Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Smetek - ten mniejszy kabelek podlaczylem ( u mnie jest kabel z koncowka 4 pin a na kostce jest 8 pin, ale wyczytalem ze mozna ja normalnie zamontowac, tylko zeby to bylo po prawej stronie.

 

 

Juz wiem co jest nie tak. Podlaczylem stara grafike i pod nia podpialem kabel od monitora. Dziala :) Od nowej grafiki nie mam takiej wtyczki, wiec zakladam, ze bede potrzebowal przejsciowke?

Odnośnik do komentarza

Smetek, a różnica przy graniu tylko w FMa po przejściu na SSD będzie zauważalna?

z tego co sam testowałem to jedyna różnica będzie w czasie załadowania/zapisania gry - to na tyle

generalnie jak chcesz mieć przyspieszenie sprzętowe to inwestycja w procka(więcej pamięci Cache i wyższe taktowanie, ze wskazaniem na to 1) i druga rzecz to pamięć RAM

 

Wiesz co, mam i5 2400 (wiem, wiem, nie najlepszy, ale jak kupowałem to był to najlepszy stosunek ceny do jakości) i 16 GB Ram, wiec i pewnie SSD sobie odpuszczę, skoro mi wiele nie pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
średnio nowa karta pobiera o 25% energii mniej ...

 

w peaku jest to o 50W mniej...

 

maksymalnie też... pewnie mniej ;] a na pewno nie więcej niż 250(tyle pobiera Radeon wedle specyfikacji)

 

jak ciągnął starą to i pociągnie nową

 

 

 

Smetek, a różnica przy graniu tylko w FMa po przejściu na SSD będzie zauważalna?

z tego co sam testowałem to jedyna różnica będzie w czasie załadowania/zapisania gry - to na tyle

generalnie jak chcesz mieć przyspieszenie sprzętowe to inwestycja w procka(więcej pamięci Cache i wyższe taktowanie, ze wskazaniem na to 1) i druga rzecz to pamięć RAM

 

Wiesz co, mam i5 2400 (wiem, wiem, nie najlepszy, ale jak kupowałem to był to najlepszy stosunek ceny do jakości) i 16 GB Ram, wiec i pewnie SSD sobie odpuszczę, skoro mi wiele nie pomoże ;)

 

3350p ;) (bez igpu) miał największy stosunek cena/wydajność ;)

generalnie żałuj, że nie dołożyłeś do 2500k ;) może warto na allegro zapolować na używkę ;) jeśli masz chipset p67 lub 68/z77

Odnośnik do komentarza

kurwa mac, juz mam dosyc :/

 

 

monitor dziala. tymczasem plyta glowna nie widzi dyskow (tzn widzi je, kiedy w biosie jest ustawione ahci ale jak ide to juz nie). tyle ze dysk ssd na ktorym jest windows, nie startuje systemu (pojawia sie logo z podpisem starting windows na 2 sekundy i jest reset). Jak przelacze na ide, to komp twierdzi ze nie ma podlaczonych dyskow... jakies pomysly? bios zaktualizowalem do najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza

może tak, może tak, jak masz sata3 to ahci lepsiejsze ;) zdaza sie, ze przy ahci system nie wstaje

 

wczesniej miales ide, prawda ? jeżeli tak to trzeba sie skupic na tym dlaczego nie widzi Ci dyskow... a podlacz tylko ten z systemem i daj znac co widzi bios...

 

jedyna zmiana przy widzi/nie widzi to grafika ?


generalnie jak tylko uruchomisz system na ide to ciachnij sobie tylko to: http://support.microsoft.com/kb/922976 i potem na ahci powinno pomoc

Odnośnik do komentarza

Systemowy mam na ssd. Drugi juz odlaczylem. Probowalem roznych kabli i gniazd - nic.

dyskow nie widzi jak w biosie jest ustawione ide (czyli tak jak mialem wczesniej ustawione). jak jest ahci to startuje logo windows na 2-3 sekundy i restart. Troche czytalem i jest jeden pomysl, ze to wina braku sterow do nowego mobo w windowsie i sugestia zeby zrobic naprawde windy. co myslisz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...