Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Ok mam klienta, który posiada następujący zestaw:

Intel E4400

Asus P5B

GF 8800 GTS 640MB

Geil 2x1024 800

 

Niestety, jest psychopatycznym fanem serii Total War i Empire chodzi mu TYLKO :| na wysokich detalach (do wyboru jest jeszcze ultra).

Potrzebuje naprawdę dużego smoka, wraz ze smoczym zasilaczem, który musi uciągnąć GF 260. Komputer ma ciągnąć gry na najwyższych detalach, na najwyższych rozdzielczościach. Jakieś propozycje?

Skoro ma to ciagnąć najnowsze gry na max detalach to ze starego sprzętu od biedy może zostać płyta i RAM.

Zresztą co Ty mi tu piszesz o gó*** zwanym GF260? Zainstaluj koledze HD 4870x2. :D

Odnośnik do komentarza
Mam jeszcze takie pytanie. Co myślicie o tym zestawie?

 

http://www.allegro.pl/item566639386_e5200_...i_2gb_400w.html

Płyta na chipsecie sprzed wieków, podejrzany zasilacz grożący sfajczeniem tego sper-hiper zestawu i obudowa w kolorach wywołujących oczopląs. Daj sobie z tym spokój. Jak chcesz obniżyć koszty, weź mniejszy dysk, tańszą nagrywarkę DVD i poszukaj wymienionych przez mnie podzespołów w innych e-sklepach. Zaoszczędzisz na tym pewnie około 100 zł a zestaw będzie o niebo lepszy niż to gó*** z allegro.

 

Tyle to sam wiem ale chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat tego procka i grafiki.

Procek jest bardzo dobry, ale w tym zestawie to marne połączenie. Grafika jest na DDR2 więc zapomnij o tym.

Odnośnik do komentarza

jesli chodzi o zasilacze to ja bym rekomendowal ToPowera albo BeQuiet

obojetnie jaka marka, 450W mocy powinno mu wystarczyc

te nowe zasilacze maja znacznie poprawione przesylanie napiecia na linii 12V dzieki czemu sa duzo bardziej niezawodne (odnosi sie to i do ToPowera i do BeQuiet)

Odnośnik do komentarza

mam prosbe o wycene:

 

Sprzedam komputer stacjonarny (bez monitor,klawiatury, myszki)

z LEGALNYM Windowsem XP Home PL,

Procesor Intel Celeron 2.8 GHz,

Płyta główna Intel D101GGCL, Socket 775,

Dwa dyski HDD: Sata II 80GB oraz Sata II 160GB,

RAM 1GB,

zintegrowana karta graficzna ATI Radeon X300,

karta muzyczna Soundblaster Live!

(dodatkowo zintegrowana karta muz. na płycie - obie działają niezależnie)

napęd optyczny Lite-on DVD+/-RW

Obudowa Modecom Ultra Slim Gaja czarna (obudowa pozioma - cienka)

2xUSB (przód)

4xUSB (tył)

 

Całość sprzętu jest jeszcze na gwarancji producenta...do 4.04.2009 roku (ram jeszcze 2 lata więcej).

Udzielam gwarancji rozruchowej.

Mam go zamiar dzis/jutro wystawic na allegro w KT, ale nie umiem ocenic ile jest warty.

A moze ktos potrzebuje kompa na serwer/do biura/samego neta? Zawsze sie mozna dogadac :) Na gry pewnie za slaby, nie wiem nie gram w nic :P

Odnośnik do komentarza

procesor ze 60 zł, płyta z jakieś 50 zł, dyski hmm, 80GB coś koło 60 zł, 160 koło 120 zł, ram zależy jaki :P ale 40 zł to jest max raczej, bo nie sądze żeby były to jakieś a-daty, patrioty itp. :P Sound Blaster, tu się nie znam, ale jako że firma dobra powiedzmy ze 40-50 zł, nagrywarka ze 40 zł, obudowa nie mam pojęcia, ale liczmy też coś koło 50 zł :P Czyli wychodzi prawie 500 zł (ok. 470) i w tej cenie całą jednostkę będzie ci ciężko na allegro sprzedać, bo delle o podobnej konfiguracji można kupić taniej. Najlepiej sprzedać na części bo wtedy się zawsze lepiej wychodzi.

Odnośnik do komentarza

Jako, że nie śledziłem rynku sprzętu od jakiegoś czasu mam do was pytanie. Potrzebuje zmienić procesor i grafikę. No i jeśli będzie taka potrzeba to zasilacz. Budżet to jakieś 1200-1400zł (jeśli trzeba by w to mieszać wymianę zasilacza). Tak na samą kartę chciałbym wydać 600-700zł max.

 

Moja obecna konfiguracja:

DFI Infinity NF UltraII-M2/g

AMD Athlon 64 X2 3600+ Brisbane

6GB (2x2GB Kingston + 2x1GB OCZ) 667MHz DDR2

Palit GeForce 8600 GT 256MB Sonic

HDD 250GB Hitachi

CD-RW LiteOn

DVD-RW LiteON

zasilacz 400W Amacrox Warrior dokładniejszego oznaczenia nie pamiętam, musiałbym budę otworzyć ;)

korzystam z Visty Ultimate x64

 

Procesor jaki rozważam to Amd 64 X2 6000+

Grafika:

1

2

 

Tylko coś zaufania do tych sklepów nie mam, bo podejrzanie niskie ceny mają w stosunku do reszty sklepów :-k

Zastanawiam się jeszcze jaka jest szansa na zmianę cen, jakbym poczekał z zakupem do kwietnia. Przez to zamieszanie z kryzysem różnie to może być z cenami.

 

Druga sprawa, to przeszło mi przez myśl przeniesienie się na procek Intela, bo AM2, to już przyszłościowy za bardzo nie jest, ale wiązałoby się to jeszcze ze zmianą płyty, może ram bym zmienił na DDR3, więc chyba za dużo zachodu jak na razie, no i budżet trzeba by zwiększyć zdecydowanie, choć nie do końca jestem przekonany co do sensu inwestowania w tego AMD :-k

Odnośnik do komentarza

Witam, mam prośbę. Chcę przeznaczyć 1600zł na kupno nowego PC`ta. Czy ktoś ew znalazłby dla mnie warty swojej ceny zestaw na allegro ew zna jakiś tani internetowy sklep i tam złożył jakąś maszynę(może być bez nagrywarki, karty dźwiękowej, no i klawiatury myszki.. :)).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...