Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

ok, zrobilem inaczej. zgralem recovery disc na pendriva i zaskoczylo. problem w tym, ze system recovery nie widzi systemu operacyjnego na dysku :/

 

 

zaraz sprawdze z innym obrazem.

 

 

linux? nie mam linuxa :) problem na 99% jest z brakiem kompatybilnosci starego dysku z nowa mobo. tylko jak obejsc ten problem? zaraz sprawdze druga instalke win.

Odnośnik do komentarza
3350p ;) (bez igpu) miał największy stosunek cena/wydajność ;)

generalnie żałuj, że nie dołożyłeś do 2500k ;) może warto na allegro zapolować na używkę ;) jeśli masz chipset p67 lub 68/z77

 

Panie, mam płytę, jak rozumiem mającą socket 1155. Co byś mi mógł polecić, ewentualnie jakąś stronkę z porównaniem, żebym mógł sobie znaleźć jakiś ciekawy i7?

Ewentualnie - ile z tego można podkręcić? Bo widziałem już na forach niby po 3,99 GHz, ale nie do końca w to wierzę ;)

Odnośnik do komentarza

H61 nie ma odblokowanego mnożnika, więc na tej płycie nie pokręcisz prawie nic

 

generalnie procek do kręcenia to i5 2500k, i7 nie ma się co interesować (raz że sporo droższe, dwa jeżeli nie wykorzystasz 8 wątków) to jest mniej wydajny niż i5

 

ja na swoim i5 dociągam na 4,8GHz

 

oprócz procka czeka Cie wymiana płyty na płytę z chipsetem P67/Z68/Z77

 

podkręcanie na H61 może się odbyć jedynie przez podniesienie FSB, ale są to groszowe rzeczy, którymi nie warto się bawić(ciężko zapewnić stabilność)

Odnośnik do komentarza

tylko teraz tak, jak chcesz i5 2500k to nówkę ciężko będzie dostać(http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/1806569), zresztą te co były później wypuszczane nie kręcą się tak dobrze jak pierwsze, znajomy, który kupował w podobnym okresie mimo dobrego chłodzenia powietrznego dochodzi do 4.4-4.5 na na wyższym napięciu niż ja do 4.8

 

jeżeli chodzi o używki jak masz dobre źródło to śmiało, wydaje mi się, że mało kto będzie chciał sprzedać sztukę w "dobrym stanie". dobrze wykręcony 2500k spokojnie dogania 4570k (najnowsza podstawka intela)

 

generalnie procesory ivy i haswell krecą się sporo gorzej ze względu na zmianę w odprowadzeniu ciepła z rdzenia do obudowy(ihs)

 

jak masz kogoś kto handluje tym sprzętem(tak zakładam skoro możesz oddać w rozliczeniu) to pytaj o 2500k i płyta p67 (jak nie zależy Ci np. na USB 3.0)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dałoby złożyć jakiś przyzwoit zestaw do 1.800zł? Moje wymagania to:

Płyta główna: byle jaka, żeby tylko pasowała do pozostałych części. nie planuję ulepszać tego kompa w przyszłości, tylko ma być na teraz, a kiedyś ewentualnie go zmienię.

Procesor: jak najlepszy za tę kasę

Karta graficzna: w nowe gry raczej nie gram, a jak już gram to w takie, które nie mają oszałamiającej grafiki jak Europa Universalis czy jakieś menadżery. ważne, żeby obsługiwała filmy w rozdzielczości 1080p i w zasadzie tyle.

RAM: nie wiem jakie są teraz standardy. 8GB? tak, żeby pasował do reszty.

Dysk twardy: Jeżeli nie ma dużej różnicy w cenie to 1TB, jeżeli jest duża różnica to wziąłbym 500GB. zawsze mogę przerzucić drugą 500 ze starego kompa.

Karta dźwiękowa: jeżeli nie da rady to przeżyję jakąś solidną zintegrowaną, choć jak dałoby się coś za tę kasę lepszego zmieścić to byłoby zajebiście.

Napęd: fajnie by było, żeby jakaś nagrywarka DVD się znalazła.

Obudowa: jak najmniejsza. w ogóle fajnie by było jakby komuś się chciało zrobić dwa warianty, jeden ze zwykłą obudową, a drugi z mini-atx, żebym mógł zobaczyć jaka będzie różnica pomiędzy kosztami obu kompów, ale jednak zwykła obudowa ma priorytet.

 

Aha, no i chciałbym, żebym mógł zamówić taki zestaw i żeby mi go od razu złożyli w sklepie. Nie chce mi się składać w domu, choć to jest jakaś opcja. Obecnego sam składałem, choć to było chyba 7 lat temu...

Odnośnik do komentarza

O to chodzi, że napęd w starym kompie mam zjebany. :P Wiem, że teraz to trochę przeżytek, ale jednak są sytuacje kiedy może się przydać. Dysk to Samsung HD502IJ. Wydaje mi się, że on jest już na SATA podłączony.

A co do grafiki to teraz mam zintegrowanego Radeona 3200 bodajże i filmy już przy 720p mi się zacinają. :/

Odnośnik do komentarza

jeżeli chodzi o zintegrowane karty graficzne to poszły to bardzo mocno do przodu :P jest to poziom o 10% wyższy niż radeon hd 7770 (karta za mniej wiecej dzis 400zł?), generalnie jest jakieś 7-8 wydajniejsza od tej integry co masz teraz

 

dysk masz sata 2 więc w miarę spoko, na magazyn moze sie nadać

 

teraz tak montaż i przesyłka za 1zł to kod W3FHN58JFW (zamówienie musi byc na 1500zł)

 

http://www.morele.net/inventory/info/HshpR/

 

jeżeli chodzi o itx

http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-elite-130-rc-130-kkn1-608939/

(ale uwaga tutaj tylko 2 złącza sata) http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-itx-610367/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85m-itx-585572/ tutaj juz 4 gniazda czyli 2 dyski +naped spokojnie podlaczysz

 

 

czyli obudowa + 40zł

mobas +50zł +100zł

 

jak nie chcesz ssd to http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/ wersja o połowie mniejszej pojemnosci kosztuje 25zł mniej(moim zdaniem nie warto oszczedzac)

 

i drugi dysk co masz typowo pod magazyn(jest sporo wolniejszy niz ssd i ten WD )

 

w przyszłości do pełnowymiarowego możesz dołożyć jakąś mocniejszą grafę i normalnie grać (w sensie jakies battlefield i inne nowosci, ktore sa wymagajace; procek na pewno to umożliwi) jeżeli chodzi o itx, bedziesz mocno ograniczony wielkoscia obudowy, chociaz ten model potrafi i karty grafiki w miare sensownie pomiescic

 

osobiscie nie pchał bym się w itx raczej, aczkolwiek to ciekawy eksperyment :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...