Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

obudowę i płytę główną, pamietaj o tym ze ta tansza plyta itx ma tylko 2 zlacza sata

 

nie mam pojęcia czy pójdzie gta V, w specyfikacji podana jest karta gf560 gtx (http://www.gtaonline.pl/gta-v-jednak-na-pc-ujawniono-wymagania-sprzetowe-vt82932.htm)

patrzac na sztuczny benchmark ta karta zintegrowana jest o jakies 8-10% wydajniejsza, jednak moze nie miec jakiegoś "feature" i może nie odpalić gta, moim zdaniem bedzie to mozna stwierdzic dopiero po premierze

 

pewnie pod gta trzeba by celowac w cos takiego: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-660-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-box-gtx660-dc2ocph-2gd5-583985/

 

karte grafiki zawsze mozesz kupic pozniej, nie wiem kiedy gta 5 bedzie mialo premiere


wiesz Szczurek, mozesz na razie nie kupować SSD i dysku hdd, tylko wykorzystac ten co masz, zamiast 8gb kupic 4gb ramu(jedna kosc) i na karte grafiki troche Ci sie ostanie

Odnośnik do komentarza

system na świeżo wstaje w kilka sekund. wszystko co jest na tym systemie otwiera się niemal odrazu, jak pracujesz na dużych plikach ich wczytanie jest dużo szybsze

 

generalnie znacząco poprawia komfort pracy. możesz go zawsze dołożyć później, ja dziś sobie nie wyobrażam żeby system był na hdd(kurwica by mnie strzeliła, a mam tylko 60gb)

Odnośnik do komentarza

albo tablica.pl i gumtree - w kręgach warszawskich jest tam niezły ruchjeżeli dobrze kojarzę to masz jakiegoś dinozaura, obawiam się, że jeżeli znajdzie się chętny, to zarobisz na tym "grosze"

Zawsze lepsze grosze niż ma stać bezużyteczny :-) Może go kupi jakiś miłośnik antyków :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, szukam kompa dla mamy - bez zbędnych cudów - Word, jakaś miniobróbka zdjęć, żeby sieć sprawnie śmigała (na obecnym sprzęcie nawet Chrome potrafi przycinać :)). Takie coś znalazłem na Allegro - http://allegro.pl/komputer-dell-poweredge-t20-g3220-4gb-500gb-win7-i4141467736.html - ma sens? Chodzi też o to, aby komp był na kilka lat (grać nikt na nim nie będzie).

Odnośnik do komentarza

Pereziu, złożę Ci coś wieczorem, jeżeli chodzi o tego Della to tak, nie wiadomo co za płyta główna, zasilacz. nie podejrzewałbym Della o jakieś ścierwo na tej płaszczyźnie, plusem na pewno jest ładna i dość mała obudowa(spokojnie, w tym przypadku nie ma się co grzać). generalnie skłonny jestem nawet przyklepać Twoją propozycję, miałem styczność z Paroma dellami optiflex i są to całkiem trwałe maszynki wbrew pozorom.

 

co do samego procka to spokojnie powinien wystarczyć(dopłacać do i3 nie ma sensu), 4gb ram do Twoich/Twojej mamy zastosowań wystarczy, gdyby sie za jakiś czas okazało kostkę 4gb można dokupić(wedle informacji jest zajęty jeden slot pamięci z czterech)

 

rozumiem, ze za te 1300zł ma być kompletna jednostka centralna + system, czy rozważałeś może ubuntu dla mamy czy to za wysoki próg ?

 

tak na szybko gotowa skrzynka to jakieś 1020zł+system windows7/8 340, wyjdzie na to samo(na pewno nie bedzie wyglądał tak atrakcyjnie jak ta obudowa della ;))

Odnośnik do komentarza

To luz, jak mówisz, że może być, to się już nie babraj ze składaniem. Na moje oko na potrzeby mamy styknie zupełnie.

 

Ubuntu czy nawet inne wynalazki typu Mandriva rozważałem, ale to jednak ma być max proste, a że mama od lat z Windowsa korzysta, to nie będę robił demolki :).

 

Tak że dzięki za opinię, ogarnę się z tym Dellem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...