Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mój brat kupuje pantomograf i dostał wytyczne jakie musi spełniać sprzęt obsługujący urządzenie. Chciał kupić laptop, ale z nieznanych mi względów musi to być komputer stacjonarny. Poza samą "puszką" (która musi być w kolorze białym) potrzebuje też monitora (również białego). Smętek, pomógłbyś? :) Chodzi o sprzęt możliwie tani, ale jeśli trzeba będzie dołożyć więcej pieniędzy, aby było to niezawodne, to nie powinno być to kłopotem.

 

Wymagania:

 

 

 

 


CPU

Intel Core Duo; 2,0 GHz lub szybszy

Tylko procesory INTEL. Zalecane procesory I3, I5, I7.

RAM

4GB lub więcej

RAM ma znaczący wpływ na osiągi systemu.

Twardy dysk

10 GB dla zainstalowania i działania programu

Jeżeli komputer ten pełni rolę serwera (jest na nim przechowywana baza danych) należy przewiedzieć dysk o pojemności co najmniej 500 GB

Karta graficzna

Nvidia serii 440/540/640 1GB lub wyższa.

Możliwe jest wykorzystywanie kart graficznych ATI o porównywalnej wydajności.

 

UWAGA!

Ilość pamięci RAM karty graficznej ma

znaczący wpływ na osiągi systemu.

Monitor

· Co najmniej 1 monitor

· Przekątna ekranu co najmniej 45cm (18”)

· Minimalna rozdzielczość 1024 x 768

Ze względu na kolorystykę badań zalecana jest czarna obudowa. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 18.02.2011 monitory powinny oprócz tego posiadać parametry:

· Rozdzielczość: min. 0,7 Mpix

· Przekątna: min. 45 cm

· Luminancja: min. 200 cd/m2

· Kontrast: min. 250:1

· Częst. odchyl.: min 70Hz (CRT)

Złącze DVI (LCD)

System operacyjny

· Windows XP 32 bit (z SP3)

· Windows 7 32 bit

UWAGA!

Urządzenie nie pracuje pod kontrolą Windows XP64bit, Windows 7 64 bit, Vista i Windows 8.

Karta sieciowa

· 1x Interfejs Ethernet – do sieci lokalnej/Internetu

UWAGA!

W przypadku instalacji dodatkowych urządzeń może być wymagana większa liczba kart sieciowych.

DVD napęd

DVD RW

Napęd DVD jest wymagany do instalacji oprogramowania i nagrywania badań na płytę.

Oprogramowanie antywirusowe

Oprogramowanie antywirusowe lub firewall może zakłócać pracę urządzenia dlatego nie powinno być zainstalowane lub należy je odpowiednio skonfigurować.

UWAGA!

Ewentualna konfiguracja tych programów jest w zakresie Państwa informatyka.

Złącze PCI

Dostępne złącze PCI do podłączenia dedykowanej karty

Do panoramy

Złącze COM

Złącze RS-232C

Do panoramy

Porty USB

Dostępne złącze USB 2.0 lub wyższe

Do RVG

 

 

Odnośnik do komentarza

Białe obudowy ze względu na wystrój gabinetu, przepraszam za nieścisłość. Pogrubienie wynika z kształtu tabeli, której nie udało mi się dobrze przekopiować na forum, nie trzeba zwracać na to większej uwagi. Co do budżetu - chodzi przede wszystkim o to, by nie było to jakieś straszliwie drogie, ale spełniało podane wymagania. Wiem już w tej chwili, że dysk 10 GB to zdecydowanie za mało, te 500 będzie chyba optymalne. Nie ma też to być jakiś komputerowy terminator, średnia półka.

 

Edit: Na PW wysłałem Ci tabelkę, wygląda to nieco bardziej przejrzyście.

