmienialne. Czasem tylko wymaga więcej lub mniej głosów.

 

Napiszę prościej:

Władza jest silna, gdy jej na to pozwala prawo. Jeżeli ktoś postępuje bezprawnie, to nieważne jest, jakie uprawnienia dostaje mocą przepisów, bo działa i tak w oderwaniu od nich. Dlatego ocena działań PiS nie powinna mieć żadnego wpływ na generalną ocenę siły władzy w kraju, bo działają bez żadnej podstawy prawnej, łamiąc wszystkie obowiązujące normy, już nie tylko prawne, ale zwyczajnie moralne.

Równie dobrze mogliby nie mieć tysiąca dzikich ryjów na podorędziu, lecz tysiąc czołgów - czy gdyby rządzili siłą wojska, to byś pisał, że to źle świadczy o naszym prawie, że to jest możliwe, choć prawo tego zakazuje?

 

Ok, teraz rozumiem.

 

Dlatego nie pisałem o tym, że prawo pozwala władzy na za wiele, ale o tym, że władza ma za szeroki zakres i jest za silna. Sama w końcu to prawo sobie tworzy, ofc w pewnych ramach, ale i te ramy może modyfikować przy odpowiedniej wielkości, albo jak sam zauważasz, całkowicie je ignorować. Prawo nic nie da kiedy władza ma za małe ograniczenia, być może obecnie mamy znakomity tego przykład (być może, bo naprawdę nie chcę dociekać kto ma tym razem rację, wiem tylko, że każdy jest pewny, że ją ma. Odnoszę się tylko do tego, że niewłaściwy, demokratycznie wybrany rządzący może sprawić, że chce się uciekać z ojczyzny).

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Dzień dobry!

 

Kto rano wstaje, tego wkurwia fakt że nie pospał!

Kto rano wstaje ten ma dwojke malych dzieci xD

 

 

Hm, wezwania do sądu od żadnej byłej do tej pory nie dostałem, więc będę się kłócił.

 

jak to?

 

 

No też nie rozumiem, co zrobisz.

Btw przyjemna dyskusja panowie Gacek i Hawk, utrzymajcie poziom, chętnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza

Gacku jeśli chodzi o temat ode mam z tym styczność w pracy i znam opinie kilku tysięcy osób na ten temat.Rozumiem zr jezli twoja kancelarie zablokują niezadowoleni klienci będziesz czekał grzecznie az cie wypuszcza?:) ale to chyba zły przyklad bo przeciez gacka samozwanczego najlepszego adwokata w kraju kazdy zna zniszczył byś ich na drodze prawnej jak euro i sklep z kanapami:)a teraz milej soboty, czas dla dzieci

Odnośnik do komentarza
Dlatego nie pisałem o tym, że prawo pozwala władzy na za wiele, ale o tym, że władza ma za szeroki zakres i jest za silna.

Gdyby była libertariańska władza, ale nagle komuś strzeliło do głowy "łamiemy wszystkie zasady", to byłoby tak samo - też byś pisał, że ma za szeroki zakres i jest za silna?

Jak się umawiasz z kolegą na grę w chińczyka, a on wyrzuca planszę, robi kupę na środek dywanu i ogrywa Cię w szachy, to pisałbyś, że reguły w chińczyka są nierozsądne, czy że ten kolega jest nie w porządku? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...