Odnośnik do komentarza

specyfikacja moim zdaniem jest … mało precyzyjna, system 32 bitowa i ram 4gb z dopiskiem (że większa liczba przyspieszy działanie sprzętu). żeby tak sie stalo to system musi miec 64bity, żeby mógł obsłużyć większą liczbę pamięci a tutaj koło się zamyka… nonsens

 

proc i3 moim zdaniem to przerost formy nad trescia, co do intela zgoda

 

moja propozycja bebechow

 

jedno pytanie, jak duza jest karta na PCI, ktora wspomniana jest w specyfikacji ? port COM (rs-232) bedzie na płycie głównej(wyjscie z tylu)

http://www.morele.net/inventory/info/UbxUbJ/ (na poprzednich stronach dawalem kod na darmowe zlozenie i dostawe za 1zl)

 

problem bedzie z obudowa i monitorem, to az tak istotne ze musi być białe ?


buda jeszcze jeszcze w przystepnej cenie http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-comrade-usb-3-0-bialy-bfc-com-100-wwxs1-rp-626594/

 

ale monitor biały to dla mnie już abstrakcja

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Dobra to takie pytanie z dupy teraz bo jestem totalnie poza tematem kompów od jakichś dobrych 2-3 lat. Złoże jednostkę do FMa (ewentualnie Wiedźmin który mi leży nieużywany od bardzo dawna) do 2,5k? Oczywiście mówię o samym pudle.

Odnośnik do komentarza

http://www.morele.net/inventory/info/9r5Gy3/

 

puszka pod samego FM

 

jak chcesz wypełnić budżet do dołóż grafikę (moim zdaniem pociągnie to nowsze gry nawet na niezły detalach) http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-270x-gaming-2gb-ddr5-pci-e-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9-270x-gaming-2g-612659/

 

ew. możemy dobrać procek do kręcenia(dziś jest to banalnie proste + chłodzenie + płyte) - daj znać czy jesteś zainteresowany kosztem tańszej grafiki, np. takiej http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7-260xoc-1gb-ddr5-pci-e-128bit-gv-r726xoc-1gd-622506/

 

karta zintegrowana na procku spokojnie pociągnie FM

Odnośnik do komentarza

to może się przesiąść na coś co wspiera Sata ;) ? z dostępnością ata będzie problem, możesz teoretycznie do Arkadii podjechać i polookać, ale moim zdaniem jesteś skazany na używkę z allegro(bez gwrancji, 10-20zł)

 

tak gęsto korzystasz z lightscribe ?

 

w obwodzie pozostają napędy na usb

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/napedy-optyczne-28/0.00,0.00,,,,,,,,,6048O332852/1/#product_list

 

zadaj pytanie przez formularz czy te cuda mają LS, nie mogę dorwać tej informacji, nie jestem w 100% pewien, ale chyba mają

Odnośnik do komentarza

Smetek, zapomniałem w ogole o sprawie, brat nie naciskał. Ślicznie dziekuje za propozycję! Mysle, ze na cos takiego sie zdecydujemy. Co do monitora... tak, musi byc biały (chodzi o estetykę gabinetu, cały urządzony jest w bieli). Masz jakies propozycje?

 

OT: jesli kiedys potrzebowalbys usług dentystycznych, to w Ostrołęce bedziesz miec zniżkę ;)

Odnośnik do komentarza

unikałbym acera, philipsa, aoc, z tego co widze na allegro są NEC i Ilyamy w niewiele wyzszej cenie

 

http://allegro.pl/nec-monitor-w-led-ea223wm-22-bialy-dvi-fv23-i4234750008.html

 

philips ma teoretycznie matyce IPS, ten sam nec z ips koszt 1100 - o czymś to świadczy, prałbym tego neca z podswietleniem Led z linku (zwykły lcd)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra, ja potrzebuje takiego typowego kompa do gier i ich nagrywania ;) Cena tak 2,5 - 3k (Bez Windowsa). Myślałem wstępnie nad takimi częściami:

 

Procesor: Core i5-4570 3.2 GHz

Myszka: Zalman ZM-M401R

Klawiatura: Natec Genesis RX33

Monitor: iiyama E2473HS

Obudowa: Brutus 410 Pure Black (BT-410)

Głośniki: Creative Inspire A550

Słuchawki: Natec Genesis H44

Mikrofon: Samson Go Mic

 

Nad resztą części się nie zastanawiałem. Jeszcze wymóg, żeby miał 8 GB RAM-u. Cena raczej brutto :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...